nikodim
14. čer 2018

Ma recenze na deckou nemocnici v Brne

Moc bych Vam vsem prala, aby jste se nepotkali s takovymto pristupem. Nezavrhuji nemocnici jako takovou, ale zatim dva poroblemy a reseni ze strany doktoru des.

Kdyz jsem byla dite, sama sem vni byla hospitalizovana a byla jsem spokojena i ja i moji rodice. Jesnalo se o cistu na vajecnikach.

Prvni spatna zkusenost byly kycle me dcerky. Je to tam jak na bezicim pase. Mrknou a des. Mala byla pry ok. Jenze oni maj kontrolovat cele nozky, celou stavbu. Coz neudelali, ted uz rok resime ze mala vtaci spicky k sobe. Musela sem si zaplatit sama odbornika, ktery mi poradil co delat, tam podle nich to prejde samo. Verila sem jim dokud se mi nenarodilo druhe ditko a snim sem sla k odbornikovy panu Mudr. Okacovi. Ten problem s vtaceni spicek odhalil hned na prvni kontrole nozicek a uz ted mi rekl co delat, aby sme nedopadli jako s dcerou. Ale to by nebylo tak hrozne, jako druha zkusenost!

Dceri zacal rust zub, k nemu prisla rymicka a teploty, nic divneho zejo. My sme se ale vtom obdobi stehovali a meli praci s malovanim noveho bytu a tak sme malou dali na hlidani k babicce. Ta dostala pokyny tipu gel na zuby, odsavacka a kapat do nosu a nurofen na teploty. Vse davala jak mela a neustale me informovala po telefonu. Jenze teploty silily, ctvrty den mela mezi 39-40. Prisli na radu obklady, vlazna koupel a zasychani kapek na tele, na stridacku cipek a nurofen ale nic. Pusobilo to jen na chvilku a mala se trapila dal. Tak sem si pro ni prijela s najivni predstavou, ze kdyz bude semnou, lepe to zvladnem. Dalsi den mela 40 stupnu hned po probuzeni, takze sem rekla jedem na pohotovost (byl statni svatek).

V decke sme cekali 4 hodiny. Mala na me jen lezela a uplne horela ani oci neotvirala. Pritel ji daval po douskach vodu. Kdyz sme prisli do ordinace, doktorka ji prohlidla a nas vyslechla. No prohlidla, zmerila teplotu a podivala se ji do krku a na uzliny. Nasledne nam dali letacek o tom jak spravne srazet teplotu (coz krom zabalu do prosteradla jsme delali vsechno) a poslali nas domu stim ze to je od zubu nebo nachlazeni. Pripadala sem si jako idiot.

Byla jsem uplne nestastna, chtelo se mi brecet stoho jak sem malou videla uplne vyrizenou a v horecce. Pokracovali sme tedy vtom co umime, ale v noci se pridal kasel a rano stale 40 horecka.

Obvodacka uz byla v praci, tak sme jeli za ni. Ta malou prohlidla a poslala nas na rengen plyc stim ze ma podezreni na zapal plyc. Rekla mi, az budu mit vruce zpravu, mam ji zavolat a rekne mi co dal.

Udelala sem tak zpravu sem ji precetla a ona naznala, ze je to opravdu zacinajici zapal plyc a stim ze nalez byl jeste mirny, tak neni treba hospitalizace a mame prijet opet kni a da nam ATB. A zkusime jeste domaci lecbu. (Rekla mi, ze pokud by to bylo na hospitalizaci, tak by tam osobne zavolala, aby nas zase neodpalkovali)

Ty zabrali jeste vecer a mala byla do druheho dne bez teploty a kasle.

Sama nase obvodni dela prisluzby v decke nemocnici a kroutila hlavou nad tim, ze nas tak vypakovali, bez dalsich testu. Kdyby sme to nechali mozna den, tak mala skoncila v nemocnici na kapackach. Ja hlavne nechapala, ze doktorka to poznala hned, jen se na ni podivala. Diky za ni!!

Proto radim nenechte se odpalkovat, trvejte alespon na CRP!! Snad ale jsou takovyto doktori vyjimkou a sou tam i schopni a svedomiti.