Kdy jít k doktorovi?

lidija1234
22. únor 2021

Ahoj holky, vyšli mě 3 pozitivní těhotenské testy (mám zpoždění 5 dnů), zajímá mě kdy se objednat k doktorce? Moje má do konce týdne dovolenou tak nevím jak moc to "hrotit" jestli mám jít k jejímu zástupu. Jde mi hlavně o to, že pracuji ve firmě kde jsou karcinogení látky a spousta další chemie. Proto jsem se chtěla radit s doktorkou, ale nevím jestli zbytečně nevyšiluji a nemám počkat do příštího týdne nebo mám jít radši za doktorkou která tu mojí zastupuje? Jak jste to řešily vy, které nevíte zda pracujete ve vhodném prostředí ?
Moc děkuji

maaaadlaaaaa
22. únor 2021

@lidija1234 Mě zapsal na první kontrolu v 8tt, takže máš čas, neboj. 🙂

anet_98
22. únor 2021

@lidija1234 já když jsem měla pozitivní test, tak jsem volala na gyndu, nahlásil datum očekáváme MS a poslední MS a sestra mě objednala kontrolu za 14 dnů kdy jsem byla 7+0

lidija1234
autor
22. únor 2021

No já mám hlavně strach z toho v jakém prostředí pracuji, říká se že začátek je nejdůležitější tak já nevím mohu být tedy v klidu ještě třeba 14 dní že to nemůže ohrozit vývoj miminka ?

mamikry
22. únor 2021

@lidija1234 Jak se tu pise, zavolat na gyndu a oni si vas ojednaji na pravny cas. Na tu praci se jich taky radeji zeptejte.

zrzeckas
22. únor 2021

Za optani nic nedas 🙂 ja bych cinkla zastupujici a normalne ji rekla, co mam na srdci a minimalne uklidni nebo si te i pozve.. Treba testy z krve, da neschopenku a tak 🙂 pripadne jukne esik nejde neco videt a pozve si te pak treba v 9tt 🙂 ale jak říkám... Mas strach, za optani nic 🙂

lidija1234
autor
22. únor 2021

super, děkuju moc za rady radši zavolám a zeptám se a na vyšetření si počkám na svoji doktorku 🙂

hezz17
22. únor 2021

Normálně bych rekla, ze mas cas do 8.tydne. ale ve tvem pripade bych zavolala zastupujicimu. Pripadne si vzala dovcu do pondělka a v pondeli zavolala sve

berluska
22. únor 2021

měla jsem také rizikové pracoviště v chemickém prostředí, doktorka mě okamžitě bez ptaní psala neschopenku - asi 3 týdny jsem byla doma na neschopence a pak jsem po domluvě s mojí vedoucí přešla z chemické laboratoře do kanceláře a dělala jsem papírovou práci v kanceláři až do nástupu na mateřskou dovolenou 6 týdnů před porodem.

lidija1234
autor
22. únor 2021

@berluska já dělám převážně v kanceláři ale okna máme do chemického skladu i klimatizace je navedená z výroby a mám na starost pár věcí ve výrobě, nejsem tam 8 chodim ale trávím tam nějaký čas a hlavně tam máme 6mocný chrom atd...máme ty kanceláře jakoby v garáži kde je i ta výroba a jenom jedno okno ven do ulice...nechci plašit....chtěla bych asi normálně dál chodit do práce s tím, že bych se držela jenom v kanceláři ale jak říkám no jsme zastčení v garáži tak mám strach aby to neublížilo miminku...

lidija1234
autor
22. únor 2021

já bych mohla pracovat z domu, akorát přítel směnuje a bydlíme v 1kk a stěhovat se máme až za půl roku, ale právě nevím jestli zbytečně neplaším a třeba v té kanceláři mohu být

purplerain
23. únor 2021

@lidija1234 tak pokud jsou ty chemikálie pouze někde uskladněné v uzavřených obalech a ty s nimi nepracujes, tak si myslím, že nárok na nic nemáš. Pokud jste vyloženě provoz, kde se s chemikáliemi pracuje, musíte mít někde zdokumentováno, co to je, jaké to má účinky a třeba provádíte i nějaká měření koncentrace v ovzduší... Zrovna ten šestimocný chrom by se měřit měl.

barca3193
23. únor 2021

@purplerain no jako sedím v kanceláři která je tak 10 m od výroby a tam jsou lázně ve kterých je ta chemie a okna máme do chemického skladu tam je to sice v obalech ale občas se někde něco vylije a hlavně chodím do výroby a to je všude ve vzduchu. Na měření ovzduší sem chodí kontroly, ale klasika když mají dojít tak se otevřou vrata z obou stran aby se to co nejvíc vyvětralo....hlavně jednou když se nám tu něco vylilo tak mě kolega říkal, že jestli chci mít někdy děti tak ať k tomu vůbec nechodím. Tak já nevím nechci to zbytečně hrotit ale zas to nechci podcenit..

keksik002
23. únor 2021

@lidija1234 ja mela pozitivní test tyden pred MS a bezela jsem hned druhy den :D

barca3193
23. únor 2021

@keksik002 no já si udělala test v pátek a v pondělí jsem volala tak 10x a pak si všimla že má dovolenou :D :D :D

purplerain
24. únor 2021

@barca3193 musíte to mít někde uvedeno - konkrétní látky, účinky a opatření ( minimálně v nějaké té kategorií práce nebo hodnocení rizik). Takhle prostě těžko říct, i když podle tvého popisu by tam riziko bylo. Závodní lékař by měl také vědět, jaká rizika vám hrozí.

lidija1234
autor
24. únor 2021

@purplerain když mám ve výplatnici příspěvek za ztížené prostředí, tak to stačí ? nebo mám říct personálnímu, že jsem těhotná a potřebuji výpis všech chemických látek co tam máme a posudek od závodního lékaře? Nebo mám jít prve na gynekologii a tam se poradit ? Já to nechci zatím říkat v práci dokud to nemám potvrzené od doktorky, ale hádám že ta mi to taky úplně nepotvrdí protože mohu být teprve tak v 5tt.....nevím jestli nemám jít prve k doktorce zjistit zda je zatím vše v pořádku, domluvit se v práci na home office a v případě že by dělali problémy tak si nechat až pak všechno zjistit..

hezz17
24. únor 2021

@lidija1234 to ma i muz ve fabrice a ja v nemocnici. To stačit nebude

lidija1234
autor
24. únor 2021

@hezz17 no nevím v jaké nemocnici ale moje sestra, která pracuje na II. chirurgii šla hnedka na rizikové protože pracovala na infekčním oddělení. Jako upřímně za mě já nepotřebuji být doma budu s tím mít víc starostí než kdybych chodila do práce, ale nerada bych něco podcenila aby se to nějak nepodepsalo na miminku. Zaměstnanci co u nás dělají na lince tak když chcou mít děti musí si brát na to dovolenou aby nebyly v tom prostředí....sice u toho nestojím 8 hodin ale karcinogení látky si mikročástečky které se drží v ovzduší a my to dýcháme když máme všechny okna do výroby :D

lidija1234
autor
24. únor 2021

@hezz17 jako upřímně ty kluci co dělají u nás na neutralizační stanici nebo přímo na lince se uplně vysokého věku nedožijí. Vím, že pro mě to není tak škodlivé jak pro ně ale jak říkám nerada bych něco podcenila a pak si to vyčítala

hezz17
24. únor 2021

@lidija1234 tak sestra udelala peknou blbost. Bita na vychazkach, na penezich. Nehlede na to ze bez zsravotniho duvodu je pn podvod. Mela byt prerazena na jinou, vhodnou pozici, se stejnym platem.

lidija1234
autor
24. únor 2021

@hezz17 no měla být přeřazena na ambulanci, ale měla dost těžký průběh a začátek jen proležela a hlavně brala stejné peníze jak kdyby byla na té ambulanci 🙂 ale ano měla vycházky ale pokud člověku není dobře tak mu to asi zas tak moc nevadí 🙂

lidija1234
autor
24. únor 2021

@hezz17 no poradím se s doktorkou a uvidím co mi řekne a podle toho se domluvím v práci 🙂

hezz17
24. únor 2021

@lidija1234 psala jsi ze sla na pn kvuli oddeleni ne kvuli problemum.
Pokud jde s platem na přeražené pozici dolu, tak se dorovnava.

lachtanice86
24. únor 2021

@lidija1234 nejdřív k dr, pak až řešit případné přeřazení v práci

lidija1234
autor
24. únor 2021

@hezz17 byly ty oba důvody, vím že u nich v práci ( na více oddělení) když holky otěhotní tak jdou hnedka na rizikové ať už je to z jakých koliv důvodů. Jinak pochybuji, že by měla stejný plat když by nesměnovala, nechodila o víkendech a neměla přesčasy a noční....ale to je jedno je pravda, že tohle je jiný případ

lidija1234
autor
24. únor 2021

@lachtanice86 souhlasím s spíš mám teď strach chodit do výroby a doktorka bude až v pondělí, ale tak mám respirátor a ty dva dny už nějak zvladnu🙏

hezz17
24. únor 2021

@lidija1234 jasne ze nemela. Proto pisu o tom dorovnani.

lidija1234
autor
24. únor 2021

@hezz17 no hele to je asi jedno, vím že nějaký dorovnání je ale tak to úplně neřeším. Já chtěla vědět jak moc rychle mám volat doktorce a jestli bude stačit když počkám až jí skončí dovolená, protože dělám v chemickém prostředí a potřebuji vědět jestli mohu chodit do práce když budu zavřená jenom v kanceláři i přes to že okna máme do výroby nebo si mám stát za tím, že chci jít na home office

andrea93133
24. únor 2021

@lidija1234 já když jsem konečně otěhotněla (po 3,5 roce) jsem asi třetí den po počůraném testu vyrazila na gyndu, kde nikdo krom sestry nebyl, takže jsem jela na pohotovost do nemocnice (bála jsem se mimoděložního atd), tam mě doktorka prohlédla, nabrala krev a řekla že to na těhotenství vypadá a že je to v děloze.. rovnou jsem jí vysvětlila důvody pro PN (chemikálie se kterými v práci dělám a čichám celý den, velmi vysoká prašnost, těžká manuální práce, celá směna na nohou kdy kromě oběda není možnost si odpočinout alespoň na chvilku, ruce většinu času nad sebou, přeřazení na jinou pracovní pozici je sice možné, ale stále je to ve skoro stejném prostředí) - žádná žena co tam pracuje a otěhotní si to nelajzne a jde rovnou na PN. Vím že to tady ženy většinou odsoudí, ale zdraví mého dítěte (a ještě vymodleného) mi bylo daleko přednější než vycházky. Doktorka s tím neměla problém a řekla že kdyby to nedopadlo, dá se PN ihned ukončit. Nebylo to zrovna co jsem chtěla slyšet, ale měla pravdu 🤷‍♀️ teď je situace blbá na to, aby jsi se hnala do nemocnice. Počkej do příštího týdne a domluv se se svojí doktorkou, vysvětli jí situaci a určitě se nějak domluvíte. Pokud víš jistě, že látky ve firmě tebe i mimčo můžou ohrožovat, neriskovala bych to 🤷‍♀️

lidija1234
autor
24. únor 2021

@andrea93133 moc děkuji za tvoji zkušenost, máš pravdu počkám do pondělí v pondělí ji zaurguji aby mě ještě vzala ten den :D a uvidím jak se sní domluvím🙂 pokud by to bylo možné chodila bych částečně do práce jenom do kanceláře plus home office ale pokud mi to nedoporučí vůbec tak si to nějak zařídím a půjdu jenom na home office. S přítelem bydlíme momentálně v 1kk a on směnuje...ale tak šla bych třeba k rodičům nebo on by chodil spát k mamce. Jak jsi říkala zdraví miminka je důležitější🙏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru