Alkohol v nezjištěném těhotenství. Bude to v pohodě?

magdinka007
31. srp 2024

Ahoj holky, potřebuji uklidnit. Zjistila jsem , že jsem těhotná až teď v 10tt. Nojo, jenže přes prázdniny.. no znáte to, samá grilovačka, oslava,.. tvrdej alkohol nepiju, ale ty 2-3 pivka si ráda dám. Takhle v létě jsme s manželem prostě třeba 3x tejdně někde na zahrádku zašli. I nějaká ta cigaretka proběhla, zejména na těch společných grilovačkách a tak. No a teď mám samozřejmě strašnej strach. Vůbec jsem neměla žádné příznaky těhotenství, ms mi taky přišla a až teď právě nedorazila a ejhle skoro 10tt. Holky, že to bude v pohodě? Nejsem žádná alkoholička, jen to pivko mi k létu prostě patří a teď z toho panikařím 🙏

chybadel
31. srp 2024

@magdinka007 neboj bude to v pohodě ☺️

miryp
31. srp 2024

Sama jsem o prvním těhotenství nevěděla, když jsem do sebe naklopila více jak jedno šáňo na Silvestra. A pak mi dokonce v poslední fázi těhotenství, kdy jsem trpěla na pálení žáhy, sám gynekolog doporučil, abych si dala denně malé pivo, že budu mít klid. Dcera je až na ABKM úplně zdravá. Já bych si tím nervy nedrásala...

martinka_33
31. srp 2024

Moje nejstarší byla do 10tt naložená v lihu, taky jsem ji odhalila az takhle pozdě. Je lehce hyperaktivní, ale to má spíš geneticky po otci. Jinak je naprosto normální, zdravá a chytrá.

lv
31. srp 2024

Žije že žloutkového váčku, neboj. Než se napojí na tvůj krevní oběh, placentu je 8tt.

cilkat
31. srp 2024

Kámoška když zjistila, že je těhotná, konstatovala "bude to holka, kluk by tohel zacházení nepřežil" ... mno, má zdravou, skoro desetiletou holčičku. Byla těsně po státnicích a slavila poctivě většinu prázdnin...

nanyh
31. srp 2024

Haa. To bych ti mohla vyprávět. Mám rodinu na ukrajině a bratranec se ženil. Byla jsem na vodce 3 dny, ale jakože totálka. Já se divila, že mi zároveň nic není a to jsem mohla vypít litry😀😀😀 po návratu do Čech jsem přišla na těhu. Malá je naprosto v pořádku a veselá. 😀

hanyzka11
31. srp 2024

Jj, bude to ok. Takových bylo a je.....a jak tak čtu a vím z okolí, tak holky 😁. Schválně pak napiš pohlaví, jestli si necháte říct. A netrap se tím, stejně to nezměníš ❤️

anetacoufalova
1. zář 2024

@magdinka007 buď v klidu 🙂) já kouřila a dala si pivko taky, než jsem to zjistila 🙂)

martinka_33
1. zář 2024

@hanyzka11 nojo, máš pravdu, holky 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru