Mám strach z potratu

pedrovina
20. bře 2019

Ahojte, momentalne som v prebiehajucom siestom tyzdni a okrem pozitivnych testov nemam ziadne priznaky. Ked som bola u doktorky, videla len vysoku sliznicu (bola som tam ale velmi skoro, takze ma poslala domov, ze mam prist za 3 tyzdne). Cca pred tyzdnom som este mala bolesti roztahujucej sa maternice a velku bolest prs, ale uz par dni nemam vobec ziadne priznaky. Prsia ma bolia len ak ich stlacim aj to minimalne. Nechodim castejsie na zachod, nemam nevolnosti, nie som unavena, proste nic. Bojim sa, ze plod sa nevyvija. Ja viem, ze asi to mnohe z vas nebudu chapat, ze takto stresujem,, ale moj priatel mal velmi zly spermiogram a ja mam tiez problemy, takze u nas je potrat dost pravdepodobny. Prosim mala to niektora podobne a bolo vsetko vporiadku? Z tej neistoty sa zblaznim..

kacomora
20. bře 2019

@pedrovina Mela jsem to stejne, s tim strachem. Jsem nyni v 28 tydnu a strach me malinko opustil teprve nedavno. Vim, jak se citis a je to pochopitelne. Mne nepomahaly reci typu at myslim pozitivne apod. Take jsem nemela zadne tehotenske priznaky a byla skoro az nastvana, ze mi nic neni...ale priznaky nejsou znakem prosperujiciho tehotenstvi. Nezbyva ti, nez cekat. Urcite to bude v poradku 😉

kittyy17
20. bře 2019

@pedrovina byla jsem těhotná 2x, a kromě toho břicha a větších prsů jsem neměla žádné příznaky. Tak klid, zřejmě patříš k těm šťastnějším 😉

marketa1218
20. bře 2019

@pedrovina Také mi vůbec nic nebylo od prvopočátku, kromě toho, že kynu nevím, že jsem těhotná. Jo, mám pořád hlad 😁. A teď jsem 15tt, je to hodně individuální.

vaseli16
20. bře 2019

Ahoj nestresuj se ja nemela do 6-7tt zadne priznaky 🙂 a ted jsem v 15tt.o tom to neni...jsou holky co prozvraci cele dny a bohuzel pak zjisti ze plod se prestal vyvijet...nejsme vsechny stejne

kaja2016
21. bře 2019

@pedrovina My co jsme potratili vicekrat ti rekneme: nestresuj se, stejne to neovlivnis. Ver mi. Nejak se zanestnej. Co budes delat pred screeningy, pred porodem? V kazde fazi tehotenstvi se muze neco stat a az se prcek rodi, kazdy den se muze neco stat. Budto to bude a nebo ne. Zamestnej hlavu, ruce i nohy a bude lepe🙂

lachtanice86
21. bře 2019

Nevolnosti mi začaly až kolem 8tt

pulecp
21. bře 2019

@pedrovina Pomož si s "nervy" podle manuálku na mém profilu. Když to uděláš pořádně, tak to skvěle funguje.

merope
22. bře 2019

Možná ti to přijde jako blbost, ale napadlo tě zkusit psychologa? Já chodila na terapie asi půl roku před posledním pokusem ivf a zpočátku jsem byla v klidu, ale jak postupně odezníval účinek z věcí, co se v těhotenství nemohly, nervovala jsem víc a víc. A to jsem to i s psychologem řešila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru