Jak zmírnit nevolnosti?

18. únor 2021

Dobrý den,
jsem na úplným začátku těhotenství (přijde mi divný, ze už mam nevolnosti). Nezvracím. Nejhorší je to většinou v noci a nebo brzo ráno před jídlem, ale jinak to tak nějak trvá celý den. Snažím se do sebe vždycky alespoň něco dostat, ale je to boj i přes den. Nic mi nechutná a je mi zle. Zítra mě teprve čeká první prohlídka, takže se pokusím poradit s doktorem (pokud bude vše v pořádku). Ale i tak bych se chtěla zeptat, jestli nemáte nějaký triky?
Dekuji.

barunkiss
18. únor 2021

Ahoj,
Mě pomohl zázvor (zazvorove lizatka, bonbóny), hodně mi to od žaludku ulevilo. Dále trochu coca Coly studené jsem popíjela 🙂. Ja jsem hodně zvracela, takže jsem v sobě udržela jen piškoty a suchý chleba po troškách. Budu držet palce, ať to co nejdříve přejde 🙂.

martiniquest
18. únor 2021

Zkouselas Rennie? Ja mela nevolnosti s dcerou strasne a zkusila jsem kde co. Vyborne na me zabral Rennie, bohuzel jsem na tento tip prisla az po dlouhe dobe

zrzinda
18. únor 2021

Ahoj! Mě pomáhala studena bublinkova voda (manžel mi domu pořídil sodastream) 😊 A jedine jídlo, co jsem byla schopna pozřít, byly nuggetky a hranolky z Mekace 🙈

autor
18. únor 2021

Dekuji, vše vyzkousim 🙂

jjasmina
18. únor 2021

Já čekala na porod jako na spásu popravdě

vikinkav
18. únor 2021

Ja jsem ted v 9 tydnu a diky bohu uz se to zlepsuje, ale ze zacatku mi nepomohlo nic :( lizatka a piskoty na me najednou byly strasne sladky a navalovaly me, stejne tak Cola, a to jsem netehotna jedla tabulku cokolady denne. Takze jen lezet, odpocivat, suche rohliky se syrem. Slane mi teda dela dobre. A polevky, hlavne vyvary

sigyn
18. únor 2021

Mně pomáhalo se hned po probuzení najíst (třeba jen suchar) a pak si dát panáka vychlazené pepsi (Cola mi paradoxně nepomohla). 👍

autor
18. únor 2021

@vikinkav Mně se zvedá žaludek úplně ze všeho.🤢 Vůbec necítím vůně, všechno tak nějak divně smrdí a chutná. Je úplně jedno, co jim, protože je mi pak ze všeho těžko a zle. A navíc mi všechno chutná buď stejně a nebo pro změnu chuť necítím vůbec. A čokoláda byla moje závislost, ale teď si ji vůbec nemůžu vychutnat. Cítím něco jako náznak chuti, ale je to o ničem. 😅 Vývary vyzkousim. 🙂 Dekuji!

autor
18. únor 2021

@sigyn Zkouším do sebe hned po probuzení dostat cokoli, i kdyby jen piskot. Ale je to fakt silenej boj. Colu a Pepsi vyzkousim 🙂 Dekuji!

michaelarousova
18. únor 2021

Ja myslik ze kazdej musi vyzkouset co mu pomuze☺️Me nejaky prasky ,lizatka nikdy nepomohly..to rennie me ponahalo ale po par tydnech mi z neho zaclo bejt blbe taky😂 pomahaji mi maximalne bonbony,zvykacky a ovoce ☺️Studeny banan treba☺️A taky ruzny prasarny ..udelalo se mi vzdycky dobre kdyz jsem snedla treba pizzi ,hranolky ,kebab😂 Bohuzel clovek to musi pretrpet☺️

kmarie81
18. únor 2021

Jsem ve 40 tt a celý těhotenství je mi blbě - pořád se mi mění chutě (co se ještě včera pozdrela, dneska nemůžu ani cítit) sice sem ani jednou za celý těhotenství nezvracela, ale přesto sem přibrala za tich 9 mesicu (nechutenství) celkem jen 1.4 kg. Doufám že až porodním se to zlepší...

lentilkah
18. únor 2021

Zkus Antimetil, me v druhem tehotenstvi docela pomohl. V prvnim ne. Chce to opravdu zkusit.
Jinak jak pises o tom, ze necitis vune a chute- tohle by mohl byt Covid. Ten cich byva spise citlivejsi v tehotenstvi. Nechci strasit, ale uplne me to prastilo do oci.

autor
19. únor 2021

@lentilkah Já čich mám.. 😃 Až moc dobrej! 🤢 Jen to jidlo teď proste chutná divně. Necítím vůně, cítím jenom pachy. Takže všechno šíleně smrdí.

autor
19. únor 2021

Všem moc dekuju!🙂 Vyzkouším a ještě se dneska zkusím poradit s doktorem. 🤷‍♀️

kate013
19. únor 2021

Led, Hylák,Rennie, žvýkačka, jíst po kouskách - cokoli..✊✊✊

lentilkah
19. únor 2021

Aha, tak to jo. Ja to blbe pochopila. Me se synem chutnalo vsechno hořce, nebo jak kdyz jim drevo/ papir...ne ze bych teda vedela jak chutna 😂

terkezz
20. únor 2021

Já teda měla taky nevolnosti už tak od 6tt až do 14tt 😀 zvracela jsem tak moc, že šla i krev
Zkoušela jsem zázvorové pastilky Dr max ty pomohli jen ze začátku a pak mi bylo i z nich zle
Pak i hodně ledová cola ale taky se mi zhnusila 😀 hlavně do sebe něco nacpat
Jediný co mi pomohlo tak až v nemocnici jeden čípek Torecan a po něm mi bylo až do teď dobře. Ještě mám od gyndaře nějaké prášky ale ty jsem nebrala vůbec skrz mimi. Do teď mi je zle po ránu a to jsem ve 20tt. Musíš to přetrpět, já už si ani nevzpomínám, jak hrozný to bylo😀 ale každopádně držím palečky ať je ti co nejdřív líp.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru