1. screening negativní, ale odchylka v krvi. Máte zkušenost?

rozinka91
12. bře 2020

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, máte někdo zkušenosti nebo podobnou situaci, kdy vám vyšel negativní celkový test na vývojové vady, ale rozdílné odchylky v krvi tedy volný beta HcG 15,9 IU/I Ekvivalentní k 0,330 Mom a PAPP-A 3,300 IU/I ekvivalentní k 2,477 MoM? Pan doktor říkal, že není jasné čím je to způsobené, že posílal kdysi ženy, které měli takové odchylky na další testy, ale vždy se potvrdilo, že je to v pořádku. Seznámil mně ale s možností jít na Trisomy placený test, který geneticky z krve na 99 % tyto 3 vady vyloučí nebo potvrdí. Ale řekl, že to záleží jen na mně , že on mi to nedoporučuje, protože test jako tak celkový je negativní, což je dobré, i věk 25 je dobrý. Já se ale i tak bojím a rozhoduji se , jestli na ten další test jít nebo ne. Máte s tím nějaké zkušenosti? Budu ráda za každý komentář, a radu někoho, kdo to měl třeba podobně. Děkuji předem

POZN. : Výsledky Trizomie 21 pop.riziko 1: 934 upravené riziko 1:18686
Trizomie 18 pop.riziko 1: 2160 upravené riziko 1: 20000
Trizomie 13 pop.riziko 1: 6809 upravené riziko 1: 20000
preklampsie upravené riziko 1: 2947
růstové retardace up. riziko 1: 925
spontánní porod up.riziko 1: 138

makronka222
12. bře 2020

Vzdyt mas vysledky uplne na pohodu, ja sla na plodovku, kdyz mi to vyslo 1:200 na nejaky T13 a T18 vadu. S tvym výsledkem bych to nehrotila. Nevim me tyhle super, placeny testy vysli pozitivně, plodovka negativně, takze bacha

rozinka91
autor
12. bře 2020

@makronka222 a vše jste měla nakonec v pohodě?

barmil
12. bře 2020

@rozinka91 pokud krev, placena, vyjde pozitivne, stejne musis na plodovku, ta jedina to opravdu potvrdi ci vyvrati. Navic na vysledky krve se ceka 3tydny. Je to jen dalsi byznys se strachem, mne to na genetice nabizeli jak jestli chci chleba, nebo housky.

ivis_b
12. bře 2020

Pokud mas strach, nech si ty testy udelat. Ja jsem posera a vim, ze bych nemela klid, takze jsem sla na test Panorama (to je asi neco jako ten trisomy) jeste nez jsem mela vysledky z prvniho screeningu. Ted jsem tehotna podruhe a uz jsem na Panoramu zase objednana, ac jsem na prvnim screeningu jeste nebyla. Vysledky jsem mela za tyden. Ano, je to drahe, ale me to uklidnilo a za to mi to stalo.

ondul
12. bře 2020

Já sem měla tak ynegativní test, ale nějaké nízké hodnoty toho betahcg, Doporučili další vyšetření, zaplatili jsme si ten krevní test. Vše vyšlo v pořádku a zrovna u tohohle rozhodně nebudu litovat, že jsme ten drahý test zaplatili.

rozinka91
autor
12. bře 2020

@ondul on mi ho právě nedoporučil jen mi o něm řekl že něco takového existuje. Bojím se , aby mně to pak nevystresovalo ještě víc jak říkala makronka222.

ivis_b
12. bře 2020

@rozinka91 to te nema moc jak vystresovat. Nevim, jak ten trisomy test, ale Panorama je spolehliva asi na 99,7%, takze pokud by to bylo ok, byla bych v klidu. Pokud to nebude ok, tak je opravdu pravdepodobne, ze to ok neni. Budes mit proste celkem jistotu, at tak, ci onak. Netvrdim, ze bys na to mela jit, neznam te, nevim, jak k tomu vsemu pristupujes. Sebe znam a protoze jsem nervak a plasan, chci mit tu maximalni jistotu, kterou mi neinvazivni vysetreni muze poskytnout.

rozinka91
autor
12. bře 2020

@ivis_b no já jsem právě taky taková stresařka, chtěla bych se zeptat, kde ten Panorama test dělají a kolik stojí?

ivis_b
12. bře 2020

@rozinka91 ja jezdim do Profemy, stoji asi 12 tisic ted, driv to bylo vic. Podobnych testu je vic, je to vsechno podobny, mrkni na net😉

re_barbora
12. bře 2020

To mas uplne krasny. Ja byla na screeningu v utery, ultrazvuk ukazkovej, ale krev spatna. Vysla mi T21 1:294. Nizky PAAP-A a vyssi beta HCG. Pozvali me jeste znova dneska na dukladnejsi utz a vysledky se zmenili na 1:2558. Takze bych fakt byla v klidu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru