Kyselina listová v těhotenství. Jakou jste užívaly vy?

alinka1993
20. čer 2018

Ahoj holky,prosím o radu. Jsem teprve na začátku těhotenství a chci brát kyselinu listovou. U prvního těhu jsem brala od dr.maxe a byla tam hodnota myslím 800 a teď jsem v lékárně dostala kyselinu kde je jen 200 a má se brát 1x denně. Příjde mi to málo oproti kyselina od maxe. Prosím jakou vy jste měli hodnotu té kys.listové? děkuji

kachnifu
20. čer 2018

Já kupuji od začátku femibion 1,je tam více vitamínů, ale krabičku jsem vyhodila, tak nevim

jankana13
20. čer 2018

Ahojky, tak ještě před otěhotněním jsem brala kyselinu s hodnotou 400 a teď také začátek těhu my dali u Maxe s hodnotou 800

podaji
20. čer 2018

Tak to je fakt málo minimální hodnota by měla být aspoň 400. Takže buď brát 2x denně nebo si koupit třeba v dm vitaminy pro těhu. Jsou v podstatě totožné s femibionem akorát a dooooost levnější.

alinka1993
autor
20. čer 2018

jj raději si koupím jiné 🙂 moc děkuji holky 🙂 mě to právě přišlo hrozně málo na to že se to má brát 1x denně

jankana13
20. čer 2018

málo to opravdu je
kup jiný a nebo ber častěji 🙂

priefi
20. čer 2018

@alinka1993 ja beru chytre miminko superfolin 2 😉

bekyc
20. čer 2018

Beru kyselinu listovou od ElastiQ jako v prvním těhu, prý má lepší složení a lépe se vstřebává než obyč z dr. maxe. V prvním trimestru se doporučuje 800, ve druhém a třetím stačí 400. Ale určitě tím nic nezkazíš. Na směsi vitamínů, chytré miminko apod. bych se vykašlala, na předporodním kurzu nám to výrazně nedoporučovali, prý se fakt po tom rodí velká mimina, protože jsou "nadopovaná" těmi umělými vitamíny. Radši bych oživila jídelníček a doplnila to v jídle.

alinka1993
autor
20. čer 2018

@bekyc moc dekuji🙂začala jsem brát tu 800🙂

calvac
21. čer 2018

@alinka1993 urcite od dr maxe 800,coz je davka pro prvni trimestr

kreatura
21. čer 2018

Já mám Kyselinu listovou 400 a píšou tam v těhotenství a při kojení 2x denně, jinak 1x denně 🙂

kacik222
21. čer 2018

já beru Mamavit s hořčíkem 1x denně.
https://www.benu.cz/gs-mamavit-tbl-120-darek-2017
V lékárně mi řekly, že je to dostačující množství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru