Manžel u prvního ultrazvuku. Měli jste s sebou partnera?

29. srp 2022

Ahoj,

pozítří jdu na první ultrazvuk na potvrzení srdíčka, v ten den začínám 9 TT takže věřím že už půjde něco vidět.
Manžel by rád šel taky, já bych byla taky ráda aby tam byl abychom poprvé viděli srdíčko spolu.
Měly jste některá taky partnera sebou? Nevadilo to doktorovi? Případně myslíte že mu mám předem zavolat a zeptat se a nebo to nemáme řešit a prostě tam jít spolu? 🤷

mourovatakocka
29. srp 2022

Obecně je vše o domluvě. Myslím, že lepší je vzít budoucího tatínka na screening, tam se s tím často i počítá. Ale pozor. Protože kovid a všichni tady umřeme, tak některé nemocnice pak na screeningy rodinné příslušníky odmítali. To se stalo nám, hlavně že skvadra mediků, na které se zase nikdo neptal mě, tak ta nevadila. Takže za mě, raději až na velký screening, ale zase pozor podle situace.

zuzkasim
29. srp 2022

Ten ultrazvuk u vlastního gynekologa se v tomto týdnu dělá vaginální, ne? U toho teda myslím, většinou chlapi nejsou... obvykle se berou až na ten screening okolo 12. týdne, ostatně do toho 12. týdne je to stejně takové hop nebo trop, nic není jisté a je potřeba stále brát v potaz statistiku, že do tohoto týdne až každé 3. těhotenství skončí samo.

miracleelcarim
29. srp 2022

Ja mela partnera uplne na vsech kontrolach 🙂 takze na utz krasne videl,jak z nepatrne tecky roste nase stesti.doktor s tim nemel nikdy problem

veru181
29. srp 2022

Zeptala bych se předem. Jen teda to první srdíčko je jen takové blikání, tak to není úplně poznat, první screening mi na to přišel lepší, to už se rozléhá po místnosti 🙂

elesse
29. srp 2022

Zeptala bych se. A osobne bych ho taky radsi vzala na screening. Na prvnim ultrazvuku toho muze byt dost spatne, treba se ani prosperujici tehotenstvi nepotvrdi (coz bych ti neprala) a navic se dela spodem, to taky manzel videt nutne nemusi

vikysek0987
29. srp 2022

Mě tedy dělali vnitřní utz i na screeningu,kvůli potvrzení uložení placenty a manžel byl u toho....
Ke gynekologovi bych ho nebrala-moje dr.,by se na to asi netvářila....
Ale jak je psáno výše za zeptání nic nedáš a vše je o domluvě😉

autor
29. srp 2022

@elesse manžel už mě párkrát nahou viděl, tak nějak nevím co by neměl vidět na normálním ultrazvuku 😀 navic teda kdybych se dozvěděla špatné zprávy (což by u nás nebylo poprvé) tak hlavně v tom případě bych byla ráda že tam je... Kdo jiný by to měl se mnou prožívat?

Jinak díky za názory holky 😊 ráno jim zavolám a domluvím se s nimi a budu doufat že to vadit nebude 🙏pokud jo tak asi budu hledat nového lékaře 🙈

guliii
29. srp 2022

Já měla manžela na všech kontrolách, teď u druhého tedy jen na velkých, protože hlídal malého, ale mohl jít i se synem. Toho by to ale nebavilo. Pokud tam manžela chceš a nevadí ti, že bude u vnitřního utrazvuku tak si myslím, že by to neměl být problém. A v podstatě máš právo na osobu blízkou a může být s tebou u vyšetření, když si to přeješ. Ale samozřejmě, že je nejlepší se domluvit s doktorem.

aselluska
29. srp 2022

Všude jinak. Někde pořád platí zákaz doprovodů, někde to nevadí.

guliii
29. srp 2022

Pokud ti na tom hodně záleží, tak máš právo na to, abys tam partnera měla i kdyby se na to doktor netvářil. Můžeš oznámit, že tam partnera chceš a pokud by tě nechtěl vyšetřit z důvodu, že tam máš muže, tak po něm chtít písemně, že tě odmítá vyšetřit z důvodu, že chceš mít u sebe osobu blízkou. To on nesmí, mohl by z toho mít problém. Můžeš pak na něj podat stížnost. To píšu jen abys věděla jaká práva máš, osobně konflikty ráda nemám a snažím se to řešit vše dohodou. Ovšem zažila jsem i velice arogantní doktory, velmi hrubé chování kdy k tomu neměli nejmenší důvod a i zfalšování podpisu manžela na informovaném souhlasu ohledně syna. Tak od té doby jsem informovaná, naštěstí jsem od té doby narazila jen na slušné lékaře a nikdy se práva vydupavat nemusela.

autor
29. srp 2022

@guliii
@miracleelcarim super...děkuji za odpověď holky 😊 jsem ráda že manžel není jediný kdo chce být u toho. manžel se právě ale těší a sám začal o tom že tam chce jít, chtěla jsem se teda spíš jen ujistit že je to možné...🤷

autor
29. srp 2022

@guliii děkuji moc! Jako taky sem si říkala že by to mělo záležet hlavně na mě a v podstatě doktor by mě neměl odmítnout, ale nechci se s nikým dohadovat 🙈 jako chci se slušně domluvit a pokud řekne že ne, tak jak jsem psala, bych si hledala jiného lékaře který bude ochotnější...ale to s tím potvrzením mě nenapadlo, je to dobré vědět 😊
Záleží mi na tom dost, první těhotenství nedopadlo dobře, na druhé jsme se dost načekali a nakonec se povedlo až po IUI takže ho tam chci i jako psychickou podporu... Jsem z toho trochu nervózní aby tentokrát bylo vše v pořádku 🙏

takyjedna
29. srp 2022

Kdykoliv u jakehokoliv doktora mas narok si s sebou vzit doprovod. Takze klidně na gyndu na první ultrazvuk. A doktor se nema co tvarit otravene. Muj manzel se mnou byl skoro pokazde.

guliii
29. srp 2022

Moc držím palce ať to dobře dopadne. Většinou se říká, že když to poprvé nevyjde, že to první mimi to tam připraví pro to další. Tak ať to máte taky tak.

jola777
29. srp 2022

Moje gynekoložka dělá ultrazvuk při všech kontrolách v těhotenství, takže manžel chodil na všechny kontroly se mnou. Nikdy s tím nebyl problém.

jako_mala_holka
29. srp 2022

Při prvním těhotenství se mnou byl manžel na každé kontrole (poradně), kromě potvrzení těhotenství, dr s tím neměl vůbec žádný problém, když zezačátku dělal vaginální utz, tak mi přes nohy přehodil takovou plentu nebo co to bylo... Teď při synovi se mnou nechodí, protože někdo musí být s dcerkou 🙂 ale jsme moc rádi, že jsme to tehdy tak udělali, teď se chudák nedostal ani na screeningy, na prvním jsem byla sama a na druhý jsem vzala mamku 🙂 takže se zkus přeptat, kvůli covidu to může být ještě omezené, držím palce

jjasmina
29. srp 2022

Nn na první ultrazvuk jsem ho nebrala, byl až na 1.screeningu.ale ve vašem případě jen ho klidně vezmi, myslím, že dr vás snad neodmítne ❤️

elesse
30. srp 2022

Co by mel videt jineho, kdyz uz te nahou videl… no asi nic? Kdyz ti to nevadi, mej si to jak chces🙂 taky me manzel videl nahou, presto bych ho u vnitrnich utz nechtela, stejne jako u porodu nemusel zrovna koukat mezi nohy🤷‍♀️

honatko092
30. srp 2022

Byl u obou těhotenství, moje doktorka ho přivítala moc pěkně, přišlo ji to naprosto normální. Měla jsem sukni a stál u hlavy, takže opravdu neviděl nic hrozného, jen obrazovku. Vždy to se mnou prožíval a měli jsme společnou radost 😍

veruuu_kubesovic
30. srp 2022

Ne...to že mě viděl nahou ještě neznamená, že musí vidět i vnitřní utz, až na screening šel se mnou

ellyem
30. srp 2022

Přítel se mnou chodil na všechna vyšetření.

autor
30. srp 2022

Tak jsem tam radši volala a sestřička mi trochu překvapeně sdělila že jasně že může, vůbec se na to nemám ptát, páry jim tam chodí spolu hodně a je to naprosto samozřejmé 😊 Tak jsem za to ráda a teď už se jen těšíme až miminko uvidíme a snad bude vše v pořádku 🥰

Děkuji vám za ujištění a odpovědi 😊

cuuza
30. srp 2022

U prvního utz jsem ho nechala před budovou, on by nezvládnul, kdyby tam nebylo ♥️

ferda90
30. srp 2022

Na takový brzký ultrazvuk jsem přítele nebrala. Dělal mi ho vaginálně, ale na screeningu už byl a tam byl malý pěkně vidět 🙂 byla jsme těhotná v roce 2020,takže v době covidu a i tak mohl na kontrolu a vyšetření semnou. Na gynekologii byly v tohle úplně super 😍

tulipdona
30. srp 2022

Jasne, vezmi ho s sebou.
Se mnou šel manžel když jsem byla 5+5tt do CAR na potvrzení po IUI. Prd tam bylo vidět, ale i ta malá bublinka ho strašně potěšila. A co že byl utz vaginální? Vždyť spolu žijeme, spíme.. nic co by ho mohlo nějak traumatizovat.

handulkak
30. srp 2022

Manžel semnou chodil pokaždé - dojizdeli jsme hodně daleko, tak bylo fajn, ze vždy viděl.
To ze to byl vaginální UTZ mi nějak nevadilo - je to manžel. 😁
Ale vše je o domluvě.
U druhé dcerky byl covid - zákazy všude. Mohl jen na dva UTZ ze všech.
U třetí už zase v pohodě na všechny kam mě vezl, když mě vezl. 😁

nejtik
1. zář 2022

Také si myslím že je vše o domluvě. Osobně jsem měla také u všech prohlídek a vyšetření manžela. I když v mém případě se jednalo o rizikové těhotenství, ale myslím si že pro muže je to zážitek. Na vlasti oči mohou vidět co prožívá žena v době těhotenství a čím si musí projít. Osobně jsme s manžel vše podstupovali spolu byl i u porodu a vůbec nikdo s tím neměl problém všude nám vyšli vstříc.

luckawm
1. zář 2022

@mourovatakocka mediky můžete “vyhodit”. Není vaší povinnosti je tam trpět pokud vám vadí.

mourovatakocka
1. zář 2022

@luckawm Vadilo mi hlavně ten orwelovský rozdíl, manžel nemohl, ač je se mnou doma pořád, ale skvadra lidí pro mě cizích je ok. Už se nechystáme, ale zpětně vím, že jsem se měla ozvat.

lenulacek
1. zář 2022

Ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru