Euthyrox 100 a Femibion

kristymaty
9. led 2019

Dobrý den, dneska jsem volala doktorce na endokrinologii a navýšila mi léky Euthyrox na 100mg. (Do teď jsem brala Po-Pa 100 a So-Ne 75mg)
Já hloupá se zapomněla zeptat, jestli mohu brát Femibion s jódem nebo raději bez. Jsem cca 6 tt. Je to mé třetí těhotenství. Z prvního mám syna a druhé nedávno skončilo revizí dělohy.
Funkci štítné žlázy mám po ozařování nenávratně poškozenou.
Dokázal by mi někdo prosím poradit? Doktorka je v ordinaci jen středy. Děkuji moc!

tercasv
9. led 2019

Já beru Femibion 2, na krabičce píší s jódem a beru euthyrox 75/jednu tabletku a v neděli tabletku a půl. Říkala jsem to na endokrinologii a řekla, že v pohodě, jenom je nesmím brát najednou 🙂

kristymaty
autor
9. led 2019

@tercasv Já právě v prvním těhotenství brala z DM vitaminy a tam bylo taky těch 150mg.Ale nějak jsem to neresila. Jen po tom potratu má člověk prostě strach
😌... Já beru ráno Euthyrox pak Utrogestan zavádím a až večer beru Femibion. Tak snad to nebude špatně. Moc děkuji za komentář ❤️

tercasv
9. led 2019

@kristymaty Já brala femibion 1 +- měsíc přes vysazením HA a na endokrinologii jsme šla v 9tt, po potvrzení těhotenství 🙂 Ještě se na to doktorky zeptej, pro jistotu 🙂 Femibion beru po obědě nebo po večeři 🙂 Přeju hodně zdraví pro vás oba 🙂

kristymaty
autor
9. led 2019

@tercasv Určitě, moc děkuji, zeptám se. Já mám trochu i složitější těhotenství. Podle MS jsem už daleko a podle ultrazvuku zatím nejde určit týden těhotenství. Otěhotněla jsem podle všeho o 14 dní později. Jestli nebude lepší koupit ten bez jódu.

arrow2
9. led 2019

Já mám sníženou funkci štítné žlázy, beru Euthyrox100 a paní doktorka mi už kdysi dávno říkala, že bych se měla vyhýbat nadměrnému přísunu jódu, že by to mohlo fci ještě zhoršit. Tzn. nekonzumovat ryby a hlavně řasy po kilech a dokonce se vyhýbat i solným jeskyním. ….radši bych koupila ten bez....

tercasv
9. led 2019

@kristymaty A nebo ještě počkej a zeptej se pak doktorky 🙂

vladule12
10. led 2019

Určitě se zeptej své doktorky. Beru Euthyrox 137, jsem teď ve 32.týdnu, brala sem Femibion 1 a teď beru jiné vitamíny taky s jódem. Doktorka mi řekla, že jinak bych ten jód musela brát v jiné formě. Ale z diskuzí na netu jsem vyčetla, že naopak jiné těhule se musí jódu spíše vyhýbat. Radši zavolej znova a zeptej se, jak je to u tebe 😉

tercasv
10. led 2019

Dnes jsem byla na kontrole a doktorka říkala, že je dobře, že beru Femibion a že obsahuje jód, což je dobře 🙂 tak se zeptej, každá jsme jiná,🙂

kristymaty
autor
10. led 2019

Holky, já mám autonomní poradiační thyreoditidu - což je hypoteryoza-snizena funkce štítné žlázy. Takže jód je vhodný. Nějak tohle řeším víc než v prvním těhotenství. Ale v tu dobu mi nikdo nic pořádně neřekl. Jsem ráda, že už vím.. Jste laskavé ❤️❤️❤️😊

kristymaty
autor
10. led 2019

@kristymaty Omluva*-Autoimunitní tyreoitida

lelen
10. led 2019

Ahoj, mám hypofunkci štítné žlázy a nyní jsem v 17.týdnu. Beru Euthyrox 50 5x v týdnu 2 tablety a 2x 1 tabletu. Od 13. týdne beru i Femibion 2 s jodem. Za pár dní ho doberu a již si nemám kupovat žádné další těhotenské vitamíny. Jen mi endokrinoložka napsala ještě Jodid a ten mám začít užívat až po té, co nebudu brát ten Femibion no...

kristymaty
autor
13. led 2019

@lelen Děkuji za zkušenost.
Já minulé těhotenství brala vitamíny celé těhotenství. Tak spíše to poresim ještě s doktorkou. Díky moc
❤️

lelen
13. led 2019

@kristymaty Není vůbec zač 🙂 . Ať vse klape co nejlépe.

kristymaty
autor
15. led 2019

@lelen Děkuji moc,vážím si toho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru