Celodenní nevolnost v 1. trimestru. Co vám pomáhalo?

2190
3. říj 2023

Dobrý den, jsem v 7 TT těhotenství, je mi od rána nevolno, dnes poprvý jsem zvracela ale protože jsem neměla co zvracet jsem zvracela šťávy jenom žaludeční vím je to nechutný.. ale tak to prostě je stačí když projdu okolo restaurace kde vaří jídlo a už se mi navaluje😁🤢
Není to nic hrozného ale už to na sobě opravdu cítím...
Tak se chci zeptat co vám pomohlo na prvním ranní nevolnosti? Nebo se to prostě musí nějak přežít?...
Možná mám chuť a myslím že by mi pomohlo lízátko obyčejný, nebo suchý piškoty hned po ránu?...
A taky bych chtěla nějakej vzorovej jídelníček protože já vůbec nevím co mám vařit a taky nevím jestli zvládnu vůbec vařit. vím na internetu je toho hodně, ale tady mi vždy někdo pomohl a nejlepší je vlastní zkušenost.
I když si stěžuju, jsem moc ráda že jsem těhotná a doufám že to je příznak toho že se mu tam u mě tomu malému obyvatelovi líbí a má tam komfort.❤️

janickakoranova
3. říj 2023

@2190 Ahoj, myslela jsem ze mi nic nepomůže, jedla piškoty, pila hodně vody a stejně mi nebylo dobře a chodila 🤢 .
Naučila jsem se pít Coca Colu, která mi pomohla a je mi o 90% lip 😇

veruuu_kubesovic
3. říj 2023

@2190 neporadím, ale já zvracela celý první trimestr...
A jinak já vařila pořád stejně 😉

janickakoranova
3. říj 2023

@janickakoranova a důležité. Poradně vychlazenou😇

lenerka1
3. říj 2023

Já nezvracela, ale nejhůř mi bylo s prázdným žaludkem, takže i když jsem neměla chuť, musela jsem co chvíli něco sníst a bylo to snesitelnější. I noční svačinku, ráno rohlík nebo pár piškotů než jsem vůbec vylezla z postele.

gbp
3. říj 2023

@2190 ja prezila prvni trimestr ranni cestu busem do prace jen diky kofole a piskotum 🙈 mela sem z toho docela vycitky, ze to fakt neni zdravy, ale potrebovala sem prezit 🤷🏼‍♀️
kazdopadne var proste klasicky zdrave a jez to na co mas chut. nekdo ji jabka po kilech, protoze proste musi, kamaradka mela zas strasnou chut na mak, ze ho jedla rovnou z pytliku 😅🙈 verim, ze telo si rekne 👍 ale delat nejake radikalni zmeny by asi ani nebylo dobre, max teda vynechat to uplne nezdrave, ale ani to obcas neuskodi. mluvim teda o jidle. at se ti dari 😊👍

2190
autor
3. říj 2023

@veruuu_kubesovic já nemůžu ani vařit ani otevřít lednici, a ráno se bojím vstávat z postele.

2190
autor
3. říj 2023

@gbp děkuji, já právě do sebe asi nenacpu teď teplý jídlo

gbp
3. říj 2023

@2190 tak to se nenut, lepsi nez kdybys to do sebe nacpala a pak to vyzvracela. urcite to brzo bude lepsi👍 telo bere ze zasob, ja sem teda brala vzdy pro jistotu i nejake tehotenske vitaminy. a rano sem si teda dala hned do pusy susenou merunku nebo piskot hned jak sem otevrela oci. mela sem je nachystany na nocnim stolku.

alkena
3. říj 2023

@2190 Mívala jsem u postele nachystaný nějaký suchary nebo piškoty a než jsem se zvedla ráno z postele, pár kousků jsem snědla. Jak nebyl žaludek úplně prázdný, bylo to lepší.

ukki
3. říj 2023

@2190 já skončila především na suchém pečivu, nic jiného mi nedělalo dobře a nesměla jsem mít prázdný žaludek, ranní zvracení šťáv jsem prostě musela přežít, protože se mi obracel žaludek ze zubního kartáčku, všechny rady jezte zdravě jsem hodila do koše, protože jsem ovoce a zeleninu nemohla ani vidět 🤦

2190
autor
3. říj 2023

@ukki to já zase ovoce můžu a mám na něj chuť banán v pohodě zvládnu, mám chuť třeba na broskev takže za to jsem aspoň ráda a vitamíny beru gravital

ivetka7686
3. říj 2023

@2190 nenechat žaludek prázdný. Aspoň piškoty nebo rohlík nechat u postele a nebo zázvorové sušenky nevím jestli jsou v ČR. (Žiju ve Skotsku) a pak Cola pořádně studená.

veruuu_kubesovic
3. říj 2023

@2190 chápu, měla jsem to samé a navíc 3letou dceru v zádech...
A mě opravdu nepomohlo nic, ani lízátka, ani coca-cola, to bylo děsně období, naštěstí to pak přešlo

2190
autor
3. říj 2023

@veruuu_kubesovic u prvního těhotenství jsem také měla nevolnosti, ale teď právě 3 a půl léta dcerka, naštěstí je ve školce takže tam obědvá a svačí, protože nevím co bych dělala, přemýšlela jsem už o roušce 😁😂 když jdu ven

tehulinka91
3. říj 2023

@2190 musíš vyzkoušet co ti sedne a co ne, já ve všech třech těhu první trimestru, jídlo fuj, balo mi furt zle že všeho, pomohla mi Pepsi, Coca cola nebo jemně perlivá magnezka, z každého jídla mě bolel žaludek, musela jsem zkoušet co sním a co ne, jinak mi nejvíc pomohlo, přejít do 2.trimestru, to si asi slyšet nechtěla, ale někdy to tak bohužel je 😃😊

2190
autor
3. říj 2023

@tehulinka91 nejraději bych zavřela oči a probudila se už ve 3 trimestru ale to bych se asi připravila i o hezký momenty❤️
No jo musím to nějaká přežít, jsem teda ráda že na to ovoce mám strašnou chuť, a taky bych si dala koláč nějakej s tvarohem a čokoládou 😁😂 ach jo mám chutě ale zároveň i nechutenství 😂

klokanka31
3. říj 2023

@2190 Já naštěstí neblinkala, takže s tím ti neporadím, ale vykašli se na přemýšlení nad zdravým jídelníčkem, a jez prostě to co tvoje tělo bude potřebovat, ono si samo řekne 🙂

2190
autor
3. říj 2023

@klokanka31 taky si právě říkám no, beru vitamíny, a cpat do sebe něco na co absolutně nemám chuť si myslím bylo spíš na škodu

klokanka31
3. říj 2023

@2190 Já ani vitamíny nebrala, u prvního těhotenství jsem brala vitamíny pro těhotné, ale když mi po nich bylo zle,tak jsem se na to vykašlala. V těhotenství jsem jedla to co jsem zrovna potřebovala, a všechno bylo v pořádku 😊

2190
autor
3. říj 2023

@klokanka31 já v první těhotenství taky, doktor mi doporučil nějaký vitamíny bylo mi z nich taky hodně zle takže jsem měla asi jeden vitamín pak jsem se na to vykašlala a dcerka 3 kila úplně zdravá

jinajanna
3. říj 2023

Jestli se ti dělá špatně když cítíš jídlo, je to ještě dobrý. Já zvracela jen jsem viděla nápis Albert nebo Billa 🙂 První dvě děti jsem v prvním trimestru zvládla jen suchý rohlíky a zelený jablka, jednou jsem dostala strašnou chuť na párky, snědla jsem je ještě před obchodem 🙂 S třetím jsem zvládla jen rajčata. Víceméně mi bylo blbě skoro celý těhotenství a moc jsem nejedla. Děti jsou ok 😉

tehulinka91
3. říj 2023

@2190 já se v každém těhu řídila svými chutěmi, na co jsem měla chuť to jsem si dala 😊 bylo to pro mě asponteochu snesitelne 😃 já teda si moc neužívá ani jedno těhotenství a klidně bych přeskočila vše až k porodu, samozřejmě chvíle kdy to kope a cítí to i muž, tak ty bych nechala, ale jinak nic 😉

tehulinka91
3. říj 2023

@2190 jinak si vždycky vzpomenu na Fibi z přátel 😅 jak byla nešťastná, že miminko má chuť na maso a ona maso jíst nechce a Joey ji slíbil, že nebude maso jíst dokud neporodí 😅 já teda maso teď moc nemůžu, zvědavá se mi z něj kufr 😅

kubesovaadelka
3. říj 2023

@2190 mě na nevolnosti nepomohlo niiic. Trošku Coca cola a žvýkačky. Jinak jsem jedla co jsem chtěla, na co jsem měla chuť. Ranní nevolností trvali asi do 11hod, pak chvíli pauza a večer znovu celý 4 měsíce. A poslední měsíc před porodem jsem měla večerní nevolnosti taky. Za celé těhotenství se mi zhnusilo tolik jídel. Dcera má 20 měsíců a já od těhotenství nemůžu jíst maso. Neboli vůbec ho nevyhledávam, uvařím, ochutnam max, ale do teď jsou věci co nemusím, maso, káva, tutyfruty, aloe Vera 🤣 brrr a to jsem před těhotenstvím milovala kávu, byla jsem masožravec🤣

2190
autor
3. říj 2023

@kubesovaadelka já u prvního těhotenství jsem nesnášela rajčata stačil pohled a už se mi zvedal kufr, teď je mi špatně celkově když cítím jídlo po ránu odpoledne to přejde tak se snažím aspoň něco malo sníst a taky to na mě padá večer nesmím se moc přejíst a zastavit se opravdu když se cítím najedena ne plná
A ráno se bojim zvednout z postele to cítím už když ležím že mi je na blití

arevb
3. říj 2023

@2190 já brala homeopatika na tehu nevolnosti... úplně neodeznela, ale dalo se fungovat

veru181
3. říj 2023

Piškoty, zazvorova lizatka pro těhotné, cola (po troškách, snažila jsem se maximálně skleničku denně), meloun, Birrel pomelo grep… a jist, o co si tělo zrovna řeklo 😀 Vařila jsem stejně, vyhýbala jsem se akorát rizikovým potravinám (plísňové sýry, nepasterizované mléko, šalvěj…)

kleio
3. říj 2023

Bylo mi špatně, když jsem byla najedená a ještě víc když jsem byla hladová. Musela jsem si najít jídla, který snesu. Jak jsem se ráno posadila na posteli, musela jsem sníst něco sladkého (kus broskve, müsli tyčinky). Výpary z vaření mi taky nedělaly dobře, tak jsem si často jen umíchala nějakej salát s pečivem. Co mi trochu pomáhalo bylo cucání těch klasických tvrdých ovocných bonbónů pro děti. Obzvlášť v dopravních prostředcích to byl jeden za druhym. Často mi i odvrátilo zvracení, když jsem si včas stihla dát do pusy něco hodně sladkýho.

katerina_j
3. říj 2023

Já prozvracela první i druhý trimestr. Přešlo to až v 7.měsíci. Nejhorší bylo, že přes den mi bylo “jen” šoufl a zvracet jsem utíkala až v noci 🤪
Přežívala jsem některé dny jen na piškotech a CocaCole 😁

kubesovaadelka
3. říj 2023

@2190 jooo tak to máme stejně, jedla jsem opravdu jen jídlo na které jsem měla chuť. Třeba šopský salát jsem mohla jíst jediný po kilech. Naštěstí bydlíme v domě se zahradou a špatně mi bývalo přes léto, takže zeleninu na šopak jsme měli na zahradě jinak bych nás asi zruinovala 🤣 třeba já měla štěstí, že jsem uvařila pro chlapa a jeho sestru co jsme měli v péči, ale ségra v těhotenství také nemohla maso ani cítit, takže vařila jen když nebyl chlap a syn ve škole a v práci. 🤣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru