Klesající hCG. Měl někdo?

klara95
27. kvě 2024

Dobrý den. Od minulého týdne řešíme problémy s těhotenstvím. Minulý týden jsem byla na utz , a podle MS jsme měla být 9+1 , dle utz jsem tam měla plod odpovídající 6+2. Ve středu mi vzal krev a HCG byla 14 000 jednotek . Tak mi vzal v pátek krev a dnes jsem voalal na výsledky a říkal že HCG trochu kleslo na 13400 jednotek. Ptala se zdá mám stále příznaky těhotenství , říkám že Nao ( nevolnost, bolest bradavek, nafouklé břicho atd..) . Řekl mi že to nekleslo o tolik a že to nemusí nic znamenat , že mám přijít ve středu znova na krev a podle toho se uvidí. Měla jste to nějaká taky tak ? A jak jste dopadli. ? Asi to dopadne špatně ale přece jen si říkám že někdo z vás mohl mít i šťastný konec . Děkuji

misha31
27. kvě 2024

Klesajici hcg bohuzel nesvedci nic dobreho a ten plod, ktery je o 3 tydny jinak 😪 to vypada, ze se prestalo vyvijet. Memu takhle take prestalo tlouct srdicko ve 14tt (velikostne 10tt).

klara95
autor
27. kvě 2024

@misha31 to že je menší jsme s doktorem řešili. Neměla jsem moc pravidelně menstruaci tkaze k ovulaci mohlo dojít později , sám říkal že by to přepočítal . Ale spíš mě děsí to klesající hcg, a zároveň pozitivita doktora kterej mi rkel že to ještě nemusí nic zlého znamenat , že to nekleslo a tolik . A děkuji , trochu počítáme i stim že to bude špatně .

lencaa11
27. kvě 2024

@klara95 snížené HCG není ok ...mělo by jít nahoru ne dolů ..

nikolite
27. kvě 2024

Vím že chceš povzbudit , ale hcg by se mělo co dva dny cca zdvojnásobit. Už to že se nezdvojnásobilo není ok. Natož že ještě kleslo ... myslím že ti doktor davá spíš falešnou naději ač bych ti přála šťastný konec ....

klara95
autor
27. kvě 2024

Vím že to právě není ok . I proto mě překvapil můj gynekolog . Je to starší pán , má už dost za sebou. Čekala jsem když řekl že to je nižší že řekne že se nedá už nic dělat. Ale bylo to naopak . Rkel že to ještě nic neznamená že je nižší po dvou dnech od prvního odběru. A že když mám příznaky že ve středu veme znova krev. A že se uvidí . Nejvíc nás s přítelem ubíjí to nevedeni a naděje . Už jsi přijdeme jak blázni 🥺😔

lencaa11
27. kvě 2024

@klara95 ono příznaky budou dokud je v těle HCG a kdyby to třeba nedopadlo tak můžete mít příznaky i měsíc po třeba tím se moc nedá říct že je to ok ale není určitě ok že HCG jde dolů i když ne o moc ale to ne někde háček HCG má jít nahoru právě asi lékař nechtěl zatim nějak vás stresovat

klara95
autor
28. kvě 2024

@lencaa11 chápu chápu , rozhodně uvidíme ve čtvrtek co výsledky HCG. Četla jsem pár případů že jim to kleslo o víc než mě , a při dalším odběru to stouplo a nakonec bylo vše v pořádku a porodili zdravé miminko. Jak všude píšou , každé tělo je individuální . Nicméně ano už 14 dní jsme smíření s variantou že to bude špatně. Ale jak se říká , naděje umírá poslední. Jsme mladý pár a kdyby to teď nevyšlo , nic neukazuje k tomu aby to po druhé dopadlo stejně . I přesto dekuji za zprávu 🙏🏻

misha31
29. kvě 2024

@klara95 tak drzim pesti, at se stane zazrak🍀

klara95
autor
29. kvě 2024

@misha31 uvidíme ale spíše to vypadá že ne . Dnes jsem byla na odebrání krve ,zítra výsledky. A dle ultrazvuku je to stejné maličké už 2 týdny . Takze už se smirujeme stim že budu muset do nemocnice na kyretáž . Moc děkuji ale za podporu 🙏🏻

misha31
30. kvě 2024

@klara95 jako pokud by hcg klesalo, uprimne bych asi dala sanci tomu, zda neodejde samovolne. Doktori vzdy zenou hned na kyretaz, ale ve vetsine pripadu si s tim telo poradi samo. Samozřejmě po porade s dr. Blby je, ze po kyretazi se ma nejaky cas cekat.
Minuly rok jsem o mimi prisla v 6tt, hcg klesalo a hned dalsi mesic se zadarilo a ted je tu vedle me 4 mesicni syn.

klara95
autor
30. kvě 2024

@misha31 musím říct že jediná útěcha pro mě je to ,že spousty zvas kdo si prošel potratem , který měli většinou při prvním těhotenství . Tká píšou že na podruhé se zadařilo téměř hned a že vše probíhalo v pořádku a doma jim litá cvrček .
Já už od neděle spinim ,mám tam světlou krev ve výtoku ale stále se mi nerozjelo krvácení . Upřímně byla bych radši kdyby se rozjela menstruace a já nemusela na kyretáž . Uvidíme co si pro mě ten nahoře přichystal. Nicméně už ať je to za námi , jsme s přítelem už psychicky na dně , 14 dní tu řešíme toto. Jsme vyčerpání. Ale vaše slova mě povzbudili děkuji ❤️

klara95
autor
30. kvě 2024

Tak hodnoty klesly na 10 000 takže budu muset na kyretáž. Ale všem děkuji za podporu 🙏🏻

misha31
31. kvě 2024

@klara95 to je mi lito :( zkusis dat par dni sanci, zda se to nerozjede samo?

klara95
autor
1. čer 2024

@misha31 byla jsem včera v nemocnici , měla jsme tři možnosti . Buď pocakt na samo ale říkala že to může trvat i měsíce. Nebo prášek a nebo chirurgicky odstranit. Zvolila jsem prášek. Už jsem nechtěla čekat jestli by se to samo rozjelo. Opravdu jsme 14 dní byli pod šíleným psychickým napětím a chtěli jsme oba už to mít za sebou. Tká uvidíme teď jen aby se že mě vše dostalo abych nemusela pod narkózu .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru