Ambientní světlo je jedním z nejdůležitějších prvků pro dosažení dokonalé rovnováhy osvětlení interiéru. Nejprve je však nutné pochopit, z jakých typů světel vybírat a jak je vhodně vrstvit tak, aby bylo dosaženo kýžené intimní atmosféry. Právě na ambientní světlo a jeho správný výběr se zaměříme v následujícím článku.
Nastavení ambientního osvětlení je jedním ze zásadních kroků k útulné domácnosti, která nepůsobí jako kancelář nebo průmyslový prostor kvůli ostrému světlu. Ambientní světlo povětšinou pochází z menších světelných zdrojů, které přispívají k celkovému osvětlení místnosti. Může se jednat třeba o stolní nebo stojací lampu či nástěnná světla. Na rozdíl od základního přímého světla v podobě primárního lustru je tedy ambientní světlo nepřímé a rozptyluje se do prostoru, než aby cíleně osvětlovalo prostor.
Ambientní světlo se liší od jiných typů umělého osvětlení, jako je úkolové a akcentové osvětlení, které jsou cílenými formami světla. Na rozdíl od primárních světel bývá však pořízení ambientního osvětlení finančně náročnější, neboť se povětšinou jedná o souhru několika zdrojů světla. To potvrzují i odborníci z promo-codes.cz, kteří zaznamenali poprávku po slevových kuponech právě na svítidla ambientního osvětlení. Návštěvníky slevových stránek láká například Baumax sleva, díky které je možné osvětlení pořídit za nižší ceny a zařídit si domov útulně i s omezeným rozpočtem.
Existuje mnoho zdrojů ambientního osvětlení, které jsou užitečné při navrhování interiérů. K dosažení správné úrovně osvětlení v různou denní dobu je vhodné využít různé zdroje. O jaké světelné zdroje se jedná?
Ambientní světlo je dekorativní a nezbytnou formou světla v našich interiérech. Bez něj prostor působí sterilně a neútulně. Tento druh osvětlení je zajišťováno mnoha zdroji, a to jak skrytými, tak viditelnými.
Je však jen jedním z typů osvětlení, které potřebujete k vytvoření vrstevnatého a komplexního prostoru. Kombinujte jej s primárním a bodovým osvětlením.
Začni psát komentář...