Holka nebo kluk?

veru289
31. srp 2018

Ahoj holky, včera jsem byla na screeningu a jsem 12+5tt, ale podle poslední menstruace 14tt pan dr. mi řekl, že je 60-70% že čekáme chlapečka, strašně moc jsme si přáli se snoubencem holčičku, myslíte, že je stále nějaká šance? Stalo se některé z vás, že vám řekli, že čekáte chlapečka a byla to holčička, je mi z toho smutno podle ženského instinktu jsem cítila holčičku, ale obávám se, že v dnešní době se asi technologie moc neplete. :(

preiba
31. srp 2018

Bože a to je to tak důležitý? Hlavní je zdraví a ne přeci pohlaví. Kolik lidí nemá děti, nemůže a co by dali za chlapečka... 🙂 Já se omlouvám, ale přijde mi to pokrytectví jak hrom.

maximaty
31. srp 2018

@veru289 já čekala na miminko sedm let, jsou tu ženy které čekaly ještě dýl, nebo se ještě nedočkaly... a čekám chlapečka. Bože děkuji ti za něj a podle všeho je i zdravý!! No co víc si přát?? Absolutně nechápu tvůj přístup a pro tvého chlapečka doufám, že to brzy přehodnotíš. On je totiž zázrak, ne zklamání, to by sis měla uvědomit.

jaaaninda
31. srp 2018

@veru289 většinou, když řeknou kluk,tak je to jistější, že to tak bude,než když řeknou holku. Já jsem si vždy "myslela", že první budu mít holku, přítel si přál holčičku a je to kluk. Zklamaná jsem opravdu nebyla. Ale víš co? Teď jsem těhotná podruhé a nedokážu si představit, že bych měla mít holku 😀 Ten kluk je takový strašný mazel, to u holek neznám 😀 hlavně ať je zdravé.

broskev93
31. srp 2018

@veru289
Ahoj, já měla pocit že čekam kluka. V 13tt (na screningu) mi rekli že z 80% to bude holčička. Potom 16tt a 20tt mi moje gyndařka potvrdila, že to bude holčička. Můj instinkt mi taky lhal a ultrazvuk ukázal pravdu. 😄 Hlavně zdraví je důležité..
Upřímně aspoň za pár let budeme zkoušet další pokus na chlapečka. Hlavně si stím nelam hlavu a bude to v pořádku. To jsou i ty hormony co s námi cloumají 🙈

ruzicka06
31. srp 2018

@veru289 Jak se už píše výše, důležitý je, že je mimi v pořádku. Pohlaví bych fakt neřešila, to není podstatný. Nemyslím to zle...ale budoucí rodiče by se měli těšit na prcka, aby byl zdravej a neřešit, jestli to bude kluk nebo holka.

cinam
31. srp 2018

Šance ještě samozřejmě je, sám doktor ti jí přeci vyčíslil na 30-40 % 😉 navíc je stále dost brzy na určení pohlaví. Jinak ale souhlasím s holkama, hlavní je, že se miminko podařilo a že bude zdravé. Já také chtěla spíše holčičku, ale už se na toho našeho chlapečka moc těším a jsem vděčná že ho mám (první těhotenství mi nedopadlo). A prý jsou to opravdu mazlové 😊

preiba
31. srp 2018

@cinam jsou, máme chlapečka a je to mazlík šílený. Teď čekáme holčičkou, tak uvidíme 😁

jenni4
31. srp 2018

Vždyť ani doktor to neviděl na 100%, takže bych asi počkala na další screening, kde to bude jasnější a nedělala hned závěry. Já jsem měla taky tušení, že čekám holčičku a mám doma chlapečka 🙂 Ale mně to bylo a je jedno, já mám jiné priority, pro mě je důležité, když je miminko zdravé a že vůbec je! Pro mě je nepředstavitelné být zklamaná po screeningu, kde by mi řekli, že miminko je v pořádku.

keksikova1
31. srp 2018

Na pohlaví je fakt brzy, v tehle týdnech to je někdy takový věštění z kristalovy koule trochu. Jo jo, jasně, zdraví je hlavní a cokoliv ostatního je rouhání, doslova.

Ale to hlavní, co chci říct je to, že tomu co prožívas se říká gender disappointment a běžne se to stává. Sama jsem zažila, přála jsem si chlapecka, mám holčičku. V těhotenství jsem s tím měla nějakou chvíli fakt problém, nicméně postupně to zmizelo a svoji dceru bych nevyměnila ani za milion chlapecku. Je to ta nejlepší holka pod sluncem a jsem nejšťastnější ženská na světě, že mám právě ji a že je to holka. A druhá vec- teď se zadarilo po druhé a světě div se, je to podle vseho chlapeček. Takže i kdybys s tím bojovala dal, máš další šance. (a jen tak pod carou-myslim si, že u druhého to budes brát zase jinak)

brusinka91
31. srp 2018

Jezis a kdyz nekdo nemuze mit deti, tak zbytek sveta si nemuze vysnit pohlavi, co by pral? Urcite bude tazatelka rada nakonec i za kluka, ale kdyz si prali holku, tak z toho snad muze byt trosku zdrbla ne.. Hormony delaji sve, a vy se tu z toho muzete po..

@veru289 Neni to na 100%, uvidis na dalsim screeningu. Ja to mela podobne jako ty, jen problem byl, ze mi kluka potvrdili z plodove vody, takze tam uz moc prostor pro doufani nebyl 😀 A i kdyby to nakonec kluk byl, budes milovat i tak, to mi ver. Hlavu vzhuru 🙂

preiba
31. srp 2018

@brusinka91 mne to přijde prostě povrchní, to je celý. Je to můj názor, na Tvůj jsem se neptala. 😉Děti nejsou věci nebo zvířata aby si člověk vybral jak se mu to zrovna hodí nebo líbí. Hlavně, že má dvě ruce, nohy.... Když mi někdo řekne, že čekám zdravé miminko, mám šílenou radost a takové kraviny tedy neřeším 🙂

keksikova1
31. srp 2018

@preiba v zásadě máš pravdu, ale jde o to, že ne vždycky si tyhle emoce člověk vybere. Většinou to není o tom, že by si miminka nevazila, ale prostě si nemůže pomoct.. Většinou no, nevím, jak je to u zakladatelky, to je jasný..

brusinka91
31. srp 2018

@preiba No a ja zas napsala svuj nazor 🙂 Nikde jsem te neoznacovala, tak nevim, proc bych se v teto diskuzi taky nemohla vyjadrit, i bez tveho dotazani.
Ano, zdrave miminko je nejdulezitejsi informace. Ale jsme na maminkovskem foru, resi se tu kraviny dnes a denne. Problem je, ze pro kazdeho je kravina neco jineho. A ze si tady nekdo posteskne v diskuzi nad pohlavim, tak se snad zas tolik nestalo...

klea81
31. srp 2018

Na 60 % by měl pan doktor raději mlčet ve 14 tt jsem to na utz poznala i já lajk, tak uvidíte příště

michaela19911991
31. srp 2018

@veru289 tak nadeje je vzdy, ale uprimne neznam nikoho u koho by se netrefili - oni u toho screeningu si dávají rezervu protoze neni pohlavi vyvynute je ,,jen,,.pohlavni hrbolek a podle toho jestli je rovne nebo do praveho uhlu se to pohlavi urcuje... ja kdyz jsem poprve otehotnela tak jsem ani nepremyslela nad tim, ze by to mohl byt kluk - uz kdyt jsme se bavili o miminku tak jsem v predstave mela holcicku. Takze kdyz mi tenkrat na tom ultrazvuku rekli, ze to vypada na kluka byla uplne vykolejena 😅 . Ale byl to jen prvotni sok. ono u miminka jedno jestli utiras pipinu nebo pindika ...

bartakova_veronika
31. srp 2018

když řeknou že je to kluk je větší pravděpodobnost že je to kluk, když řeknou že je to pravděpodobně holka tak se můžou splést .. u kluka jsem nezažila že by se spletli ... manželovo bratranec měl oznámeno že to bude holčička .. nakoupené růžové oblečky atd .. no a poslední měsíc před porodem zjistili, že je to kluk .. takže rychle vše prodávali a nakupovali pro chlapečka :D

bartakova_veronika
31. srp 2018

jinak se divím, že vám to takhle oznámil už ve 12tt já musela čekat někdy až na 18 - 20 týden .. dřív to náš gynekolog neříká ,... ten mi též řekl že na 70% holčička ale druhý den jsme šli na echo srdíčka a tam nám to oznámil na 100% že je to holčička 🙂

kaneshiro
31. srp 2018

@veru289 chlapeček nebo holčička, hlavně ať je miminko zdravé 🌞

kaneshiro
31. srp 2018

@preiba přesně, když chci miminko přece je úplně jedno zda to je klouček nebo holčička, kolikrát mi je líto těch chlapečků, kteří jsou jen "čekám kluka" místo "bude to princeznička". Vím, že je to klišé, ale zdraví je nejdůležitější.

hanula311
31. srp 2018

@kaneshiro Je to tak.Mám 2 krásné kluky a ani u jednoho těhu jsem nebyla zklamana když řekli že to bude kluk. A jak píses kolikrát tady čtu, samé princeznicky vysněné atd. Nebo že je někdo zklamaný z pohlaví ditete, že chtěli opak.Pořád to jsou přece naše deti!!!ATo holka nebo kluk. Já svoje kluky miluju a to že nemám holku min fakt zily netrhá.

michaela19911991
31. srp 2018

@hanula311 muzu se zeptat ty kdyz jsi se ptala na pohlavi tak ti to opravdu bylo uplne jedno? Neprevazovalo ani jedno? Mne to fakt jen zajima. To, ze zdravi je na prvnim miste je jasny to bych si nedovolila zpochybnit, ale ja jsem treba opravdu poprve chtela tu holku (a pak jsem byla trochu v soku - to mne behem odpoledne sice preslo a okamzite jsem se na toho chlapečka těšila) . A nikdy bych toho pacholka nevymenila. Ted podruhe uz jsem to tolik neresila, ale zase ve mne bylo to, ze jedno chci o fous vic proto se ptam. Protoze si myslim,ze jedno vzdycky trochu převažuje - bez ohledu na to, ze pak to miminko v brise milujes at je to co je to.

mimiveru
1. zář 2018

S tím se srovnáš, neboj. Asi je to v očekávání, já chtěla tak strašně moc holku, že jsem tvrdila, že když to bude kluk, nebudu ho mít ráda 😒 Asi hormony... Nakonec to holčička byla. Švagrová chtěla tak moc holčičku, že když se dozvěděla, že to bude kluk, 14 dní s nikým nepromluvila 😅 Ale smíříš se, nic jiného nezbývá a dneska je nadšená 🙂

janiesska
1. zář 2018

Ahoj, já teda taky neznám nikoho, u koho by se spletli v určení pohlaví. Tvůj "smutek" chápu. V prvním těhotenství jsem byla přesvědčena, že to bude kluk - ve 20 tt nám oznámili, že to bude holka. V druhým těhotenství jsem doufala opět v kloucka - ve 20 tt nám oznámili, že to bude holka. Přiznám se, že jsem to obrecela. Pri třetím těhotenství jsem si už ani nic nemyslela, ani nedoufala v kloucka - ve 13tt nám oznámili, že to bude holka. 😀 To už jsem teda neobrecela, byla jsem strašně ráda, že je miminko zdravý. Takže tak. 🙂

izz76
1. zář 2018

Nám řekl doktor ve 12tt na ultrazvuku,že na 60% čekáme chlapečka ... Za pár týdnů,už bylo jistě poznat,že je to holčička 😍 Takže šance na změnu ještě je a ten odhad 60-70% je hodně nejistý,spíš by doktoři měli mlčet. 😀

preiba
1. zář 2018

@brusinka91 viz výš....

codal
1. zář 2018

Můj doktor tvrdí, že na určení pohlaví při prvním screeningu je ještě brzo, že je to v techto týdnech ještě hodně nejisté... Až tak kolem 16tt je to pohlaví opravdu vidět a znám opravdu dost lidí, kterým na 12tt řekli jedno pohlaví a nakonec to bylo to druhe, jedna kamarádka žila celé těhotenství s tim, ze to bude kluk a porodila holčičku... takže změnit se to ještě může.. ale věř, že až toho drobka budeš držet v náručí, bude ti to pohlaví úplně ukradené🙂..

hanula311
1. zář 2018

@michaela19911991 U mě to bylo tak,ze ještě než jsem otehotnela jsem prostě říkala ja budu jak moje babička a budu mit 2 kluky. Ani jsme neměla jméno pro holku, Co jsme otehotnela jsem řeka zr to bude kluk (mluvím o prvním synovi).A tak se taky stalo.U mě to bylo spíš že jsem podvedome věděla že budu mit chlapecka😊.

evakaspar
1. zář 2018

Butte rada ze jste zdraví. Me co rekli na screeningu tak to tak taky bylo. Prvni kluk, druhy kluk a ted vymodlenou holcicku 3 tydenni. 😉

beata.n
1. zář 2018

Nam ted u tretiho ditka rekl doktor ve 13tt, ze to bude treti kluk. Bylo mi to jedno, hlavne ze bylo mimco ok. No a v 16tt jsme museli na genetiku a jasna holka. Takze sance jeste je. 😍😉😊. Jinak u druheho jsem si myslela, ze to je holcicka. Ve 20tt, kdy nam rekli ze to je kluk, taky jsem pustila slzu, byla to proste hormonalni reakce, kdo nezazil, nepochopi. Neni to o rouhani nebo tak, ale proste clovek si na neco myslel a bylo to jinak. Preji hlavne zdrave miminko😉

apollo20
1. zář 2018

@veru289 většinou se nepletou, zvlášť, když vidí chlapečka. Taky chci říct, že buď ráda, že je miminko zdravé... Já loni z prvního screeningu odcházela s Downovým syndromem a na začátku pátého měsíce jsem se s miminkem rozloučila :/ To člověk nějak přehodnotí, co je důležité.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru