Je tu někdo, kdo čeká dvojčata a doma už má jedno dítko?😁

21. led 2020

Predem se omlouvam za anonym, ale je to moc cerstve.Je zde nejaka maminka, ktera ceka dvojcatka jakozto "druhe" deti? Nebo nekdo, kdo to takhle ma a zije a muze rict, ze krom zahulu, je to taky proste super?❤Prosiiiim😀

dadanana
21. led 2020

Ja mam jen dvojčata a teď čekám jedno miminko k nim 🤩😊😂😂 a myslím si že to půjde

konidana
21. led 2020

Moje setřenka. Byla z toho ze začátku strašně vyplesklá, ale dala to a říká, že super. Staršímu kloučkovi byly asi 2 roky, když se jí narodily dvojčata holčičky.

autor
21. led 2020

@dadanana Tak to je skvely, trosicku naopak, jak jsou velka dvojcatka?🙂

autor
21. led 2020

@konidana Take jsem ve fazi vyplesknuti zatim😀 Je to moc cerstve a zatim jsem spis v soku.Tak mi moc pomaha, kdyz si sem tam prectu, ze se to da zvladnout.Jako vim, ze to budeme muset zvladnout, jen bych nechtela jejich prvni roky prezit, ale taky si je uzit, tak snad to pujde❤

klara135
21. led 2020

Rozhodně v tom sama nejste. Syn bude mít teď v únoru 2 roky a termín mám na začátek srpna 2020. Jen doufám, že to bude buď páreček nebo holčičky. 😆 byl to pro mě velkej šok a pro chlapa ještě větší, ten to ještě teď nemůže rozdýchat 😂

dadanana
21. led 2020

4 roky mají🙂) jojo trošku naopak ale ono to vyjde dost podobně🙂) ale 4 roky už jsou fajn. Jen jsou mamanci tak se toho trochu desim

teckadvojtecka
21. led 2020

Tak to já jsem měla doma dvě... a pak přišla dvojčátka 🙂 Všichni 2 roky po sobě. A dá se to 🙂

autor
21. led 2020

@klara135 😂Tomu rozumim!Mame to tedy podobne, akorat ja mam syna o rok starsiho.Asi uz je samostatnejsi, ale zaroven hodne zvykly na to, ze je stredem pozornosti a ze jsme jenom jeho, tak se hodne bojim, jak ten fakt prijme.Ale hlavne, aby byli vsichni zdravi❤ Muj manzel to vzal asi klidneji, nez ja, bud je to tim, ze s detmi nebude od rana do vecera denne anebo mu to jeste plne nedoslo😂😂😂

olga_
21. led 2020

Je tu i skupina Dvojčata, přidej se. Moje dvojčata se narodila, když měl starší 3 a půl. Nechodí a nikdy nechodil do školky, je s námi doma. Dvojčata mají rok a půl, starší 5 a čtvrt. Je to záhul, ale už si spolu parádně hrají, dnes jsme dokonce všichni čtyři leželi na gauči. Starší prohlížel knížku s jedním dvojčetem, já s druhým a prostě jsme si asi 10 minut jen tak hověli. 😍

autor
21. led 2020

@teckadvojtecka ❤❤❤❤ No tak to je pecka!Moc rada slysim, ze se to da😊Klobouk dolu!Jake mate vekove rozestupy, jestli se muzu zeptat?

autor
21. led 2020

@dadanana Tak to ted pece o to jedno bude pro vas jako nic😊Ja se zas bojim, jak to zvladne muj trilety mamanek🙈

autor
21. led 2020

@olga_ Dekuji za upozorneni, pridam se😊 Otazku skolky ted hodne resim, malej mel zrovna nastupovat, ale ted tak nejak nevim, jak to udelat.Take mu bude 3 a pul, az se dvojcatka narodi.Nechybi starsimu synkovi kolektiv, je s vami doma asi spokojenejsi, ze?

olga_
21. led 2020

Je tak spokojený, že mi dnes doma u oběda řekl, že chce mít doma i školu 😂. Kamarády má. Ve třech letech na školku nebyl ani připravený. Navíc jsem nechtěla, aby mi domů tahal nemoce, plus jsem se chtěla také vyhnout každodenním galejím s chystáním dvojčat na čas, vyzvedáváním atd. To jsem velice ráda, že jsme si odpustili a prostě jsme si to udělali přes den naprosto podle sebe, procházky, pikniky, pohoda. Kamarády má, s těmi začal běhat venku asi ve 4,5. Do té doby mu byli ostatní vcelku ukradení. Je tu u nás v okolí ještě jedna maminka s dvojčaty a starším klukem a taky staršího nedávala do školky - ze stejných důvodů jako já.

fyii
21. led 2020

moje nejlepsi kamaradka to tak ma. mela 3 letou holcicku a k nim se narodil kluk s holka. prvni rok totalne vyrizena a to ma k ruce v baraku mamu a tatu, kteri ji celodenne pomahaji. Hodne zalezi jake jsi natury, jestli jsi " svizna " a prakticka zena. pak je to myslim celkem v pohode, ale narocny to samozrejme bude, preci jen budou dve. Moje kamaradka je hodne pomala, ma rada svuj klidecek, zadny honeni a to s dvojkama moc neslo. ale ted uz jim budou dva je to lepsi,pac decka uz si dojdou, dolezou a uz si hrajou. Ta starsi je teda odstrcena, pac porad prednost maji dvojcata, jsou male, musi jim delat chuvu. uz teda taky chodi do skolky od 4,5 let.

autor
21. led 2020

@olga_ Take mam stejne duvody "proti" skolce-nemoci a cyhstani vsech.Nejaka "pro" mam ale taky, bojim se, ze se mu nebudu moct tolik venovat hlavne ze zacatku a ve skolce by se aspon treba dve tri dopoledne zabavil a byl by chvili mimo to rodeo, ktere si ted predstavuji😂..Ale ty nemoci me desi hodne..On je teda pomerne na svuj vek vyspely, se skolkou tak nejak uz i pocital, no musim to vsechno nejak promyslet, rozhodne nastup ale oddalim.Dekuju moc za nazor a je skvele, ze vam to doma tak klape👍

prejeta_zaba
21. led 2020

Znám lidi, co mají po prvním dítěti trojčata. 😂 Nebo taky co mají dvoje dvojčata, na internetu už jsem narazila na paní, co má dvoje dvojčata a mezitím dvě další děti - všichni jsou pod 4 roky! Pak paní, co má dvojčata jako 7.-8. dítě. Takže to máš vlastně zlatý. 😂 Nikdo ti tu asi nenapíše, že je to mazec, ale nakonec to všichni zvládli a se smíchem na to vzpomínají. 🤷 Ono i s jedním miminem a malým věkovým rozdílem to jsou kolikrát galeje, ale co člověku zbyde než to překonat. Povzbudila jsem tě, že?. 😝

autor
21. led 2020

@fyii Diky..No ja moc zadnou pomoc nablizku nemam, tak asi se budu muset naucit zrychlit😂 Koukam, ze i kamaradky holcicka sla do skolky pozdeji, asi to bude ze zacatku opravdu lepsi nechat maleho doma.No uvidime, zvladnout to vsichni budeme muset👍

autor
21. led 2020

@prejeta_zaba Ale joo, povzbudila😂Ono totiz nezbyva, nez to brat s humorem a rikat si, ze vlastne spousta maminek zvlada vic deti a jsou na ne treba sami nebo tak.Jen ted kdyz vidim kamaradky co maji cerstve druhe dite (jedno) a jsou vyrizene, tak se trosku klepu😁

olga_
21. led 2020

My jsme na to taky sami. To dáte! 😉

autor
21. led 2020

@olga_ Dekuju❤ Mam dotaz, mohla bych se pripadne pozdeji ozvat do zpravy o nejake tipy a triky a vychytavky?🙏🙏🙏

olga_
21. led 2020

Klidně 🙂

hafika
21. led 2020

Mám teď už 6léta dvojčata a k nim o 2,5 roku staršího bráchu. Byla jsem taky nejdřív vyděšená, ale ač to bylo fyzicky náročnější, tak to byla nakonec větší pohoda než s prvním, který byl hodně náročné miminko. Důležité je soustředit se jen na to nejnutnější, třeba úklid jsme platili sousedce, stálo to za to. A pak se nehroutit z toho, že občas přes všechnu snahu brečí všechny děti najednou, protože člověk není chobotnice. Syn šel taky do školky až později, nechtěla jsem mít nemocná malá miminka.

autor
21. led 2020

@hafika Dekuju moc za odpoved❤👍

olga_
21. led 2020

@hafika Jojo, když brečeli "jen" dva, brala jsem to jako úspěch 😂.

teckadvojtecka
21. led 2020

Věkový rozestup dva roky a dva měsíce první dva, pak dvojčata dva roky a tři měsíce. Dvojčata teď mají 10 měsíců. Jako člověk musí mít dobrý time management, aby to všechno zvládnul. Plánovat všechno dopředu a držet se plánu, pokud to bude možné. A nechávat si dobré rezervy.

teckadvojtecka
21. led 2020

Ještě bych chtěla dodat, že jsme na to sami. Daleko od rodiny a žádnou chůvu a výpomoc v domácnosti nemáme. Takže všechno jde, když se chce. A to musím říct, že moje dvojčata jsou dost náročná.

Takže ve zkratce: Není se čeho obávat.

autor
22. led 2020

@teckadvojtecka Dekuju, ze zvedavosti jsem si rozklikla profil a pokud me zrak nesali, bydlime opravdu kousek od sebe😂 Je super vedet, ze se to da dat i bez pomoci.Ja trochu tedy resim i financni stranku, prece jen se tremi detmi jsme nepocitali, ale rikam si, zvladli to jini, zvladneme to taky, proste se uskromnime.Ted hlavne aby oba drobci dobre rostli a zvladli jsme tehotenstvi, zbytek uz se podda.Mohla bych se pozdeji ozvat treba do zpravy ohledne nejakych rad treba, prosim?

teckadvojtecka
22. led 2020

No my jsme taky se 4 dětmi nepočítali 🙂 Prostě se to nějak musí zvládnout. Ráda se podělím o rady. Klidně napiš zprávu.

monaluza
22. led 2020

Kolegyne z prace ma tri holky - 3, 3 a 5,5 a sice rika, ze je u nich od te doby vsechno vzhuru nohama, ale rozhodne si nestezuje 😉.

ludovika6
24. led 2020

Předně gratuluji ke krásnému "očekávání" ☺ . A určitě to půjde. Taky jsme měli doma 3,5 letou dcerku, když se naše dvojky narodily. A k tomu ještě čerstvě 2 letou ☺. Byl to fičák, o tom žádná, ale dvojčata, to má fakt i své kouzlo. A zrovna včera mi dcera ( jedna z dvojčat) říkala, že je ráda, že bráchu má. Brala to teda hlavně prakticky, chodí spolu do třídy a často si navzájem něco půjčujou 😅. Zvládli jsme mimča, školáky a zvládáme i čtyřnásobnou pubertu (děti už ma jí 19, 17 a 2×15 let). Prostě náročné, ale krásné ❤ !
Držím palce, ať je u vás všechno O.K. !!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru