pr_clanek
21. lis 2024
52 

S běžeckým pásem do formy

Posilování kritických partií je třeba řešit celoročně, a to nejen s ohledem na vytoužené linie, ale také na zdravotní stav a celkovou kondici. 

Ačkoliv je v současné době možné věnovat se opravdu veliké škále sportů, většina lidí pro udržování své kondice volí kombinace několika základních sportů a cvičení, které lze provozovat nejen na konkrétních sportovištích a ideálně bez náročného vybavení. 

Jedním z nejrozšířenějších sportů, kterým se věnuje většina lidí, je běh. Ne každý má však dostatečnou vůli na to, v pravidelném cviční setrvat, tím spíše, když se venkovní podmínky začnou zhoršovat. S klesající teplotou je tak potřeba hledat alternativní varianty, přičemž velmi vhodné je běhání na páse.

Zdroj: Nejsport.cz

Čemu se věnovat pro posilování a zachování kondice

K posílení a zachování tělesné kondice, a tedy i dlouhodobého zdraví se využívá postupů, které jsou souhrnně označovány jako zdravý životní styl. Ten se skládá z několika základních složek, jako je správná a vyvážená strava, příjem dostatku tekutin, vyhýbání se nezdravým zlozvykům a samozřejmě dostatek pohybu. 

Synergie všech těchto složek pak podporuje nejen zdraví, ale také atraktivní vzhled, štíhlou linii, zdravou pleť a další. Výběr vhodného typu cvičení a sportování je tak v tomto případě nezbytný.

Jakému sportu se pro dobrou kondici věnovat

Volba cvičení pro zachování kondice nemusí být nijak náročná a obvykle se odvíjí od toho, kolik na něj má člověk času. Mezi standardní druhy pak patří pohyb na čerstvém vzduchu, ať už se jedná o chůzi, turistiku či běh, klasické posilování na přístrojích nebo s pomůckami, a také speciální pohyby jako jsou plavání či jízda na kole, nebo skupinové sporty (tenis, volejbal apod.). 

V teplejších měsících, tedy od jara do časného podzimu, je možné tyto sporty provozovat venku a řada lidí má také větší tendenci se jim věnovat. V zimních měsících ovšem často dochází k útlumu aktivity, což není velmi výhodné především pro organismus. 

Zdroj: Nejsport.cz

V tomto období se pak nabídka pravidelného cvičení ztenčuje a často vyžaduje návštěvu specializovaných sportovišť (jelikož ne každý si troufá běhat také v mrazu), která je poměrně nákladná a také časově náročná (na sportoviště je potřeba se dostat, často vyžaduje objednání dopředu), a navíc vyžaduje cvičení ve skupinách, což ne každému vyhovuje. 

Řešením je v takovémto případě pořízení domácího náčiní, přičemž jako ideální se jeví běžecký pás.

Proč si pořídit běžecký pás

Pořízení běžeckého pásu do bytuje ideálním řešení pro ty, kdo by rádi pravidelně udržovali svou kondici v bezpečí a teple domova. 

Velkou výhodou je právě jeho dostupnost – zatímco běhání venku je pro mnoho lidí v zimních měsících nepříjemné a dojíždění do posilovny zdlouhavé a v porovnání s pořízením běžeckého pásu v konečném důsledku o něco nákladnější (jelikož je nutné platit za každou návštěvu a často i za dopravu do posilovny). 

Pokud máte strach, že na běžecký pás nebudete mít dost místa, nemusíte se bát – moderní řešení jsou často snadno složitelné a můžete je skladovat pod postelí nebo ve vertikální poloze u zdi. 

Výhodou běžeckého pásu je navíc možnost zvolit si intenzitu cvičení, takže se můžete věnovat nejen běhu, ale také pomalejší či rychlejší chůzi a často také stoupání, a cvičit můžete třeba u televize.

Zdroj: Nejsport.cz

Jaký běžecký pás pro domácí cvičení vybrat

Konkrétní model běžeckého pásu je vhodné vybírat právě podle náročnosti cvičení – cena daného modelu obvykle navazuje na to, jak intenzivní trénink na něm hodláte provozovat. 

Nejlevnější modely (cena se pohybuje kolem 5 000,- Kč) disponují omezeným výkonem čili rychlostí, s jakou je schopen se pás pohybovat a umožní vám tak cvičit pouze do určité intenzity. 

S narůstající cenou se pak rychlost pásu zvyšuje. Kromě rychlosti se pak modely liší zmíněnou možností náklonu a počtu úrovní, do kterých je náklon možné provést, a dále pak funkčním vybavením ovládacího panelu.


Sponzorovaný příspěvek

Zdroj fotografií: Nejsport.cz

Začni psát komentář...

Odešli