Nečekané těhotenství. Jak to mám v práci oznámit?

matyldik
22. zář 2020

Zdravim. Mám 3 leteho syna,který Začal chodit do školky a já se měla vrátit od října do práce. Kvůli těžkým poporodnim depresím a nynější hyperaktivite a zlobeni syna,jsem druhé mimco chtěla nejdřív za 2 roky. Včera jsem zjistila,ze jsem těhotná,už v 8.tydnu. Menstruaci mám totiž nepravidelnou,lecim se ještě se sníženou imunitou,první miminko se zadarilo až po lécích,takže mi doktorka říkala,ze otěhotnět bude těžké. I tak jsme se S manželem chránili,ale včera jsem se chtěla objednat na agolutinovou injekci,abych dostala menses a doktorka mi rekla tuhle novinku...nejdřív jsem býka v šoku,brecela jsem,ze to nezvládnu,ale pak jsem měla radost,ze budeme mít miminko. Manžel je nadšený. Problém je,jsk to rict v práci. Měla jsem pristi týden nastoupit zpátky a ted jim to musím odrict,ale mám z toho strach. Pracuji v lékárně a doktorka mi rekla,ze mě určitě do práce nepustí,jednak kvůli zdravotnímu stavu a covidu a jednak kvůli předchozímu komplikovanemu těhotenství a předčasnému porodu. Jak to mám v práci oznámit? Jsem z toho tak vystresovana,ze jsem ani v noci poradne nespala 😢

klokanka31
22. zář 2020

@matyldik Normálně, že jsi těhotná a budeš dál doma. Nic není důležitější než miminko. Moc gratuluju 💓

krtcice
22. zář 2020

Přesně tak, jak píše Klokanka. Že jsi těhotná a do práce nemůžeš. Pokud jsou rozumní tak to pochopí. Držím palce 🍀

malenka3
22. zář 2020

Já tě chápu, máš pocit zodpovědnosti vůči zaměstnavateli a rozumím, že to pro tebe není snadný. Ale stalo se, musíš se tomu postavit čelem. Jedna věc je, že teoreticky můžeš čekat, až se to trochu utřepe, ten první trimestr se může stát cokoliv. Na druhou stranu, pokud tě to tak trápí, tak to asi dýl nevydržíš. Prostě zajdi za vedoucí a řekni jí to tak, jako tady. Žes to neplánovala, ale stalo se. Hlavu ti neutrhne,max bude naštvaná, ale to se prostě stává. Zvládneš to, neboj se. 🍀

martaskaaa
22. zář 2020

Přesně tak. A čím dřív, tím líp. Ať si seženou náhradu, protože s tebou od října počítají

nattt
22. zář 2020

Jestli bude nekdo nastvanej, je to jejich problem, neni to situace, ktera by se nedala vyresit. Miminko a tvoje zdravi je nejdulezitejsi. Obavy chapu, je to neprijemne, ale mysli v tomhle pripade hlavne na sebe a na miminko 🙂

rosalline
22. zář 2020

Bude to snažší než se zdá. Druhá strana bude vědět, že s tím nic nenadělá, že to musí jen přijmout....a hledat náhradu

matyldik
autor
22. zář 2020

Děkuji moc za slova podpory a útěchy,moc mi to potěšilo. Snad to zvládnu,odpoledne tam jdu 🙏🏻

orchidis
22. zář 2020

@matyldik Určitě to zvládneš! Taky jsem měla první dítě hrozně divoký, rozjezd těžkej a o poporodní psychice se tehdy ještě vůbec nemluvilo. Bylo to těžký, ale zvládla jsem to a další děti už byly fakt jen za odměnu. Jen se prosím nestresuj! Jestli máš sníženou imunitu, je to to jediný nebezpečí. Hýčkej se, odpočívej, zařiď si pro prďolu hlídání. Zvládneš to 🙂.❤

takyjedna
22. zář 2020

Proste bych to rekla, tak jak to popisujes tady.. Mozna se budou tvarit nastvane, ale no a co 🤷‍♀️ Zadna prace se nevyrovna zdraví a miminku. A kazdy je v praci nahraditelny.

matyldik
autor
22. zář 2020

Tak to mám za sebou,kolegyně plakaly a gratulovaly,sefka tedy rekla: No,co se dá dělat. Moc se netvarila,ale na jednu stranu ji samozřejmě chapu. Tak ted už se snažit soustředit jen na miminko a na našeho milovaného raracha,který má období knourani a vzdoru v Plném proudu 🙂
děkuji za vaše komentáře a podporu,moc mě to uklidnilo.

krtcice
22. zář 2020

@matyldik tak paráda 👍přesně jak říkáš, soustřeď se na miminko a synka a užívej těhotenství 💝💖

kac_ii
Autor odpověď smazal
Zobraz
perexka
2. říj 2020

jsme na tom nápodobně, s tím rozdílem, že já jsem to už tak nějak plánovala.. nicméně jsem už taky měla nastoupit do práce, protože mi končil po 4 letech RD.. ale prostě jsem tu práci odmítla, jsem teď na úřadě práce a pokusím se to těhotenství v klidu užít, i když mám taky dceru divošku 🙂 uvidíš, že budeš ráda, že máš ty děti dřív než jsi plánovala.. aspoň se pak budeš moci věnovat kariéře naplno 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru