Gelové nehty - smrad z laků a lepidel v 1. trimestru

nikolka510
10. črc 2015

Ahoj potřebovala bych poradit.Jsem v 7 týdnu těhotenství a před týdnem jsem si byla udělat gelové nehty. V nehtovém studiu byl, ale příšerný smrad z laků a lepidel.Byla jsem tam přes hodinu a bohužel u Vietnamců. Doktor říkal, že to není dobré at tam raději nechdodím. Už ani nebudu. Myslíte, že by to mohlo mít vliv na mimčo?? :? :? :? ještě tomu když jsem v prvním trimestu kdy se mimi nejvíce vyvíji. děkuji

lavinka
10. črc 2015

Ahoj, jsem ve 20 týdnu a na gelové nehty chodím pravidelně. Ještě se nic nestalo, tak se neboj....Taky to tam čuchám, ale chodím do normálního nehtového studia a tam to je míň. Zase o tolik tam ty nehty dražší nejsou. 🙂

cholii
10. črc 2015

Ahojky, k Vietnamcům během těhotenství opravdu nedoporučuji chodit, ty výpary z akrylu jsou dost nebezpečné, navíc jejich technický akryl, co používají, obsahuje MMA (methylmethakrylát), které je dle českých norem zakázané ☹ Tady se o tom něco dočteš: http://stranky-veverusky.webnode.cz/nehtova-mod...
Tím te nechci strašit, sama dělám gelové nehtíky v salonu a snažím se jak jen to jde vyvarovat výparům z odlakovače, raději mám roušku a rukavice a snažím se hodně větrat..Pátrala jsem, jestli jsou gelové nehty v těhotenství škodlivé a nejsou, horší je prý časté lakování a odlakování nehtů, hlavně ten odlakovač.

deelayces
10. črc 2015

@nikolka510 já jsem tam takhle minulou neděli vyrazila , že si nechám nalakovat moje nehty, protože sama si francii udělat neumím, za 10 min mi bylo pěkně blbě a točila se mi hlava z těch smradů co dělali vedle mě ty umělé, ani dveře neotevřeli, aby si tam vyvětrali, hlavně , že měli roušky všichni a nás to tam nechají čuchat. Být Vámi najdu si nehtový salon, kde to tolik nesmrdí...protože co jsem chodila jinam, ne k vietnamcům, tak tam to nikdy nesmrdělo....

jika10
10. črc 2015

Já chodím do normálního nehtového studia a tam to nesmrdí. Asi záleží na tom, jaký matroš n nehty dotyčná používá. Já chodila i v prvním těhu a malá je naprosto zdravá

nikolka510
autor
10. črc 2015

Děkuj už tam rozhodně nebudu chodit ..Jen doufám že to neuškodilo ta hodina co jsem tam strávila

hanivasi
10. črc 2015

Ja na nehty chodim. Tehotenstvi v poho a malej je zdrave a spokojene miminko. Ale kazdy ma delat jak se sam citi.

shine2015
10. črc 2015

Byla doba,že jsem nedala dopustit na gelovky...neuměla jsem si život bez nich představit. Každý 4tydny několik let. Pak jsem je sundala, a jsem spokojena....a upřímně když vidím kohokoliv s gelovkama,nápadně mě fuj 🙂) nic ve zlem, ale prostě upravené svoje nehty jsou prostě svoje....klidně ukazu ruce kdekoliv, mam nehty akorát po bříška prstů, max je prejedu skvělým lakem nebo leskem,ale když ne,i tak vypadají pěkně.,nic není vidět kdy odrustaji a hlavně mám pocit, že mám ruce čistší.....a i se mi líbí víc. Asi jsem divná, ale na nehty bych musela chodit nejdéle za dva týdny abych neviděla odrosty a přijde mi,že se tam dělá více bakterií.....což nám ukazovali v práci pod lampou....i po dezinfekci. A s malýma detma ...jako určité se to dá, ale mě to přijde takhle lepší.

Jo a v tehu bych ty smrady teda nerada dychala.....salón je lepší než Vietnamci o tom žádná..... 😉

deelayces
10. črc 2015

@shine2015 přesně jak píšeš...

taky jsem je kdysi nosila...jenže mě přestal bavit ten efekt krásných nehtů na týden a zbytečně vyhozené peníze a nechala jsem si je po 5 letech sundat.... sundali mi je, měla jsem 2 roky papírové nehty i přesto jsem se k tomu nikdy nevrátila...vydržela jsem to, teď mám krásné svoje nehty a jak vidím někoho s umělákama taky říkám FUJ 🙂 Teď jsou nehty jako na začátku a díky myčce si lakuji jen 1 x za 3 týdny :D

shine2015
10. črc 2015

@deelayces taky teď zpětně nevím co jsem na nich měla....a to jsem je bránila!!!! A mě kdyz vidím někoho s gelovkama, zejmena v restauraci nebo baru, napadne kdo ví co téma nehtama má, i jako jen žena, umývá nádobí, uklizi a vůbec taková menstruace, ....a pamatují holku, co měla pravidelně i plíseň, vždy když měla gelovky, na chvíli je sundala, nebo mazala nejakyma připravkama a stejně to nepomohlo. Já už bych je znova nedala.

rybamrazena
27. črc 2015

@nikolka510 Těhotné by si neměly nehty ani lakovat, natož si nechat dělat gelovky. Totéž platí o antiperspirantech apod - viz Strunecká - Jak přežít dobu jedovou. Nejsme všichni stejní - že to neublížilo jednomu neznamená, že druhý bude v pořádku.

veraga
29. zář 2015

@rybamrazena No zrovna tuhle čarodejnici bych sem netahala. Její bláboly jsou přinejmenším úsměvné. Viz její tvrzení, že autismus způsobují plomby a voda s fluoridem a že kostice v podprdách způsobují rakovinu. Ta ženská je totálně mimo a měla by masáží kostrče přijímat vesmírnou energii někde daleko od veřejnosti.

evcann
29. zář 2015

@nikolka510 ja bych si u vetnamcu taky nehty nenechala delat, je to skodlive a ani teda nic moc hezke pri odrostech, jim je to jedno, kdyz nehty tak do studia na gelove a zadny smrad nehrozi a ani zadne ohrozeni

evcann
29. zář 2015

@rybamrazena ale no tak 😀

marcicek84
29. zář 2015

já se spíš divím, že při dnešní osvětě si na ty nehty někdo ještě troufne jít k Vietnamcům...jako to je vážně hazard, osobně jsem gelovky nesundávala ani na porod už vůbec ne v těhotenství, ale musela jsem je sunda v půl roce dcery, kvůli tomu, že dostala třmínky, no teď na mateřské je dávat nebudu, ale svoje vážně nemám moc hezké, takže i když bych se na hlavu stavěla, tak prostě pěkné nebudou, vždy se lámaly a kroutily moc nevyrostly, nevíc mám malá lůžka, takže to vážně vypadá pitomě, až půjdu znovu do práce, tak ji chci zase nechat dát, navíc ten ušetřený čas oproti častému lakování a úpravě nehtů je k nezaplacení...

lucisekkk1
29. zář 2015

@nikolka510 Ahoj, k vetvim už nechod. Používají velmi škodlivý matros, proto tak smrdí. Smrdí i při sundavani nehtů. Objednej se na sundání/ nové nehty do normálního studia, dle doporučení. Klidně si vezmi sebou roušku, ať to necichas. Možná tě někde odmitnou a budou tě posílat na sundání k vetvim, tak jim vysvetli situaci. Nehtim 8 let, materiál od větví jde strašně špatně dolů a páchne, navíc nehty po něm vypadají většinou děsně a lůžka propilovana. Pro jednou to mimi snad nijak nepoznamenalo , normální gelovky jsou nezávadné, tak ty určitě můžeš 😉 . Akryl bych po dobu těhotenství asi úplně vynechala.

rybamrazena
29. zář 2015

@veraga, @evcann Tak já budu ráda, když dá někdo konkrétní argumenty/vysvětlení - zatím na ni všichni jen hází špínu včetně slavných skeptiků, kde je členem třeba takový silně věřící Grygar.

veraga
30. zář 2015

Její argumenty jsou slátaninou neodborných, neověřených a smyšlených článků. Veškerá odborná veřejnost její práce kritizuje. A že nedodá konkrétní argumenty? Něco se prostě argumentovat nedá. Třeba to, proč vzniká autismus.

rybamrazena
30. zář 2015

@veraga Strunecká nikdy neřekla, že autismus je způsoben fluorem, hliníkem, glutamátem nebo aspartamem, stejně jako nikdy neřekla, ať matky neočkují děti. Naopak - píše, že autismus považuje medicína za z části genetickou predispozici. Z části. A ten zbytek? Nárůst v poslední době? Je to fakt jen tím, že teď se na odhalení všichni víc zaměřují?
A k té slavné odborné veřejnosti. Odborná veřejnost, konkrétně egyptologové, všem až do umrtvení bude tvrdit, že pyramidy jsou hrobky faraonů. Dělá to ze 2 důvodů - jednak jsou to humanitně orientovaní lidé, žádní polyhistoři, nemají šanci pojmout matematiku, fyziku atd. No a druhým důvodem je fakt, že i když jim člověk předloží důkazy, raději ho zesměšní, než by přiznali svůj omyl, protože by to pro ně znamenalo konec. Jako celý život tvrdit, že tráva je červená, vydat o tom kvanta knih, vytáhnout z lidí peníze za přednášky, a pak říct - ježiš sorry, je zelená? To asi ne 🙂
A konkrétně v medicíně a farmacii, tam létají takové sumy, stejně jako v ekologii, že se vyplatí mlčet.

luciebx
30. zář 2015

ja chodila na akryl k tamanum cele tehu a ze by z toho byly nasledky to rici nemuzu.. malej je zdravej.. a na nehty se mnou chodi docea casto i ted.. pommaha mi vybrat barvicku 😀

luculka3
29. říj 2015

já chodila do obyčejného nehtového studia na gelovky, ale teď si je nechávám odrůst. Jsem v 9+3 a už nechci gelové nehty. Svoje nehty mám hrozné, ale přijde mi, že když vařím nebo cokoliv dělám s jídlem zůstává mi pod nehty nějaké zbytky, to si je hned potom čistím jak blázen. Takže sice budu mít nehezké nehty, ale přijde mi to víc hygienické 😉 Navíc mít gelovky k malému miminku je podle mě špatně, není v nich takový cit, ale to má každý třeba jinak 😉

avivaz
12. únor 2016

@luciebx : chtela sem se zeptat a v kolikatym tydnu jste byla naposledy na nehtech v tehotenstvi bojim se jit do toho smradu abych tam neporodila kdyz mam za tyden termin porodu co myslite ?

alexah89
12. únor 2016

@avivaz staci nechodit k vietnamcum..

avivaz
12. únor 2016

děkuji vyzkouším co nejdřív co to půjde...

luciebx
12. únor 2016

@avivaz ja chodila na nehty kazdy mesic.. jak pred porodem tak po porodu

avivaz
12. únor 2016

@luciebx:a byla jste aji týden před porodem?

luciebx
12. únor 2016

@avivaz tak to si fakt nepamatuju ale on tyden fakt ublizit nemuze... takze klidne jdi

avivaz
12. únor 2016

@luciebx : mám strach s toho smradu abych jim tam neporodila

luciebx
14. únor 2016

@avivaz tak ze smradu fakt porodit nemuzes 😀 😀 😀 a jestli se na to necitis tak proste nechod

avivaz
14. únor 2016

me kamaradka rikala ze si cuchla k odlakovaci a vecer porodila tak prave nevim 😀 😀

mika251
14. únor 2016

@avivaz urcite ten den robila aj kopec inych cinnosti, napriklad chodila na zachod, ci jedla obed, tak kludne mohla porodit z toho ☺ dieta sa narodi az je pripravene, bez ohladu na to, ci matka ten den cuchala smrady z lepidla alebo nie ☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru