9. týden těhotenství - velikost miminka

ktwedding
30. srp 2016

Ahoj vsem, po dnesni kontrole jsem na prasky.... Jsem tehotna, na kontrole jsem byla 18.8. - podle UTZ 7+0, podle MS 7+2, prcek 1 cm a vacek 2.5 cm. Pry vse v poradku. Dnes jsem byla na kontrole, doktor 5 minut koukal do monitoru na utz a tvaril se hrozne. Mlcel... Pak mi rekl, ze by mel byt plod o 3 mm vetsi. Dnes mu totiz UTZ ukazal, ze jsem 8+3 - tzn. o tyden a pul zpozdeni oproti minule. Ale pak mi rekl, ze zase od minule kontroly vse vyrostlo, jak ma - vacek 3.5 cm, prcek 2 cm. Tak tam porad neco pocital a pry, ze je divny, ze podle MS by mel byt vetsi o 3mm a je mensi, ale zase od posledni kontroly vyrostl dobre. Pak jsem se ptala na srdce a jeho odpoved: asi tam nejaka akce je... Jak kdyby si sam nebyl jisty, co tam vidi. Stalo se nekomu neco podobneho? Ja myslela, ze je normalni, ze realny stari plodu je jiny nez podle MS. Jakou velikost prcka jste meli v 9. tydnu? Dekuji za odpovedi 🙂

lukza
30. srp 2016

Jedno ditko v 7+3 mimi 11,8mm, dalsi ditko 8+5 16,7mm a od dalsiho to nemam napsane

tery_s
30. srp 2016

@ktwedding velikostne mi to přijde ok, ale reakci dr. nerozumím, rozdílnost mezi stářím plodu dle uz a ms se může lišit třeba až o 7 dní no nicméně více by mě znepokojila ta odpověď na srd.akci v 9tt by měla být jasne znatelna . Kdy jdeš příště, já bych taky byla na budku to tě chápu někdy si snad lékař ani neuvědomí, jak jeho reakce může být myšlena ve 100krat horším pojetí

ktwedding
autor
30. srp 2016

Diky za reakce. Zitra budu volat jinemu dr a objednam se k nemu na utz. Chci vedet, zda tam to srdicko je nebo neni... Ani fotku mi dneska nedal - pry az bude vse lepe videt. No mam toho po dnesku opravdu plny zuby ☹ Taky me prave pak jeste sokoval s tim, ze si nebyl jisty, zda tam je srdicko ☹

demetritis
30. srp 2016

Prejdi jinam !! 3mm muzebyt klido chyba v mereni

ktwedding
autor
31. srp 2016

Tak je vsechno v poradku 🙂. Byla jsem na kontrole jinde, u skveleho gynekologa. Jsem podle utz 9+6 (podle MS 10+1) a prcek ma 3 cm 🙂. A srdicko maaaaame 🙂. Takze jsem zmenila doktora a jsem za to nesmirne rada.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru