6.tt - prázdný ultrazvuk a zdvižený prst na mimoděložní těhotenství. Mám naději?

zajusenka
7. lis 2019

Ahoj.
Prosím o naději. 1.11.mněla přijít MS na kterou jsem čekala, abych se mohla objednat na rentgen na průchodnost vejcovodů, po kterém by proběhlo IVF.
MS nikde, ale kvůli nachlazení a nepravidelnému cyklu, jsem tomu nepřikládala důležitost, ale v neděli 3.11. Jsem si udělala tt abych tím ničemu neublížila. Nemohla jsem tomu uvěřit, a tak jsem ho večer a následně i 4. a 5.11. udělala znovu, všechny jasně pozitivní.
Dnes 7.11. Jsem byla u doktora, ale ten na ultrazvuku nic nenašel, a řekl, že je to se zviženým prstem na mimoděložní těhotenství. Nechal mi odebrat krev, s tím, že si mám zítra zavolat, a ve středu 13.11. Tam jdu znova. Po příchodu domů, jsem tt zopakovala, a je stále jasně pozitivní.
Poslední MS byla 28.9. (cyklus 34-35dní /MS 7-8dní). Ovulace je spíše také později, než ukazujou kalkulačky na nettu. Ovulace byla nejspíše 20.10. A Sexík 21.10. což by mohlo trochu pozměnit "stáří těhotenství ". Jinak podle 1.dne poslední MS jsem k dnešku 7.11. 5+5.

Předem děkuji za odpovědi

veroniquecz
7. lis 2019

@zajusenka vůbec bych se nestresovala. Mě chtěli hnát na revizi v 5 tt když na utz nic neviděli, respektive prý zamklle tehu, a teď je ze zamklkleho těhotenství 4,5 letá dračice. Co hcg roste? Pokud ano, určitě bych ještě pockala, je brzy. Zvlášť pokud mas delší cykly, já měla 40 denní a nikdo to nechtěl brát v potaz, porad si jeli podle tabulek 🤬🤬🤬

zajusenka
autor
7. lis 2019

@veroniquecz moc děkuji za úžasnou podporu, a neději. U sestřičky jsem se po odběru rozbrečela (ačkoliv jsem to zadržovala jak jen to šlo). Přesnou hladinu hcg zatím nevím. tt jsou od začátku s jasnou čárkou, ale i tak bych řekla že pomalinku sílí.. Ráno udělám další 🙈 a pak cinknu k doktorovi pro výsledky.

jituli84
7. lis 2019

@zajusenka Kamarádka měla mimoděložní tehu a testy pozitivni to je normální právě, záleží ted už jen na ultrazvuku

veroniquecz
7. lis 2019

@zajusenka držím pěsti! Dej vědět!

veroniquecz
7. lis 2019

@jituli84 záleží i na výši hcg....

veroniquecz
7. lis 2019

@jituli84 na utz nemusí být ještě nic vidět, je brzy.

jituli84
7. lis 2019

@veroniquecz měla i lehce se zvyšující hcg , ale bylo to minimální, hold jistotu člověk má, až se prokáže ultrazvukem kde se ten drobek zavrtal

zajusenka
autor
7. lis 2019

Tak jsem našla ještě tuto kalkulačku, a podle oplodnění bych byla 4+3

ocetnicek
7. lis 2019

Pokud bys byla 4+3, tak doktor na ultrazvuku opravdu nic nevykouzlí. Já byla poprvé v 5+6 a byla dutinka s váčkem. Pokud nebudeš krvácet nebo mít bolesti, tak budeš muset čekat. Já takhle brzy byla na gyndě u obou dětí, u obou jsem pak musela čekat 14 dní na potvrzení srdíčka...

zajusenka
autor
7. lis 2019

@ocetnicek Docela rozdíl mezi tt podle MS a oplodnění... 5+5 nebo 4+3... A při obědnání, jsem počítala s pozdějším datem (cca 8 tt), ale vzali mne takto, s tím, že to nevadí. A pak se člověk akorát tak stresuje.

jituli84
7. lis 2019

@zajusenka na ultrazvuk se většinou objednává mezi 6-8tt, já když jsem zjistila že jsem těhu, tak jsem se objednávala a sama mi řekla, že chodit dřív je zbytečný no

babanci
7. lis 2019

Holky, proč tam tak brzo chodíte? 😀Za nás jsme šly k doktoru ve třetím měsíci.

jituli84
7. lis 2019

@babanci Já šla v 7tt, v tomhle by se mělo chodit cca, už kvuli vyloučení mimoděožního tehu

zajusenka
autor
7. lis 2019

@babanci Při objednání mi sestra řekla, že to prý nevadí takto brzo, aj jsem se jí ptala... Jinak jsem počítala s tím 8tt

europa00
7. lis 2019

ahoj tohle není 100% test hle meho nemás hcg ani 1000..to už by byly na testu dálnice...takže je jasné že na ultrazvuku nejde nix videt ani nemuze ...počkala bych..kolik dni máš zpoždenou menses?

jituli84
7. lis 2019

@europa00 HCG 965 anějak ohromná dálnice nebyla

babanci
7. lis 2019

Něco asi teď musí být jinak. Vy to vidíte teď hrozně katastroficky. Nás ani ve snu nenapadlo, že bychom mohly mít mimoděložní těhotenství nebo že by bylo něco špatně. Prostě těhotenství, normál a žádné nemoc.

takyjedna
7. lis 2019

Ve 4+3 nic jeste videt nemusel. Zalezi taky na kvalite ultrz a šikovnosti doktora. Nejancila bych s mimodeloznim a pokud nebudes mit zadne potize, sla bych na dalsi ultrz klidně za dva tydny. To uz bude jasny jak facka.

jituli84
7. lis 2019

@babanci dřív snad bylo všechno jinak, mamka vždycky říká, že tolik potratu a mimoděložních snad ani nebylo jako je jich ted

babanci
7. lis 2019

@jituli84 To má pravdu. Opravdu to za nás nebylo.

jituli84
Autor odpověď smazal
Zobraz
gwendolina221
7. lis 2019

@babanci spíš se o tom hlavně nemluvilo...

lilian2111
7. lis 2019

Nechápu proč tak brzo k dr 🙂 to ani nemohl nic vidět, proto se čeká na 6-8tyden aby byla jistota kde mimco je. Zbytečný stres jsi si tak trochu udělala sama. Držím palce

jituli84
7. lis 2019

@gwendolina221 na vesnici se to vždycky rozkřikne, tam se kolikrát věděly věci i dřív než se staly

donika
7. lis 2019

@zajusenka Přišla jsem tě podpořit.. 😊 nezoufej, 4+3 je opravdu moc brzo. Já byla u G 4+0 (velké bolesti, tekutina v děloze) na UTZ nic krom te tekutiny a podezření na mimodelozni. G mi ale řekla, že se vše ukáže, že je ještě brzo. Poslala na krev aby jsme zjistili HCG. Za další dva dny znovu a za další 4 zas. Naštěstí HCG krasne rostlo a v 5+1 uz se na UTZ objevil malilinkatej domeček. Za 14dni poté uz prciček i se srdíčkem. 🙏
Moc držím pěsti!!!! 🍀😊✊

zajusenka
autor
7. lis 2019

@europa00 7 dní

zajusenka
autor
7. lis 2019

Nechápu proč tak brzo k dr 🙂 to ani nemohl nic vidět, proto se čeká na 6-8tyden aby byla jistota kde mimco je. Zbytečný stres jsi si tak trochu udělala sama. Držím palce

@lilian2111 podle MS jsem 5+5 (podle oplodnění jsem to hledala až po doktorovi) chtěla jsem se objednat na 8tt, ale sestřička mi řekla, že mám přijít už teď, a doktor vůbec nebral v úvahu, když jsem mu říkala, že mám ovu později, a o dlouhém cyklu 35 dní jsem mu říkala už před vyšetřením

lilian2111
7. lis 2019

@zajusenka já myslím ze to bude dobrý, že bylo na ten utz prostě jen brzo.

zajusenka
autor
7. lis 2019

@donika děkuji... doktor mne dost vystresoval... zítra volám skrz výsledky krve 🙏 a 13.11. Tam jdu znovu, tak snad bude už vše v pořádku 🙏 a bude vše na svém místě 🙏

donika
7. lis 2019

@zajusenka jsi jak já před měsícem.. 😬 ale pokud je to jak píšeš, bylo fakt brzo. Zítra písni to HCG ikdyz.. je mi divné, že tě pak ještě neposlal na dalsi, aby věděl jak narůstá. Jedna hodnota mu nemůže nic vypovědět. 😲
Každopádně moc přeji, ať toho 13.11. na tebe na UTZ domeček vykoukne tam kde má. 😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru