Dlouhé silnější krvácení v 6tt. Potrat?

elliav
10. bře 2017

Ahoj, zkusím to napsat ve zkratce. V pátek (3.3.) jsem po sexu 5tt začala špinit, špinění se postupně stupňovalo a do dnes nepřestalo (10.3) tzn. týden po tom. Předevčírem jsem byla u gynekoložky, řekla, že špatně nic nevidí, zaručit mi ale také nic nemůže, jelikož je brzo. Napsala mi Utrogestan. Z radosti, že je to ok jsem teda po pěti denním nic nedělání sezení/ležení a stresování co bude, protože jsem se neměla čím zaměstnat, jsem přestala pouze sedět nebo ležet a i jsem se prošla a doma zlehka něco udělala. Vždy s aspoň hodinovým odpočinkem. Bohužel večer se už tak silné špinění změnilo v krvácení (červená krev, nikoliv tmavá). Další den tzn. včera jsem celý ležela/seděla a silně krvácela (jako při silném dnu ms). Byla to bohužel světlá krev. Celý den jsem probrečela a loučila se. Dnes krvácení bohužel nepřestalo je tmavé a ráno ze mě šli takové jakoby delší kousky sliznice. :( Je mi jasné, že to je asi na 90% potrat.... Chci se jen zeptat, zda to někdo tak měl a přesto donosil? Potřebovala bych už trochu něco dělat a ne jen ležet a užírat se, ale mám strach, že pokud tam ještě je ublížím mu, když budu v pohybu. :( Dnes jsem 6t 2d

alkuska
10. bře 2017

Ahoj, je mi to líto, ale myslím že je po tom. Měla jsem to samé. Obrečela jsem to, snažili jsme se několik let. Zapálila jsem si doma svíčku, u které jsem se vyplakala a představovala si že s tím plamínkem odchází i to vysněné těhotenství. Pak jsem utřela slzy, počkala na další ms (přišla přesně po šesti týdnech) a otěhotněla a teď tu mám krásnou roční holčičku. Takže moje rada je - zajdi si v podnělí k doktorce a jestli to tak pravdu dopadlo, vyplač se, dostaň ze sebe stres i zklamání a zkuste to znova. Ber to tak, že něco bylo opravdu špatně a ty jsi to nijak nezavinila, ty první týdny jsou opravdu jen o tom, jestli je samotný zárodek v pořádku, obyčejným pohybem tomu nemůžeš ublížit.

elliav
autor
10. bře 2017

Je to moje první těhotenství. Snažili jsme se už od začátku léta, ale já miminko chci už aspoň 4 roky. Jsem z toho hotová. Ve středu byl ještě na ultrazvuku vidět váček měla jsem radost a teď tohle. ☹ Děkuju za podporu, alespoň vidím, že napodruhé to třeba nebude tak trvat....

no_title
10. bře 2017

Mohl to být jen hematom. Být tebou, zajdu ještě na gynekologickou pohotovost, v 6+2 už by mělo být mimčo vidět, pokud tam je. Já jsem měla v 6+3 i srdíčko, tak pokud tam je, tak tam bude, pokud už není, aspoň budeš mít jistotu.

jitka99
10. bře 2017

Mne se stalo to same, taky v 6tt. Udelej si test, pokud bude pozitivni, tak zajdi k doktorce a pokud negativni, tak to bohuzel odeslo. Je to hrozny, muj doktor rikal, ze takto konci kazde 4. tehotenstvi a neda se tomu nijak predejit. Drzim palce. Abych ti dodala nadeji, take se mi podarilo otehotnet hned nasledujici cycklus. Prvne jsem to obrecela hruzou, ze se to bude opakovat, ale nastesti je zatim vse v poradku.

ilonar
10. bře 2017

Já krvácela take v sedmém týdnu, hodně, čistou krev a kusy sraženin a byl to hematom. Nemusí být nic ztraceno, ale nechci ti dávat falešné naděje. Je to buď a nebo. Nikdo to neovlivní.

elliav
autor
10. bře 2017

Já si právě říkám, že ten hematom by gynekoložka ve středu viděla, nebo je možné že ne? Ve středu byla vidět jen malinká dutinka. Srdíčko ještě určitě ne....

ilonar
10. bře 2017

@elliav No já měla nejdřív potvrzené těhu z krve a první ultrazvuk až při tom krvácení a to byl hematom viditelný, byl "ohromný", větší než plůdek, ale byl pod ním, což byla asi největší klika. Pak jsem krvácela znova ve 12.týdnu, ten hematom se mě pořádně držel. Ale to už bylo mimi větší a větší a pomalu ho vytlačilo úplně. Revizi mám za sebou také z prvního těhotenství, je to bohužel úplně běžné a normální. Nezbývá, než čekat.

majaaa82
10. bře 2017

@elliav ahojky, to same se mi stalo v pondeli... v sestem tydnu spontanni potrat. Na UZ byl videt gestacni vacek, ale tehotenstvi bylo asi od zacatku spatne. Taky jsem v patem tydnu spinila, pak se to uklidnilo a ted v pondeli jsem se rozkrvacela. Podle doktorky se to fakt stava, kdyz je embryo poskozene, casto na chromozomalni urovni. Testem kontrolu nedelej, hCG klesa pomalu, byl by pozitivni a ty bys mela treba plane nadeje. Zajdi k doktorce a na krev. Drzim palce, at se z zoho brzy oklepes...

monikab16
10. bře 2017

Ja krvacela v 7. Tydnu ,take po sexu a to nekolik dni uplne rudou krev a dneska mame doma spunta 😉 preju Vam hodne stesti

monii007
10. bře 2017

Ahoj, ja jsem mela to stejne. Ze zacatku jen spineni a pak se to rozjelo. Silne krvaceni, ale zadna boles. Jen jako MS. Krvacela jsem vic nez tyden v kuse a odeslo to samo. Nepomohli mi ani prasky na udrzeni. Obrecela jsem to, ale hned co jsem dokrvacela, jsme se zacali snazit a jsem znova tehu. Tak doufam, ze ted uz to bude v poradku a tobe drzim palce! 😘

lucinka58
10. bře 2017

Ahojky, bohužel si taky myslím, že je po všem. Já to takhle měla v září. Jela jsem pak na pohotovost, kde mi sdělili, že je to spontální potrat a že se s tím nedá nic dělat. Ale dobrou zprávou je (a snad i pro tebe), že jsem odkrvácela a pustili jsme se do toho znovu a hned v dalším cyklu jsem otěhotněla a teď čekáme holčičku. Mám za sebou i zamlklé těhotenství z roku 2014 a je fakt lepší, když to odejde samo - aspoň můžete po krvácení začít znovu 🙂

alemari
10. bře 2017

Proč si tě nenechali v nemocnici? Moje kamarádka takto přišla o jedno a před revizí tam našli ještě jedno. Na počátku bylo vidět jedno. Problém by to byl, pokud by byly bolesti...

misula29
13. bře 2017

@alemari a co by v nemocnici pomohli v takto raném stadiu těhu?

alemari
13. bře 2017

@misula29 dali kapajdu, taky jsem tak byla

sarah1995
15. bře 2017

Ahoj to mi je líto ale to same se stalo i mne to sem byla 6tt a potratila sem ale jednu dcerku už mám a měsíc po potratu sem otěhotněla znova a ted sem 7tt tak sem zvědavá zítra jdu na gyndu na kontrolu 🙂 a neboj určité se zadari hlavu vzhůru a držím Palacký (y)

vjercik
15. bře 2017

Tak ja v 6+3naprosto stejne. Zacala jsem krvacet, druhy den kusy. Odeslo to samo ale na revizi jsem musela.
Stava se to bohuzel dost casto a.nic s tim nenadelame.
Ted cekat uz ms, bude to 4tydny od revize.

elliav
autor
23. bře 2017

Tak jen pro info, kdyby diskuzi někdo zpětně četl. Byl to samovolný potrat. ☹ Na žádnou revizi ani nic podobného mě neposílali. Doktorka řekla, že je to zbytečné, že se to stává často a prostě to přirozeně samo odešlo.

alkuska
23. bře 2017

@elliav Jj, byla jsem zvědavá jak to dopadlo. Ale jak jsem psala, hupněte na to, nám se podařilo hned po první normální MS. 👍

alkuska
23. bře 2017

@elliav Jo a zapomněla jsem zmínit, že mojí sestře se to napoprvé stalo taky. A bez problémů znova otěhotněla, má zdravou dvouletou holčičku a teď čeká druhé, taky vše v pořádku. Takže se nestresuj, ono se to prostě stává.

luciana2111
24. bře 2017

No já mněla to samé, ale připadá mi dost odvážné otěhotnět hned po první menstruaci od potratu, mně doktor řekl at počkám minimálně tři měsíce od sekce, vyčištění, protože se tam může objevit cista, takže já si radši dýl počkám, než abych musela znovu na operaci,vyčištění dělohy.

andysek2512
24. bře 2017

@elliav držím palce!🙂 také se mi to stalo, jen já teda musela na revizi a hned po první ms znovu otehotnela a ted tu mam ročního chlapečka🙂

kvakuska
24. bře 2017

@luciana2111 promiň, ale píšeš o sekci, tebe kvůli potratu řezali? 😲 ... normálně se přece čistí spodem ...

luciana2111
24. bře 2017

kavakuska, tak nejsem expert na odborné názvy, ne neřezali mě, věřím že to může vyjít po první Ms, ale radši počkám na kontrolu po třech měsících po vyčištění. A pak se můžeme zase snažit v klidu.

stratilikova
24. bře 2017

@luciana2111 je veľký rozdiel medzi čistením v nemocnici a samovolnym potratom....po prvom sa má čakať aspoň 3 cykly, po druhom vôbec - moja dr.tvrdí, že deloha je ako pohnojena a prípadne tehotenstvo sa v nej o to ľahšie udrží...sama som toho dôkazom - v rijnu potrat, pred Vianocami pozitívny test, v srpnu zdravá dcéra 😉

luciana2111
24. bře 2017

aha děkuji za vysvětlení

renndys
1. kvě 2017

@misula29 ja treba ted momentalne lezim v nemocnici...jsem v 6tt po ketu 2 embryí.V sobotu ze me vysel jeden gestacni vacek a druhy se drzi...krvacim hodne a snazi se stavet krvaceni...4 injekce za den a 6 tablet...porad se da neco zachranit...po 4 potratech a uz pri slebem krvaceni jedu okamzite do nemocnice...aspon za pokus to stoji...😉

misula29
1. kvě 2017

@renndys tak držím pěsti at si ti mincí vybojuje 🙂❤

misula29
1. kvě 2017

*mimco

renndys
2. kvě 2017

@misula29 dekuji...dnes byl UZ a porad se drzi jen hcg je nuc moc...dalsi krev za dva dny...jsou to nervy...snad to bude dobre😊😊✌

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru