pr_clanek
20. bře 2025
38 

Zařízení dětského pokojíčku, které nevyluxuje váš bankovní účet

Zájmy a vkus dětí se mění zároveň s tím, jak rostou. A že rostou neskutečně rychle! Jak zařídit pokojíček, ve kterém se bude dětem líbit v každém věku, aniž byste při redesignu vyluxovali svůj účet? Máme nápady na levné a nadčasové vybavení, se kterým bude pokoj vždycky cool.

Nábytek: upcyklace a rostoucí kousky

Při zařizování dětského pokoje myslete na budoucnost. I když je teď královstvím jedno- nebo dvouletého dítěte, brzy začne chodit do školky a později do školy.

Při výběru nábytku je nejefektivnějším řešením vybírat kousky, které porostou společně s vaším dítětem. Na trhu jsou k dostání dětské postele střední délky, které můžete zvětšit až na standardní délku 200 cm. Podobně jsou na tom i dětské stoly. Díky výškovému nastavení může jeden psací stůl posloužit jak školkáčkům, tak školákům, a dokonce i studentům.

Nábytek nemusí být nutně nový. Pokud hledáte cenově nejpřijatelnější řešení, zkuste se porozhlédnout po kouscích, kterým vdechnete nový život. Oprýskaný dřevěný psací stůl stačí obrousit a natřít novou barvou. Staré komodě vyměňte úchytky a dejte jí nový barevný kabát. Gauč pro odpočinek lze vyrobit z palet.

Geniálním multifunkčním nábytkem je policový regál. Po přidání úložných boxů bude sloužit pro uschování hraček. Jakmile děti hračkám odrostou, snadno se promění na knihovnu, do které si děti poskládají nejen knihy, ale také učebnice a sešity. Některá z polic může být „výstavkou úspěchu“ pro diplomy, medaile nebo jiné věci, na které jsou děti pyšné.

Jednoduchá změna pomocí dekorací

Dekorace jsou nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem, jak pokojíček přizpůsobit věku dítěte. Ideální jsou samolepky určené na stěnu a nábytek. Snadno se sundávají, jsou dostupné v nepřeberném množství dekorů a nestojí majlant. Sáhnout můžete i po tapetách. Vzhled pokojíčku výrazně ovlivní také povlečení, povlaky dekorativních polštářů, kusový koberec nebo závěsy.

Oblíbenou dekorací, kterou můžete použít na řadu způsobů, je starý žebřík. Malé děti jej po přehození dekou snadno promění na bunkr. Větší děti jej využijí pro odložení oblečení.

Kde na to vzít peníze?

I když budete pokojíček zařizovat lowcostově, zadarmo to nebude. Výdaje si rozložte v čase. Nejprve pořiďte to nejdůležitější. Zbytek nakupte ve slevových akcích, výprodejích nebo v bazaru. Část peněz můžete získat třeba prodejem staršího nábytku a vybavení v kamenných nebo internetových bazarech.

Pokud se nechcete vyčerpat z ušetřených peněz, nebo máte možnost pořídit kvalitní kousek, na který ale nemáte aktuálně dostatek peněz, můžete si požádat o úvěr. Do půjček a úvěrů od nebankovních poskytovatelů běžte pouze v případě, že vám splácení nenabourá rodinný rozpočet.

Jak si vybrat důvěryhodného poskytovatele nebankovních úvěrů?

  • Má licenci od České národní banky.
  • V Indexu odpovědného úvěrování získal minimálně 3, ale nejlépe 4 hvězdičky.
  • Má dobré jméno a dlouhou tradici na trhu.
  • Transparentně uvádí hodnotu RPSN, která vás informuje o tom, na kolik peněz vás úvěr skutečně vyjde.

Sponzorovaný příspěvek

Zdroj fotografií: Shutterstock

Začni psát komentář...

Odešli