1. screening - pozitivní. Máte stejnou zkušenost?

anetacoufalova
13. čer 2024

Ahoj Holky,
dneska mám po screeningu a vyšel mi DS 1:66 .. UTZ v podstatě v pořádku, nosní kůstku má, jen NT je 2:60mm a mělo by být maximálně 2,50mm takže je tam lehká odchylka.. upřímně mě to hodně vyděsilo, zítra jdu na genetiku a chci jít na testy z krve, odběr z plodové vody pro mě nepřipadá v úvahu. Holky, co vaše screeningy? Máte někdo podobnou zkušenost jako já? :( případně jak vám to dopadlo dále? Mám 30 let.. :( a hrozně se bojím...

janule0123
13. čer 2024

@anetacoufalova rikej si ze je šance ze 1 dite z 66 s takovyma vysledkama má DS..to zní trosku lip… (ikdyz cernyho Petra si vytáhnout a byt tím jedním můžeš … ale z druhé strany jsou ty šance porad pěkný ..)Držím pěsti .. samozřejmě by vylo lepší kdyby to bylo 1:12000.. o tom žádná .. sestrenka měla podobný výsledek, dal neřešila, ze stejně je tolik nemoci, který ten test neodhali … a má zdravého chlapečka.. já bych tu odvahu nejit neměla …

anetacoufalova
autor
13. čer 2024

@janule0123 mě teď docela i zarazilo, že vlastně výsledek mám pozitivní, ale z UZ je vlastně všechno dobrý podle toho co je napsané v tom závěru, tak jsem z toho úplně s prominutím blbá.. každopádně moc děkuju za povzbuzení.. a klobou dolů před sestřenicí, to bych nedala 🙈😂😊

janule0123
13. čer 2024

@anetacoufalova do těch čísel kombinují krev, věk a to co naměřili …my jsme měli problém na druhem screeningu, naštěstí se problém během měsíce ztratil … ale ten měsíc jsem prořvala…

anetacoufalova
autor
13. čer 2024

@janule0123 no to ti věřím.. já dneska rvala celý den.. no věřím a doufám že to dopadne .. a tobě přeji hlavně jen to nejlepší a zdravíčko ♥️!!

dejvitka
13. čer 2024

@anetacoufalova hlavne klid, spatne to byt muze, ale porad je mnohem vetsi sance, ze bude vse v naprostem poradku. Ja mela u dcery 1:210. Ultrazvuk byl ok, NT 2,5 hranicni, krev nejake hodnoty horsi. Delali mi pak ten DNA krevni test, vysel OK, mala je zdrava. Genetik rikal, ze ultrazvuk je hodne dulezity a pokud tam nevidi nic zasadne spatne, sam mi navrhl nejdrive jen krevni test a ne odber plodovky ci klku. Vysledek je kombinace vek, ultrazvuk, krev. Mohlas mit treba jeste neco hranicni a to pak jeste s NT lehce pres, vyjde takto blbe. Je to odhad, ne diagnostika. Urcite jdi na dalsi konzultaci, domluv se na testy, ale neplas. Mam vice kamaradek co mely takhle horsi vysledky a maji vsechny zdrave deti. Drzim pesti 🙂!

lis6
13. čer 2024

Já bych ty screeningy zakázala, všude řeší přirozený porod,ale co přirozené těhotenství? Měla jsem u prvního 1:100 a na odběr plodovky nešla, ale občas mě přepad stres až do 1 roku, byl trochu pomalejší, tak jak furt nesplňoval tabulky, vše dohnal😁když mi to ale řekli řvala jsem jak nikdy. Nechápu proč těhotný takhle stresujou. Někde v zahraničí to nedělaj jinde zas víc no.

dejvitka
13. čer 2024

@lis6 presne to jsem si taky v tehotenstvi rikala, stres z kazdyho vysetreni. Pritom tolik se toho z techto prohlidek neodhali a naopak tyhle testy vychazi tak casto poplasne spatne. Nikdy bych si nedovolila vysetreni neabsolvovat, ale musim rict, ze mi stres moc nedovolil se z tehotenstvi radovat.

anetacoufalova
autor
13. čer 2024

@dejvitka takže zkušenosti s testem z krve máš? Můžu se zeptat, jak dlouho si čekala na výsledky??co teď čtu poslední dobou, tak ten screening vychází blbě snad každé druhé mamině..taky si mě dost uklidnila, o s těmi kamarádkami 🙈snad to všem dopadlo také dobře! Jo, rozhodla jsem se být v klidu tak nějak, do té doby, než to nebudu mít potvrzeny na 100% .. ale semlelo mě to pěkně.. ještě jak to ta doktorka tak jako na můj vkus ne úplně taktně řekla no.. každopádně děkuju!!

anetacoufalova
autor
13. čer 2024

@lis6 ani mi nemluv, taky bych je zakázala 🙈😂.. má to být nejhezčí období a já jen marně to nejhezčí období vyhlížím 😂.. ale tak nějak furt doufám, věřím... Že to ještě dobře dopadne 🥰

adelka4
13. čer 2024

@anetacoufalova snad tě trošku uklidnim a dodám odvahu. My jsme měli v 13tt riziko DS 1:208, zaplatili jsme integrovaný test v 16tt a ten vyšel 1:25 pomalu jsem se smiřovala se vším. Odběr plodovky i choriovych klků jsme odmítli, zaplatili jsme NIPT test z krve. Výsledek zdravá holčička, čekali jsme přesně týden a to byla středa státní svátek takže 4. Pracovní den.
Ultrazvuky jsme měli vždy ok vycházela špatně krev. Je mi 34.

anetacoufalova
autor
13. čer 2024

@adelka4 uklidnila..děkuju 🙏 já tak nějak doufám, že budu ten stejný případ.. že to všechno dobře dopadne..můžu se zeptat ten integrovaný test co ti vyšel taky špatně je co? Kdyby mi to zejtra nutili..

adelka4
13. čer 2024

@anetacoufalova v podstatě triplle test jen se jeho výsledek nějak integruje s hodnotami z prvotrimestr.screeningu a údajně by měl být ještě přesnější. U nás to díky Bohu neplatilo 😉. Bude to určitě dobré 🍀❤️🙏🏻.

anetacoufalova
autor
13. čer 2024

@adelka4 děkuju za upřesnění!! A omlouvám se asi za blbej dotaz, ale já mám po dnešku úplně vygumovanej mozek.. každopádně si nechám udělat ty krevní testy pro jistotu.. ignorovat a přejít to nechci, ale ty příspěvky tu, mi daly naději že bude všechno v pohodě prostě..✊✊♥️

dejvitka
13. čer 2024

@anetacoufalova ano, vzali krev me i manzelovi (pry pokud by bylo potreba neco upresnit), vysledek byl tyden nebo 10 dni. Jako bonus muzes brat, ze se na 100% dozvis pohlavi miminka 🙂.
Jinak jak se pise vyse, ty tripple testy se delaji asi az nekdy kolem 16tt. Ja tim, ze jsem absolvovala NIPT krevni test, tak jsem uz na odbery na tripple nemusela.

anetacoufalova
autor
13. čer 2024

@dejvitka i manželovi jo? Tak super, ok, mockrát děkuji!! No musím říct, že se mi po těchto příspěvcích bude daleko líp dneska usínat..a to pohlaví je jako příjemný bonus snad k příjemným výsledkům no ♥️ fakt moc..MOC děkuju.. tak nějak jsem se konečně opravdu uklidnila..

fifinka2020
13. čer 2024

@anetacoufalova zkus si i něco přečíst o těch testech (co zkoumají a jaké jsou možné výsledky). Mně třeba gynekolog tripple test nedoporučoval, že je už překonání a často vychází falešné pozitivní. Já si vybrala placený Panorama test, ale možnosti je víc...

anetacoufalova
autor
14. čer 2024

@fifinka2020 já půjdu pokud to bude nutný na tu krev no... Odběry plodovky nechci... Ale začínám věřit, že bude vše v pořádku. Jak to dopadlo u tebe, jestli se můžu zeptat?

sfet
14. čer 2024

Úplně v klidu. Nám vyšel pozitivní výsledek 1:80 na DS a syn ho nemá. Já teda nikam pak nechodila, protože jsem chtěla dítě i tak. Byl falešně pozitivní. A mám v okolí a rodině případy, že vyšli v tomto úplné hrůzy a děti jsou zdravé.

anetacoufalova
autor
14. čer 2024

Holky tak děkuju za podporu! Primářka mě uklidnila, že nechápe, proč to vyhodnotili takhle, že ona tam nic hrozného nevidí.. každopádně jsem si rovnou zaplatila NIPT a za 14 dní výsledky ♥️ věřím potom, co primářka řekla, že maličký bude naprosto v pořádku!!!!! ♥️ Ještě jednou vám děkuju za povzbuzení holky.

hope09
14. čer 2024

Neboj, to bude dobré, máte výsledky skoro v normě, jen se to prostě takhle blbě přepočítalo 😊 Já měla výsledky daleko horší a syn je zdravý 🙏

escapelle
14. čer 2024

@lis6 promiň,ale to je Teda opravdu názor hodný 21.stoleti. Každá žena,která touží po dokonale přirozeném těhotenství,přece nemusí k doktorovi vůbec chodit.nebo může jak screening,tak jiná vyšetření odmítnout. Pro nás ostatní,díky bohu za ně. Co bys pak dělala s těmi nemocnými dětmi,které by rodiče nechali v porodnici,protože neměli možnost volby?my jsme těhotenství pro genetické postižení plodu ukoncovali. A i když to bylo to nejtěžší rozhodnutí v životě,já bych prostě nechtěla,aby se takové dítě narodilo,abych ho musela vidět trpět.ono to poznamená celou rodinu,vážně nemocné dítě. A i když se i přes negativní screening může objevit něco jiného,může se stát spousta dalších věcí,díky bohu za ně. nikdo žádnou těhotnou nesvaze a na žádné vyšetření ji nedopravi násilím.

lis6
14. čer 2024

@escapelle fyzické násilí určitě žádný doktoři na těhotnou nezkouší, zato psychický nátlak jsem zažila slušnej.

goovana
15. čer 2024

@anetacoufalova jo me před skoro 3 Rokama vyšlo riziko 1:33 mám naprosto zdravého chlapečka
Podstoupila jsem Odběr plodové vody
Nakonec mi lekar na reprodukcni medicíně řekl že mohlo dojít k dřívějším odběrum krve a hned to hází takhle chybné výsledky

anetacoufalova
autor
15. čer 2024

@goovana zbytečně tím za mě maminky stresují.. nebo mě aspoň v tu chvíli vzala doktorka veškeré naděje.. je teda pravda že styl kterým to oznamovala byl taky šílenej... Jsem moc ráda, že vám to všem dopadlo dobře ♥️

anexa
13. črc 2024

Zdravím, včera jsem byla na screeningu a podle utz všechno v pořádku, NT 1,9mm, nosní kost přítomna, ale jedna hodnota papp mi vyšla 0,43, hcg v pořádku, věk 30 a v celkovém vysledku mi vyšel test pozitivní a riziko 1/160. Někde uvádí hraniční papp 0,4... Je možné, že tato jediná malá odchylka způsobí tak špatný výsledek? Díky

anetacoufalova
autor
13. črc 2024

@anexa bohužel ano, jedou podle nějakých tabulek..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru