Chřipka na začátku těhotenství

zetpee
8. bře 2019

Holky v pondělí jsem zjistila že jsem těhotná a v úterý mě chytla chřipka. Dnes už je to lepší ale stejně jsem pořád taková slabá.. Pro potvrzení si jdu 28.3. Podle menses bych dnes měla být 4+6tt. Docela mě bolí v podbřišku ale nic strašného. Pořád se kontroluji jestli nekrvácim nebo nešpiním. Je to moje 4 těhotenství a takhle nemocná jsem byla jen u prvního ale už si ten průběh nepamatuji. Ty další těhotenství nedopadly dobře. Bojím se, aby to tentokrát dopadlo dobře :( měla tohle některá z vás? Děkuji.

sudylichozrout
8. bře 2019

@zetpee Ahoj, je rozdil mezi virozou a chripkou. To prvni pravdepodobne neublizi, to druhe, zejmena pokud mas opravdu vysoke horecky, muze. Ja mela v 7tt nekolik dni ctyricitky, ktere nesly srazit a nedopadlo to. Nachlazena jsem v dalsim tehotenstvi taky byla a nic ne nestalo. V tretim tehotenstvi jsem brala v prvnim trimestru i atb, mela jsem zanet prudusek a taky v pohode. Drzim palce, aby bylo vse ok 🙂

patmouse
8. bře 2019

@zetpee Vzhledem k tomu,ze obe deti jsme pocali na sklonku roku, ani u jednoho me v zacatcich neminula sem tam nejaka ryma a teploty,bolesti hlavy a slabost. Nebyla to vylozene echt chripka,ale do zpevu mi rozhodne nebylo. Bolest v podbrisku je uplne normalni, rekla bych. Pokud tedy nekrvacis a nejsou dalsi nezvykle potize. Ja mela prvni dva mesice porad pocit,ze se blizi ms,jak me bolelo bricho. Nestresuj se,nesleduj se, opatruj se a odpocivej 😉 to je asi jedine,co pomaha.

jitulka87
8. bře 2019

Nebojte se. Ja mela v zacatku brutalni strevni chripku, zvraceni, krece, vodnaty prujem a ted jsem v 22tt a vse v poradku. Sestra poprve spontane potratila, podruhe zjistila tehu, kdyz lezela s chripkou a teplotou a ma zdravou rok a pul starou holcicku. Jen pozor na salvej, kdyby vam v lekarne nabizeli...

zetpee
autor
8. bře 2019

Měla jsem ve středu jen teplotu 37.5 takže nic velkého ale rýma a kašel se stále drží. Mám z toho už namozene břicho takže se prostě bojím. Ale zase když se podívám zpětně, tak u potratu mi nebylo vůbec nic. Ani mě nebolelo břicho jako před menstruací. No budu doufat a děkuji 🙂

klea81
8. bře 2019

@zetpee no tak to rozhodně nebyla chřipka,ale obyčejné nachlazení. Bude to ok.

zetpee
autor
8. bře 2019

Dobře, děkuji 😊

maurrie
13. bře 2019

@zetpee v lednu jsem nasla na tehu testu dve carky, asi za 8 dni jsem zacla spinit, sla jsem k dr, byla jsem nachlazena a rekl me, ze jsem si mela jit k dr pro leky, ze v lekarne nedaj nic. Ze treba ten kasel neni ideal. No bylo z toho biochemicke tehotenstvi. Druhy mesic jsem otehotnela znovu a chytla jsem hrozny moribundus, crp 98, angina a jeste zrejme nejaka viroza od dcery. Horecky jsem furt srazela paralenem, brala sirup na kasel a do toho 14 denni atb ( 4 dny penicilinove, ktere nezabraly, tak me daly sirokospeltralni). Po 14 dnech dobry. Na ultrazvuku v 7tt bylo srdicko. Dr rikala, ze ty leky by nemely miz dopad. Ze jsou v tehu povolene. Tak snad...

leymea
13. bře 2019

Ahoj, ja na zacatku tehotenstvi byla nachlazena vic jak mesic. Vse bylo v poradku 😉 leky jsem nebrala, jen kdyz jsem mela jeden den 38 teplotu tak jsem si radsi vzala paralen aby mi ta horecka nevyskocila, protoze u horecek bych se uz bala. 🙂

sudylichozrout
13. bře 2019

@leymea Jj, horecky jsou spatne. Fakt me to bohuzel stalo tehotenstvi ☹ Ale nachlazeni je v pohode.

maurrie
13. bře 2019

@sudylichozrout ja mela i 40,1, po 2 dnech jak kdyby paralen prestal fungovat, musela jsem si dat i par ibalginu. Nedalo se sviti. Modlila jsem se at je to silny jedinec a da to. A modlim se furt no 🙂

sudylichozrout
13. bře 2019

@maurrie U me nepomahalo nic. Ani leky, ani zabaly, ani vlazna sprcha/vana. Proste 3 dny mam v mlze a tyden na to potrat 😞 Ale alespon jedno pozitivum jsem na tom nasla, nemusela jsem na revizi. Moc drzim palce, vim, jak je to na nervy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru