Neprosperující těhotenství?

poduu
14. pro 2017

Ahoj všem, tímto příspěvkem bych Vám chtěla sdělit mé zkušenosti z dnešního dne a zároveň prosím o radu, co si o tom myslíte vy.
v pondělí 11.12. jsem začala docela dost krvácet (dle PM 28.10. to bylo 6+2tt) tak jsem hned letěla k doktorce. Ta mě poslala do nemocnice a tam mi dneska řekl pan doktor, že to vypadá na neprosperující těhu, že vidí dutinku ale v ní cosi o velikosti 2mm, ale nedokáže říct, jestli je to embryo. Podle nich dneska 6+5tt, ale podle ovulace mi to vychází kolem 5 týdne(ovulace byla 10.11.), což je prý normální, že je vidět jen dutinka. Poslal mě ještě dnes (14.12.) .na krev, a na další v pondělí 18.12. s následnou kontrolou a dalším utrazvukem.
Dost mě to vyděsilo, ale pokud bude HCG v krvi vyšší a vyšší, ale na ultrazvuku nebude pořád nic, je pořád čeho se bát? Nebo je jen prcek menší než má být? Je to normální? Je to moje první těhu, tak jsem z toho nervózní.
Děkuji za případné rady a reakce na můj příspěvek.

moxha
14. pro 2017

Prosperující těhotenství se pozná podle hodnot hcg,které by se měli obden zdvojnásobit.Pokud jste í silně krvácela,může se jednat o počínající potrat. Já jsem potratila v listopadu.Hodnota hcg byla nízká a v 6+4 byla vidět jen dutinka.U mě se jednalo o neprosperující těhotenství.Držím pěsti

kaja2016
14. pro 2017

No já jsem potratila v sedmém týdnu, začala jsem hodně krvácet a protože jsem měla hodně silné bolesti a zvracela jsem, tak mě nechali v nemocnici. Po druhém dní krvácení se plod dále vyvíjel a bylo vidět i srdíčko, ale další den už ale tělo začala plod vylučovat. Změřili mě i hcg a to klesalo. Řekli mi, že tělo pozná, když s plodem je něco v nepořádku a zvolí plod vyloučit. Pak jsem šla na kyretaz. Ale znám i maminku, která týden krvacela a přestalo to a děťátko se narodilo zdravé.

poduu
autor
14. pro 2017

Já bohužel krvácím tak nějak pořád ..v pondělí hodně, v úterý celý den nic až večer trochu a včera a dneska tak nějak po celý den, ale ne nijak silně. Všechno se uvidí v pondělí, ale obávám se nejhoršího ... :( ale žádné bolesti ani zvracení, nic... ,,jen,, ta trocha krve...

kaja2016
14. pro 2017

@poduu Hele uvidíš, svět se nezbori, kdyby to byl opravdu potrat, je to lepší teď než kdykoliv později. Mě to taky říkali, já to tehdy nechápala, ale teď už ano. My se pak snažili zase tři měsíce poté a teď máme už roku a půl krásnou holčičku.-) Každopádně držím pěsti a zatím neztrácej hlavu, může to dopadnout ještě dobre! A to zvracení a bolesti prý nejsou obvykle. Proto si mě tam i nechali, pro podezření na další mimodelozni těhotenství.

poduu
autor
14. pro 2017

Děkuji Vám za vaše zkušenosti .. 🙂 v pondělí napíšu jak jsem dopadla. To bude neskutečně dlouhý víkend.. :( jsem mladá, je mi 22, tak když to nedopadne, tak budeme zkoušet dál 🙂

hanih
14. pro 2017

@poduu Nezoufej a hlavně se nestresuj. Samozřejmě nikdo neví, jak to dopadne u tebe, ale to, že doktor vidí jen dutinku, nemusí nic znamenat. Mě doktorka v prvním těhotenství v šestém týdnu (dle poslední menstruace) neviděla vůbec nic, říkala, že podle sliznice nejspíš těhotná budu a ani krev mi nebrala. Až v osmém týdnu mi říkala, že konečně něco vidí. No a to něco je teď vedle mě a baští večeři 🙂

linee
14. pro 2017

@poduu hlavne lez a odpocivej. Muze to byt hematom, muze byt duvod jiny. Podstata je spravne rostouci hcg, podle toho se pozna, protoze z jednoho naboru hcg a utz stejne neni jasne (pokud nevis naprosto presne termin ovu), zda to neni pozdejsi tehotenstvi. A na zacatku se to meni rychlosti blesku. moc drzim palce!!!

cinam
14. pro 2017

A víš jistě, že ovulace byla skutečně toho 10.11? To by to totiž byl opravdu už sedmý týden a ne pátý (týdny se nepočítají podle ovulace). Ale třeba byla později a pak by dutinka mohla odpovídat. Jinak znám případy kdy i přes krvácení bylo vše v pořádku a i případy kde bylo jen špinění a pak konec (můj případ). Každopádně držím moc palce ať to dopadne dobře 😊

poduu
autor
14. pro 2017

cinam- na 90% bylaovu 10.11. Já už jsem z toho počítání zmatená. Uvidíme.. moje mamka se mnou krvácela taky v 1. trimestru a jsem velká zdravá holka 🙂 ... v pondělí se vám ozvu, a děkuji 🙂

poduu
autor
14. pro 2017

linee - jo hematom mi našli.. ve správě mám: 18x15x10 hematom v levé straně .

linee
14. pro 2017

@poduu tak to krvaceni muze byt tim hematomem,ne?Moc drzim palce a max.na zachod a lez;)

poduu
autor
15. pro 2017

Jo, taky doufám, ze je to tím hematomem... ale děsí mě to, je to teď dost silné. Ani tak silnou menstruaci jsem snad nikdy neměla.. když ležím tak v pohodě a jakmile se zvednu tak cítím jak to začne téct... ja to asi do toho pondělka nevydrzim. Nehnu se celý víkend z postele.

ptacatko01
15. pro 2017

Me krvaceni zpusobila nezkusena doktorka v 8tt, par dnu pred tim me tehu potvrdili byl tam uz plod i srdicko. Pak jsem trochu zaspinila a radeji jela do nemocnice coz byla velka chyba a malem jsem potratila. Mimi se ale drzelo zuby nehty. Udelaly se mi pak take hematomy prospinila a prokrvacela jsem velkou cast tehotenstvi. Nakonec mi ce 23tt praskla voda a porodila jsem ve 26tt. Z hematomu se krvaci hodne, bohuzel to s sebou muze vzit i plod pokid je krvaceni silne. Pokud krvacis vic klidne si zajed do nemocnice na pohotovost, zko troluji te ultrazvukem, kdyby to melo byt spatne tak ti to reknou hned.

maagda
15. pro 2017

@poduu já jsem měla hematom. Teklo to ze mě proudem. Je pravda, že já jsem již měla potvrzené srdíčko, ale může se stát že je drobeček mladší a tak to ještě 100% nemůžou poznat. Mě si nechali v nemocnici na kapačky, protože náš drobeček rostl hezky a byl přes IVF a nechtěli riskovat, že ho hematom stáhne. Musela jsem jen ležet. Tak jsem ležela do 13 týdne a mohla jsem jen na wc.

monenta
15. pro 2017

taky jsem krvácela hodně jasnou krví v 5-6tt (naposledy špinění někdy v 15tt tuším), dr mě v nemocnici už chtěla hnát na revizi, že to je zamlklé těhotenství (podle ms jsem byla už o 2 týdny dál a srdíčko zatím nebylo), já chtěla dopotratit v klidu doma, protože jsem myslela, že už je to rozjeté a,můj dr našel o týden později srdíčko, dostala jsem léky na udržení a teď jsem 30tt ;) držím moc palce, ať je vše v pořádku a kdyby nedejbože ne, tak tělo víc co dělá..hlavně jen lež a snaž se být co nejvíc v klidu 🍀

poduu
autor
15. pro 2017

moc děkuji.. včerejší HCG je 1752.. všechno záleží na tom pondělním 🙂 budu se jen modlit a doufat, že je prcek jen menší než má být 🙂

poduu
autor
17. pro 2017

Ahoj holky, no tak nám to bohužel nedopadlo ... včera na večer jsem dostala neskutečný křeče, asi dvě hodiny jsem se kroutila na posteli a brečela jak malá holka, krvácela jsem docela silně a do toho začala zvracet, tak mi ségra zavolala sanitku. V nemocnici mi udělali ultrazvuk a bylo .... váček byl pořád vidět, ale byl níž a kolem dokola velký hematom, který tlačil vajíčko pryč.. rozjel se mi potrat, takže jsem jela okamžitě na sál na revizi :( .. prý by to ,,odešlo,, časem samo, ale měla bych dlouho velké bolesti... tak snad příště už to vyjde bez komplikací ....

linee
17. pro 2017

@poduu to mne moc mrzi:( mimi bylo asi hodne malinke, aby se tomu hematomu ubranilo. Je dobre, zes jela do nemocnice, takove krece bys mohla mit nekolik dni, uz to neni jenom sranda a s tim hematomem by hrozila velka ztrata krve:(
Moc ti preji, at se brzy zotavis a v pristim roce se dockas zdraveho a vysneneho detatka

poduu
autor
17. pro 2017

děkuji, jo bylo maličké .. podle MS to včera bylo 7+0 ale odp. 5+5 ... věřím, že to vyjde.. včera jsme to s přítelem oplakali, ale nic nevzdáváme a zkusíme za pár měsíců znova ... 🙂

monenta
17. pro 2017

to je mi moc líto :( držím moc palce, ať příští rok objevíš dvě čárky. držte se!! 🍀🍀

luckylee
17. pro 2017

Ja ti moc rozumim jak jsi nervozni ale precti si tento clanek psany lekarem.Neni naivni jen ukazuje surovou realitu kterou maminka ktera se tesi na miminko vetsinou nechape.Samozrejme preji at je vse dobre.💕
http://m.bartak-alexandr.webnode.cz/news/proc-s...

luckylee
17. pro 2017

@poduu necetla jsem posledni koment,omlouvam se.Ale i tak si myslim,ze clanek je prinosny.☺ Preji hodne stesti v dalsim pokusu.☺

absintka19
17. pro 2017

@luckylee pekny clanek, dekuji.

cervik1111
24. led 2018

Ahoj holky,davam to zde at nezakladam nove tema.Prosim,mate nekdo zkusenost,ze v 9 tydnu neslo videt bit srdicko😔😔😔😔

iv_ka12
24. led 2018

@cervik1111 Me doktor rikal, ze se to kazdym dnem meni a slo mi videt v devatem tydnu kdy jsem byla po dvou tydnech na KO. Takze tezko rict kdy se tam objevilo..

absintka19
24. led 2018

@cervik1111 moc bych v to neverila. No co, zazrak se stat muze....V 9tt je celkem uz pozde.

renuliena
24. led 2018

@cervik1111 no je to docela pozde když tam jeste není srdicko, ale treba ovulace probehla pozdeji a muze to být jeste brzo, a co na to rika doktor,?

arevb
24. led 2018

@cervik1111 má zkušenost z listopadu, v 9tt první kontrola a nebylo vidět srdíčko, ještě ten den se mi rozjel spontánní potrat

a_sma
24. led 2018

@cervik1111
Ahoj, ja kdyz byla na kontrole 7+0 tak srdicko jeste nebylo. Byla jsem z toho taky pekne nervozni. Doktorka me objednala az za dva tydny. To cekani bylo hrozny, ale za dva tydny srdicko nastesti uz hezky tlouklo. Takze jsem byla uz 9+0!! Podle UZ byl o neco mensi nez podle PM. Takze myslim, ze jeste mate sanci. Preju, at ti to vyjde.

vendelinka08
24. led 2018

@cervik1111 v 9tt nam uz srdicko nebilo..tyden predtim ano. Takze me cekala revize. Plod se prestal vyvijet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru