Neschopenka. Jak doktorku přesvědčit a zůstat doma?

donisek33
5. únor 2021

Ahojte.
Mám jen takový dotaz. Mám fyzicky občas i psychicky náročnou práci. Jsem sice zatím jen v 8 týdnů těhotenství ale snažili jsme se o to 2,5 roku tak se dost bojím aby jsem o to nepřišla tak jsem chtěla od doktorky neschopenku ale ta mi řekla že je to zbytečné. Mé dvě kamarádky šli marodit okamžitě po zjištění těhotenství a to náročnou práci nemají.
Nevíte jak doktorku přesvědčit nebo nějaký nápad jak prostě zůstat doma? Děkuji 🙂

coucouha
Autor odpověď smazal
Zobraz
donisek33
autor
5. únor 2021

@coucouha já právě taky dělám ve výrobě montáž takže celý den tahám těžké věci a jinak to nejde. Doktorka mi na to odpověděla že to teď nemá cenu a potom i když jsem jí řekla že mám v práci bolesti břicha tak že to potom bude lepší 🤷🏼‍♀️ 🤦🏼‍♀️

klokanka31
5. únor 2021

@donisek33 Tak to máš teda blbou doktorku 🤔

nagojka
5. únor 2021

No ono vsude ctu ze jit na neschopenku kdyz nemas rizikove tehotenstvi,a chces jit kuli praci tak je to podvod...protoze zamestnavatel je povinnen te preradit na jinou pracovni pozici pokud mas momentalne praci ktera neni vhodna pro tehotne...a pokud ne musi te nechat doma za 100% platu jsou to pry prekazky na strane zamestnavatele.Ja pracuju v duchodaku jako osetrovalka u luzka 12hod.smeny..jsem v 16tt..Od zacatku mi bylo receno ze pro me jina pozice neni,a prekazky na strane zamestnavatele u nas v praci neexistujou...Jenze je to v zakoniku prace...ja sem sla na neschopenku ted pouze na 14dni protoze se u nas rozjel covid a v tom sem teda delat nechtela...gyndar s tim nemel problem...Ale jinak normalne makam,delam lehci prace a to co zvladnu...Kolegyne sice trochu trpej pac vetsinu oddrou oni ale neda se nic delat..co delas za praci?

nagojka
5. únor 2021

@donisek33 tak to by ti mel zamestnavatel nabidnout jinou pozici...

jijulka
5. únor 2021

nezlob se na me, ale těhotenství neni nemoc a vystavit PN na “ psychicky náročnou praci” je podvod. O tom zda jsi prace ne/schopna rozhoduje lékař, pokud chces byt doma, vem si dovolenou

nagojka
5. únor 2021

A uprime si ani nedokazi predstavit ze bych od ted az dokonce byla doma...sem doma zatim tejden a trpim jak blazen...

jijulka
5. únor 2021

@nagojka to neni tak jednoduchý, je v zákoníku jasne definovane, která prace neni vhodná pro těhotné. Např. manipulace s těžkými břemeny apod. Samotný fakt ze jsi těhotná te nestaví do pozice, ze si budes diktovat podmínky prace

bara88
5. únor 2021

A co děláš za tak psychicky a fyzicky náročnou práci?

zelenaesmolda
5. únor 2021

@donisek33
Zamestnavatel by te mel preradit na vhodnou praci a pokud ji nema tak mas narok byt doma za 100% platu takze doktorka ma pravdu.

nagojka
5. únor 2021

@jijulka ja vim ze to neni jednoduche,precti si muj prispevek poradne...ale prijit za zamesnavatelem a rict mu ze sem tehotna zda by me nemohl preradit na jinou pozici,tak na tom neni snad nic spatneho...V duchodaku je taky fyzicky narocna prace a kort kdyz delas na dzr se samajema(reknuto hnusne omlouvam se nemyslim to tak- dementama)...delas tam s hovnama atd...me sice na jinou pozici nepreradili ale v hodne vecech mi vysli vstric...vzdy je to o lidech a o domluve...

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 PN je neco na co je nárok, kdyz si pacient řekne?? Blba tady neni ta doktorka.
Vystaveni PN je posudkova činnost. Vydánm nepravdivého posudku se lékař vystavuje trestnimu postihu. Dost bolava pokuta a muze to skončit vyloučením z komory, tj ukončením praxe.

nagojka
5. únor 2021

@jijulka jen sem tazatelce napsala co jsem se tady na koniku vse docetla,neni to tak davno co sem resila uplne to same🙂

jijulka
5. únor 2021

@nagojka vim co obnáší prace na DZR. A jakožto lékařku, která se stará o klienty několika takových zařízení me zarazí, ze o klientech DZR takto mluvíš. Dej výpověď nebo si to v hlavě srovnej.

jijulka
5. únor 2021

@nagojka a ja ti jen píšu, ze vhodnou a nevhodnou praci určuje taky zákoník prace a ne těhotná

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka Tak jestli jí zakladatelka řekla že tahá těžký věci, bolí jí z toho břicho...měl by jí vyhovět zaměstnavatel, ale známe to...

zelenaesmolda
5. únor 2021

@klokanka31 ne,ze mel.Musi.

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 takze zamestnavatel nevyhovi, ale blba je doktorka???

klokanka31
5. únor 2021

@zelenaesmolda No moje kamarádka taky šla za zaměstnavatelem ať jí přeřadí na jinou práci (taky tahala těžké věci). A ten jí řekl že nic nemá, a buď ať je tam kde je, nebo ať jde na neschopenku. Dneska ty zákony nikdo nechce dodržovat 🙄

donisek33
autor
5. únor 2021

Dělám montáž elektro rozvaděčů takže tahám železo, bedny s plastama s Aku vrtačkou, nýtování apod. Lehčí práce tam není je nás tam 6 ženských, 2 na montáži, 2 v kanclu a 2 na plastech (jinak všechno práce jen pro chlapa) ale tam se pořád ohýbají protože se to z jedné bedny dává do druhé a ty bedny jsou taky dost těžké. Taky jde o to že mám minimální mzdu na hodinu ale na montáži mám úkol takže v hodinovce beru 92 Kč a v úkolu skoro 200 Kč takže když mě hodí na jinam tak na tom budu hůř než když by jsem šla marodit

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka Ježíš co se čílíš? 😮

siima12
5. únor 2021

Já jsem na rizikovým. Dělám ve fabrice. Měla jsem během 1 roku 3 operace spodku. Tak proto na rizikovým. Jinak bych chodila do chráněnky

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 tema “blbej doktor, nevystavil mi neschopenku, kdyz ja ji chci” je pro me trochu ... citlivé

zelenaesmolda
5. únor 2021

@klokanka31
Jenze to je blbost kamaradky,ze si to necha libit.Velice rychle bych ho odkazala na zakonik prace a popripade na nej poslala inspekci.Myslim,ze by si to velice rychle rozmyslel.

jijulka
5. únor 2021

@klokanka31 ale mohla bys mi osvětlit tu úvahu, proc je blba doktorka, kdyz zaměstnavatel nechce vyhovět?

bara88
5. únor 2021

@donisek33 hele a fakt myslíš že tohle je nějak extra těžká práce?jako čemu vadí třeba aku vrtačka?

klokanka31
5. únor 2021

@jijulka Jestli jsem dobře pochopila, tak jsi doktorka. Tak neměla bys mít pevný nervy na uzdě? Nebo když tě nějaký pacient naštve, taky ho zdupeš?

jijulka
5. únor 2021

@bara88 bzučí a vibruje, elektromagnetický pole 😆

bara88
5. únor 2021

@klokanka31 tak pokud si pacient vydupava neschopenku jen tak tak co by ho nezdupala

bara88
5. únor 2021

@jijulka aha,to mě nenapadlo 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru