Fyzicky náročná práce, na pracovišti covid a začátek těhotenství

mizumys
22. dub 2021

Ahoj holky zajimalo by me zda mate nektera zkusenost. Delam fyzicky narocnou praci taham 25 kilovy kola cely den a uz se u nas ve fabrice objevilo par pripadu covid. JSEM NA ZACATKU TEHU. Minuly rok jsem potratila. Mam strach. Myslite ze mi mize dr napsat neschopenku? Nebo je to blbost? Diky

mizumys
autor
22. dub 2021

Jo a jsem cely den na nohou, odpovinout si muzu jen o svacine.

veroniquecz
22. dub 2021

@mizumys řeš to se zaměstnavatelem, ne s doktorem. Pokud nemáš zdravotní problém nemáš nárok na neschopenku. Ale jsou práce pro těhotnou nevhodné a zakázané a zaměstnavatel tě musí přiřadit na jinou pozici, kde se jim vyvarujes. Pokud takovou pozici nemá, tak je to překážka na jeho straně a jsi doma za 100% platu.

sarkasv80
22. dub 2021

Ano říct zaměstnavateli,že musíš dělat jinou pozici navíc jako těhotná nesmíš dělat noční (pokud děláš) a když pro tebe nemá vhodnou pozici měla bys mít nárok na 100% platu a být doma,kdysi to tak bylo jak je to teď netuším

mizumys
autor
22. dub 2021

@sarkasv80 tomu jsem to rekla a on mi rekl ze dokud nebudu mit potvrzeni od dr. tak to musim vydrzet. Jenze cely den taham tezka kola a nasazuji 8 kilovy civky na katr. Delam tkadlenu. Do toho porad ohybani, na nohach cely den, ke konci smeny uz me dost picha v podbrisku a mota se mi hlava.

mizumys
autor
22. dub 2021

Jo dr mam volat zitra

j.a.n.i
22. dub 2021

@mizumys A proč mu nezavoláš dnes? A logicky řekni doktorovi, ať tě pošle na krev a napíše potvrzení o těhotenství, kde hledáš problém? To klidně můžete za zítřek zvládnout. A jen tak mimochodem, při občasné manipulaci je limit pro těhotnou 10kg.

mizumys
autor
22. dub 2021

@j.a.n.i nevim volala dr jak jsem zjistila tehotenstvi a ta rekla at volam v patek

mizumys
autor
22. dub 2021

Nebude blbe ji volat uz dnes?

j.a.n.i
22. dub 2021

@mizumys A řekla si ji, že děláš práci nevhodnou pro těhotné a tedy budeš potřebovat co nejdříve řešit přeřazení?

j.a.n.i
22. dub 2021

@sarkasv80 Není pravda, že těhotná nesmí dělat noční... pouze je dělat nemusí.

mizumys
autor
22. dub 2021

@j.a.n.i zna me dlouho tak predpokladam ze si to pamatuje, dik radsi ji upozornim.

j.a.n.i
22. dub 2021

@mizumys Víš kolik má takový doktor lidí... jo možná osobně, ale nedělej si iluze, že podle hlasu v telefonu si vzpomene, že zrovna tahle volající potřebuje řešit brzo práci, jinak se totiž logicky objednává na nějaký cca 7 týden, aby už bylo vidět srdíčko na UTZ.

mizumys
autor
22. dub 2021

@j.a.n.i ja to chápu nemusis byt neprijemna

j.a.n.i
22. dub 2021

@mizumys Jaká nepříjemná? Že já se vůbec snažím poradit.

mizumys
autor
22. dub 2021

@j.a.n.i dekuji uz jsem volala, zitra jdu na krev

mizumys
autor
22. dub 2021

@j.a.n.i jinak taham cely den kola 25kg z dvou chodu a mam 8 masin a doplnuji katr ktery ma na kazde strane 100 - 150 civek ktere vazi 8kg a postupně ipne se mění

mizumys
autor
22. dub 2021

Kola sundavam skoro kazdou hodinu

mizumys
autor
22. dub 2021

@sarkasv80 a myslis ze ho muzu poprosit at me dava jen na ranni, odpoledne na me pada strasna unava.

j.a.n.i
22. dub 2021

@mizumys Jen na ranni narok obecne nemas, ale za zadost nic nedas.

j.a.n.i
22. dub 2021

@mizumys Tak kola nesmis nosit vubec, civky obcas jo, ale s papirem o těhotenství je to urcite na prerazeni jinam.

mizumys
autor
22. dub 2021

@j.a.n.i dekuji

ahyt
22. dub 2021

@j.a.n.i neni pravda,ja jsem Dr,tedy PL a pacienty si se ZS pamatujeme,opravdu Asi proto,ze se nam rika rodinni lekari.Vime o pacientech opravdu hodne a nebo se kouknem do karty .Je to zvlastni,asi pamet mame jinak vycvicenou.mne staci rict jmeno a rok narozeni a vim.Mame 2300 pacientu.Je to narocny,protoze mozek je zaplevelenej.No asi gynekolog to teda tak nema... To je fakt.

cherie24
22. dub 2021

@mizumys no tady ti zas budou všichni psát, že to musí vyřešit zaměstnavatel, což je sice pravda ovšem realita je mnohdy dost jiná. Já neschopenku dostala. Z počátku i kvůli nevolnostem, kdy jsem teda fakt měla problém normálně fungovat, pak jsem to řešila se zaměstnavatel, manažerka se to snažila řešit jak nejlíp mohla, ale podmínky co mi nabídla teda nebyly o moc lepší. Akorát bych se stresovala a lítala všude možně mezi stanovišti. Rozlitana a vystresovaná a zvedání těžkých věci bych se stejně čas od času nevyhla. To mi za to fakt nestálo. Normálně jsem své doktorce popsala co dělám v práci, jaký mám pod sebou momentálně personál (stresu tolik, že jsem před těhu zhubla na 50 kilo a to mám 172 cm) a ona mi napsala neschopenku, bez řečí, bez nějakých blbých pohledu. 🙂

sarkasv80
22. dub 2021

@j.a.n.i tak to nevím jak je to ,kdysi automaticky všechny těhotné z noční odešly 😁

levandule_k
22. dub 2021

Ještě řekni doktorce, že píchá v podbřišku.

veroniquecz
22. dub 2021

@cherie24 kdyby na ni přišla kontrola má pruser. Neschopenku bez řádného zdravotního důvodu dat nesmí. A pochybuji, ze neschopenku v 5tt kdy není těhotenství ani jistě napíše gyne...

veroniquecz
22. dub 2021

@levandule_k to je snad normální 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

levandule_k
22. dub 2021

@veroniquecz Normální to je, ale kdyby k doktorce přišla stylem, že chce neschopenku, protože má těžkou práci, tak by jí nemusela dostat. K neschopence musí být důvod a lékař ji nemůže vystavit jen proto, že chceš.

netopejr
22. dub 2021

@cherie24 To souhlasím. S sebou klidne nejakyho svdeka, zapsat.... nechtej to, ale je to normalni legalni pozadavek. Pokud to tehotny nebudou vyuzivat, požadovat, nic se nezmění. Je to taky dost peněz za dalsiho pul roku pro autorku.
Tazatelce doporucuju se nenechat zastrasit ani nutit zmzvedat takove zezje veci, nechces prijit o miminko nebo mit komplikace. Ja myslim, ze zakon v oznameni těhotenství nevyzaduje potvrzeni,ne?
Pokud budeš fungovat jako dosud, zamestnavatele nic nenuti. Kdyz prote ty těžké veci nezvednes tak to bude muset vyresit. Pisemne mu oznam, ze ses tehorna a nech si to potvrdit prevzeti, treba na kopii. Od nej, jeho sekretatsky m, s citelnym jmenem. Pokud by to neslo, posli na firmu dopis do vlastních rukou. A pak proste ne.
A pri prerazeni na jinou práci mas narok na stejnou mzdu jako nyni, kdyby Te dal napr.na pozici uklizecky, ktera bere min. Rovněž na zadne kraceni orav.doby nepristupujes, jalo ze uklid je na 4 hodiny napr. Ty tam 8,5 hod nebo kolik mate obvykle budes, pokud mas uklizet, budes, pokud je to prace na 4 hodiny, tak budes mit driv hotovo, jdes domu nebo sitam ctes, ale je to jeho problem, ne Tbuj, ze pro Tebe nema praci.
Precti si v zakome sva práva a nenech se nutit a vydirat. Chces po nem jen to, co mu ukládá zakon, nic navic.

j.a.n.i
22. dub 2021

@ahyt mame taky doktora v rodině a jo, když pacienta vidi, tak taky vi, ale po telefonu ne, pravdou je, ze hur slysi, tak to muze by i tim. Ale psala jsem to spis, ze člověk nemuze spolehat na to, ze si doktor o vsech bude pamatovat, kdo co.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru