Malý gestační váček

denisa264
4. zář 2018

Ahoj nemáte některá zkušenost s malým gestačním váčkem,kdy embryo má srdeční akci?

michaela_2
4. zář 2018

Cca od 7 týdne

denisa264
autor
4. zář 2018

Já jsem tu otázku asi špatně položila.. embryo už má srdeční akci... Ale gestacni Vacek mám malý..

michaela_2
4. zář 2018

Jakože neodpovídá týdnu? Ty začátky těhotenství nemusí být úplně přesné 🙂 Počkej do příští kontroly, většinou se to srovná.

denisa264
autor
4. zář 2018

No krvacim už týden. Bez příčiny.. Dr. Říkala, že embryo odpovídá 7 týdnu, srdíčko bilo, něco mi řekla i o žloutkovém váčku, že je vetsi, ale ten gestacni Vacek je hodně malý... minuly týden jsem taky byla ve středu, kvůli krvácení u jiného Dr a ten taky říkal, že je malý gestacni vacek. Taky se mu to nelíbilo.
Vcera jsem byla u své dr na ko a jdu zas v pondělí. Tak by mě zajímalo jestli se to někomu srovnalo, nebo to znamená něco špatného... Jsem z toho už tyden úplně na nervy....

zuzlinka30
4. zář 2018

@denisa264 ahoj uplne ti rozumim , chce to byt v klidu, vse dopadne dobre. Ja mela v deloze gestacni vacek doktor ze zacatku nic nepoznal myslel si ze jde o normalni tehotenstvi ale pak jsem skoncila ve spitalu s bolestma bricha u me byl gestacni vacek prazdny. Coz u tebe neni tak se neboj a nestresuj se ,musis verit ze vse bude v poradku. Ja jsem mesic po mimodeloznim otehotneni a ted mi doktor rekl ze jsem na zacatku tehotenstvi znova. Jsou to nervy ale musime byt v klidu at miminku neublizime. Drzim palecky a uvidis ze vse bude dobry

merope
4. zář 2018

@denisa264 V tomto věku embrya asi panikaříme každá z každé blbosti 🙂. Já jsem 7+1 a zatím tedy ukázkové, ale jakmile se trošku více hýbu, hned začnu víc špinit (prý normální) a začnu z toho totálně panikařit, tak spíše sedím doma a trošku mi z toho hrabe (učím na VŠ, takže mám ještě prázdniny).

Jinak jedno - když jsem minulý týden při kontrole, kam jsem vyrazila, protože mi přišlo, že špiním nějak moc a že to byla i čerstvá krev (asi i byla - ale spíš z podrážděných sliznic, beru utrogestam) - tak tam jsem říkala cosi jako "a příští týden už bude srdíčko" a doktorka že se mám vykašlat na tabulky, že každé těhotenství je jiné. No, dneska už bylo 🙂. Takže ano, asi to není u tebe úplně v pořádku - to by tě ale nehonili na kontroly každou chvíli, takhle se na to koukej tak, že budeš aspoň víc sledovaná, takže to "špatně" dopadne jenom pokud je miminko vlastně už teď postižené a ač je to kruté, tak pak je líp když se to zjistí dřív. Vše ostatní by doktoři měli podchytit a uvidíš. Já ani nedoufala, že bude kladný těhotenský test (5. pokus IVF) a on je a už mu tluče srdíčko. Vždycky je šance, že vše bude v pohodě a i u ukázkového se může cokoli zvrtnout.

Držím palečky a ať se daří!

renuliena
4. zář 2018

Neboj, nestresuj, on ten Vacek se srovna, začátky jsou vselijake ale dobře to dopadne uvidíš, opatruj se, držím palecky 🍀 🍀 🍀 🍀 a dej vedet

denisa264
autor
4. zář 2018

Uvidíme no. Začíná mi z toho hrabat. Už týden jenom ležím a nedělám nic, tak jen premyslim a googlim.. snad to dobře dopadne.. u syna jsem tohle nezazila, tak je to pro mě novinka...

merope
4. zář 2018

@denisa264 Odklikla jsem tu i pár diskusí na Koníkovi a krom pár dotazů, kde ale nikdo neodpověděl, byl i dotaz, kde nakonec vše dobře dopadlo a vše ok. Ale plně ti rozumím. Jak už jsem psala - u mě žádný hematom, nic, ale jak začnu po troše pohybu trošku víc špinit, šíleně zmatkuji. Jsem v neděli nejela ani na chalupu - bych moc ráda, ale měla jsem strach. A doma mi z toho pomalu hrabe.

denisa264
autor
5. zář 2018

Tak já krvacim dost... Jako bych byla po 6 ti neděli.. jde to i se sraženinama.. tak se fakt bojím.. nikdo mi nic na to krvácení neřekl....

renuliena
5. zář 2018

@denisa264 až takhle krvácís? No to už je dost, nechceš si zajít k lékaři?

denisa264
autor
5. zář 2018

Dnes tam není tak půjdu až zítra...

rousse
5. zář 2018

@denisa264 když jsem teď v červenci měla pozitivní těhotenský test, tak jsem nevydržela dýl než týden a půl zpoždění. Šla jsem k dr., ta říkala, že vidí malý váček, jinak nic moc, na daný týden malé, už by mělo být srdíčko, asi jste otěhotněla později v cyklu. No...jenže já věděla přesně, kdy jsem otěhotněla, tak jsem už zase všechno viděla černě (mám za sebou 2 potraty). Dva dny na to brutální křeče v břiše, sílou bych je přirovnala klidně ke slabším kontrakcím - do klasických MS bolestí to mělo hodně daleko... Další den jsem začala špinit. Hodně. Často s krví, sraženinami. Tak jsem to zas vnitřně odepsala, obrečela, týden jsem krvavě špinila, pak se to zklidnilo, ale furt nějaké špinění. Tak po 2 týdnech (dr. měla dovolenou, my jeli na prodloužený víkend a já se prostě chtěla vyhnout revizi, tak jsem to zdržovala co to šlo, aby se případný potrat rozjel sám) jsem teda šla na ultrazvuk na kontrolu, že teda potrat se nechce rozjet, tak budu muset na revizi. No málem jsem sletěla na zem, když mi oznámila, že plod má 2 cm a má srdeční akci. Takže ano, může to být špatné, ale nutně krvavé špinění opravdu potrat znamenat nemusí - jsem toho důkazem, nevěřím tomu doteď, i když to zvětšující se břicho je opravdu důkaz hovořící za vše🙂

denisa264
autor
5. zář 2018

@rousse tak to mě hodně uklidnilo... Super. Snad to dopadne dobře

merope
5. zář 2018

@rousse To je krásný příběh 🙂. No, maminka jednoho mého bývalého prý měla normálně ještě 2 menstruace a celou dobu byla těhotná. Takže možné je skoro cokoli. Někdy se něco pokazí a hotovo a někdy je to dítko tak životaschopné, že zvládne i v podstatě z vnějšího pohledu klasickou menstruaci maminky a udrží se.

denisa264
autor
6. zář 2018

Tak jedu na vyčištění do nemocnice. Nedopadlo to.

merope
6. zář 2018

@denisa264 A musíš ještě na to vyčištění? Neodešlo pryč všechno samo s tím krvácením?

Jinak držím pěsti, ať se brzo zadaří znovu.

rousse
6. zář 2018

@denisa264 tak to mě mrzí, držte se, věřím že příště to klapne

denisa264
autor
6. zář 2018

Nee.. musím na vyčištění..hodně krvácím... A samo by to odcházeli dlouho.. raději to vyčistí, že je to velké...

renuliena
6. zář 2018

@denisa264 moc mě to mrzi, držím palecky ať to příště vyjde 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

denisa264
autor
6. zář 2018

Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru