1. Screening + genetika Plzeň

1leny
2. črc 2019

Ahoj chci se zeptat, nebyl jste někdo na genetice v Plzni na Borech a na screeningu prvního trimestru ve fakultce na Lochotíně? Zajimalo by mě jak to probíhá - třeba jestli budu mít výsledky ten den, jestli může manžel se mnou, jestli se dělá ultrazvuk už přes bříško...? Z té genetiky mám trochu strach 😥
(mám u své doktorky vždycky připraveno plno otázek, na co se chci zeptat, a pak čučím na monitor a zapomenu úplně na všechno 😔☺️)

karoczde
2. črc 2019

U prvního screeningu si myslím manžel určitě být může.. A vůbec, u každého ultrazvuku ..máte na to právo;).
Ultrazvuk by měl být už přes bricho;) .

karoczde
2. črc 2019

@1leny jinak výsledky by měli být hned že screeningu.. doktor to maličké pěkně premeři , zkontroluje srdíčko a jiné orgány, zkontroluje plodovku i dělohu .. s genetikou zkušeností nemám tak nepovím jak to tam funguje..

1leny
autor
2. črc 2019

@karoczde moc děkuju za informace 🙂 snad to bude v pořádku☺️

shierly
3. črc 2019

Na genetice na Borech jsem byla. Záleží, proč tam jdete a co s váma budou dělat. Jestli kvůli genetické zátěži v rodině, tak určitě budou dělat rodokmen, jak z vaší tak partnerovi strany po babičku. Abyste věděla jména, rok narození popř. úmrtí, nemoci. A pak se to odvíjí podle těch nemocí. Mě odebírali krev na karyotyp a trombofilní mutace, výsledky přišli až za měsíc poštou. A objednali mě na FECHO. Bylo to celkem v pohodě, není se čeho bát. 🙂

1leny
autor
4. črc 2019

@shierly jj, přesně tak jak píšete, máme z mojí strany v rodině dědičné onemocnění. Takže jsme začali sestavovat rodokmen. Jen me včera napadlo, jestli se myslí jen v linii přímé, tedy my, rodiče a prarodiče, a nebo i naši sourozenci a pak tety a strycove? :(
Měsíc čekání na výsledky? Páni, to jsem nečekala, že by to mohlo trvat tak dlouho 😔

shierly
4. črc 2019

@1leny právě že i tety, strýcové, jejich děti + sourozenci a jejich děti. Je to docela obsáhlý, no. 🙂 taky jsem myslela, že výsledky budou dřív, byla jsem nervózní, že na mě zapomněli a nakonec došli. Prý je to normální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru