Malá velikost embryjka v 6. tt

romismiu
24. čer 2016

Zdravim, moc by me zajimal vas nazor. Podle posledni MS bych mela byt v 8.tt ale podle ultrazvuku jsem neco kolem 6.tt. Gynekolog rikal, ze velikost embrijka je cca 3mm, coz si myslim ze je hodne malo. Mam pocit ze se vyviji moc pomalu, ale doktor rika,ze pokazde tam je nejaky posun(uz jsem byla 4x na ultrazvuku). Jdu zase za dva tydny, tak uz by sme meli videt srdicko. Jak dlouho doktor cekal na srdicko, nez rekl ze se miminko nevyviji? Dekuji za vase nazory

nathaliee
25. čer 2016

Ahoj..v 6.týdnu - 3mm, v 8.týdnu- 1,3 cm.. 🙂 takže to není malinké.. 🙂 srdíčko šlo vidět až na tom druhém UTZ.. 🙂 takže buď v klidu, vše bude v pořádku.. 🙂 jinak podle ms jsem měla být už na první kontrole v 8.tydnu..ale byl to 6ty.. 🙂

andreaandrejka
25. čer 2016

Bud v klidu,je to naprosto normalni. Kdyby bylo neco spatne dr.by ti sam rekl. Moje mimco je taky mensi,podle MS jsem ve 23tt,podle UZ ve 22tt. Srdicko se neodvyji podle podle poctu navstev 🙂 Ja mela v 8+0.

laisobel
25. čer 2016

Souhlasim. Navic kazde mimco jinak! Ja podle MS byla o dva tydny jinde nez podle UTZ... A terminem porodu mi hybali 4x! Takze v klidu. A srdicko u nas bylo videt az o dva tydny pozdeji nez "melo". A vse v poradku... Doktor by ti urcite rekl...

romismiu
autor
26. čer 2016

Dekuji moc holky 🙂 cloveku moc pomuze nazor a uklidneni jinych, jeste kdyz to podobne zazily samy. Dekuji moc, ted uz zbyva jen cekat na srdicko a pak na miminko 🙂

barca1984
29. čer 2016

Ahoj holky. Volám sa Bara a chtěla sem se zeptat či nevíte mi poradit.dnes sem 7+3 ale podle uz5+5.dr v Cb má poslal na gyndu že je to ZT ale u nás ještě čekají proto že je patrna pulzace. Hcg mam 1740 stoupa pomalu.jsem po IUI. Díky

merianch
29. čer 2016

Ahoj holky. Potřebuju uklidnit. Minulý týden jsem zjistila, že jsem těhotná. Měla jsem příznaky jako šíleně citlivé bradavky, nechutenství a zároven když jsem něco neměla v žaludku, tak mi bylo blbě. Bolest podbříšku jako bych měla vybouchnout a začít menstruovat. V sobotu sjem se rozčílila trochu víc a začalo mě bolet vlevo v podbříšku. V neděli jsem přišla o všechny těhotenské příznaky. Ráz na rát. V úterý jsem šla raději do nemocnice na první UTZ. Doktorka mi řekla, že podle UTZ to sedí s poslední MS na 5+4 a že mám gestační váček 10mm, ale že ještě nevidí žloutkový váček ani embryo. Ale že nevidí důvod, proč by to tam nemělo být vidět za týden. Na to, že jsem řišla o ty příznaky tak rychle, mi nic neřekla. Je to normální? Připadám si jako by mic nebylo. Prsa vůbec nebolí, přijde mi, že se i maličko zmenšily. Ale spíš se moc sleduju. Je to první těhotenství a všichni mi okolo říkají at se na to neupínám, že tcháně 2x potratila , moje m. 1, takže vůbec nemám myslet na to, že jsem "v tom". Nuž ono se to hůř dělá. Díky moc za rady. jsem hrozně nervozní a nidky bych netušila, že si budu tak přát zvracet...

kika_21
29. čer 2016

@merianch Vždyť to, co píše dr. je normální. Nepanikař. 🙂 Ty příznaky vycházejí dost i z hlavy, nejen z hormonů. Držím palce. 😉

andreaandrejka
29. čer 2016

@merianch Vůbec nechápu v čem vidíš problém? V příznacích? Uvědom si, že každé tělo je jiné, někdo nemá příznaky žádné. Já jsem ve 22tt a prsa mě ještě ani jednou nezabolely.

merianch
29. čer 2016

No já si myslím, že to mám spíš v hlavě. trochu mě totiž poznamenalo to, že mi tchýně hned řekla, asi minutu po tom ,co jsme řekla, že jsem asi těhotná, že ona 2x potratila a že já můžu taky... Ale jde mi o to, že všude se píše jak 5+3 už má být vidět aspoň váček když Gestační v. je 10 mm a u mě kde nic, tu nic... Tak snad se to ještě vzpamatuje. Spíš jsem se bála jestli nejde o ZT, když přestaly ty příznaky a není zv

andreaandrejka
29. čer 2016

@merianch Na tchýni se vykašli. A jinak, že se všude píše, že už je v 5+3 váček...Ono záleží na kvalitě ultrazvuku. Já měla ve 4+1 bublinku, pak na další kontrole v 8+0 vše včetně srdíčka. Taky jsi mohla otěhotnět déle, takže je těhotenství mladší. Já mám taky menší mimčo o týden. Tohle je naprosto normální. Bud v klidu a zbytečně se nenervuj. A ty příznaky jsou fakt dost individuální, nikde není napsáno, že je musí mít 100% každá těhule.

merianch
29. čer 2016

Ok. Budu v klidu. Na to že to bylo neplánované a zaskočilo mě to, jsme s manželem té myšlence dost rychle navykli 🙂 A si pořád říkám, že jsem mladá, zdravá, mám kondici, nekouřím, alkohol taky ne, jen občas trochu vína, tak jestli já to nemám mít zdravé, tak pak kdo, že? Děkuju za podporu 😉

andreaandrejka
29. čer 2016

@merianch Neboj a nepřipouštěj si špatné myšlenky. Držím palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru