Celodenní nevolnost, nechuť, zácpa 6tt

natalia1216
26. lis 2018

Zdravím holky

chtěla bych se zeptat těch z Vás, které bojovaly stejně jako já s šílenými celodenními nevolnostmi v 6tt. Minulý týden začaly, ale nečekala jsem, že to bude až takto přehnané. Nezvracím, ale kolikrát si říkám kéž bych se raději vyzvracela, aby se mi trochu ulevilo. Bohužel od malička mám co se tyče zvracení blok a raději to v sobě držím a když to na me jde tak se to snažím nějak rozdýchat. Od rána až do večera se mi navaluje snad z 99% procent vůni a pachů, většinu jídel jím na sílu jelikož na nic chuť nemám, ale během jídla a chvilku po jídle pociťuju úlevu od návalů. Pak to zase přijde a nekompromisně se to drží až do dalšího jídla. Do toho mě provází zácpa a na záchod jdu jednou za 2-3 dny. Zkusila jsem několikrát lactulosa sirup, ale nepomáhá:(. Poprosím o jakékoli rady na zmírnění nevolnosti a zácpu. Děkuji 🙂

zmrzlinka
26. lis 2018

@natalia1216 ahoj.Mne u prvního při nevolnosti pomáhala studená cola.Ale jsem zvracela hodně.Skoncila jsem nakonec na kapackach.U dcery mi zase pomohli šumivé bonbóny z Lidlu.Drzim palce.

ocetnicek
26. lis 2018

Naprosto normalni stav v 1.trimestru, bohuzel...jen prezit. Zacpa presla cca 10tt, nevolnosti mam i ted navecer v 16tt. Pomaha mi trochu cola a espumizan, jinak nic.

crejzy
26. lis 2018

Celodenní nevolnosti taky znám, byl den kdy se mi “jen” furt navalovalo a den kdy jsem 4-5x zvracela. Zlepšilo se to v 12tt kdy mě to trápilo pouze vecer a v 16tt nevolnosti definitivně zmizely. Pomahalo mi často po kouskách jist suchý toust a pomeranče. Cola třeba nefungovala vůbec. Prášky na nevolnost taky ne. Jak se asi všude dočteš, musí se to vydržet. Držím palce

tercasv
26. lis 2018

Mě začalo být špatně v 6tt a zvracet jsem přestala ve 14tt. Teď jsem v 17tt a občas se mi zvedne žaludek. Jednou jsem musela vydrhnout celou kuchyň savem, něco mi tam smrdělo, manžel nic necítil :D Pomohla mě vychlazená cola a mandarinky. Ještě mi pomohlo jíst piškoty, po půlkách.

natalia1216
autor
26. lis 2018

@tercasv mně smrdí snad úplně všechno 😄 v 11 si objednám do práce jídlo na které mám zrovna chuť a v pul 1 když přijde se mi navalí jen z představy že ho musím sníst, je to šílené.. čekala jsem jen lehké ranní nevolnosti a nakonec z toho jsou celodenní šílené stavy..vůbec si neumim představit že mě to muže provázet další 1 nebo 2
měsíce..piškoty vůbec nezvladam, večer maximálně Polívka se suchým toustem..😄

tercasv
26. lis 2018

@natalia1216 To s těmi chutěmi jsem taky měla :D Hlavní je pít, po troškách a opatrně 🙂 Někde jsem četla, že v lékárně prodávají nějaké lízátka proti nevolnostem, ale víc nevím. Tak se zkus poptat 🙂

petulejan
26. lis 2018

Skus si dát jablko,mě to pomohlo dost. I třeba mošt. A jíst často,po menších dávkách .

svobodpetika
26. lis 2018

Bohužel tak jsem to měla u obou těhotenství přibližně o 16 tt jen s tím rozdílem že já zvracela někdy jednou za den někdy 10krát 🙂 nepomohlo nic jen mezi jídly jsem musela neustále žvýkat 🙂 to trochu pomáhalo

flabelina
26. lis 2018

já jedla jen suché pečivo,zvracela jsem několikrát denně, špatně mi bylo až skoro do porodu,byla jsem vyřízená,musíš dodržovat pitný režim,jinak se může ležet i v nemocnici na kapačkách,ta lízátka jsou zázvorová,ale mě nechutnala

lotta1234
26. lis 2018

Je velmi individualne ako dlho to potrva a co ti na to zaberie. Ukludnila by som ta aspon tym, ze podla mojej porodnej asistentky si dieta od teba vezme, co potrebuje, takze ak aj jes menej, nemalo by to ohrozit dieta.
Mne pomohli trocha tie lizatka, volaju sa Gravipop a maju ich v lekarni. Takisto pomaha premoct sa a jest castejsie a v malych davkach. Existuje este taka inhalacna tycinka proti nevolnostiam, ale tu som neskusala.

jednaholkaa
27. lis 2018

@natalia1216 To jsem mela taky 🙂) Nez jsem si ohrala jidlo tak se mi zhnusilo a mela jsem chut na uplne neco jinyho 🙂 Nebo kdyz jsem sla na obed, tak jsem si musela ocuchat celou restauraci, co kdo ma, obejit stoly, abych zjistila co bych byla schopna snist 🙂 Preslo to koncem prvniho trimestru..

lenule86
22. zář 2022

Ahoj maminky,tak se přidávám i já se svou variantou nevolnosti. Od rána kdy otevřu oči až do večera než je zavřu mám žaludek jak na vodě, chuť na jídlo je u mě mizivá ale jelikož mám šílený záchvaty hladu,kdy až zvracím naprázdno, musím odpor k jídlu překonat a něco malého uzobávám po celý den. Občas to vyjde, jindy to letí během chvilky ven. Zatím se mi osvědčil vlažný slazený mátový čaj, celozrnný sportovní chléb z penny a hořká čokoláda s malinami.
Pak ještě hroznové víno a těstoviny.
Mléčné výrobky absolutně nemůžu.
Jsem teď v 9tt a zítra jdeme s fazolkou na kontrolu.
Blbě mi je už třetí týden v kuse a i já jsem jak časovaná bomba,partner si to už také párkrát slíznul.No musí to vydržet a já také, modlím se,aby to za 3až 4 týdny odeznělo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru