modra_zdenka
9. únor 2017
895 

Jak ušetřit na jídle?

Milé maminky,

určitě mi dáte za pravdu, že ušetřit se dá na lecčem, ale jíst se musí! A pokud možno kvalitně, zvlášť když ke stolu usedají také děti. Zamýšlely jsme se s kolegyněmi nad tím, zda se dá vařit dobře a poctivě a neutratit přitom půlku výplaty za potraviny. Zkušené maminky tvrdí: Jde to!

A jak to dělají? Především mají všechno dobře promyšlené. Vědí, co se bude následující týden jíst, sestaví si nákupní seznam a nekupují zbytečnosti, které pak v lednici přežívají až do vypršení data spotřeby. Nekupují polotovary, ale základní potraviny, jako jsou rýže, brambory, těstoviny nebo luštěniny, a kombinují je převážně se zeleninou. V jejich domácnosti nenajdete sladké limonády a průmyslové cukrovinky. Namísto toho pijí jejich děti vodu se šťávou nebo ovocný čaj a přikusují k tomu domácí pečivo.

Jak se to daří Vám? Pro začátek je možné vyzkoušet alespoň některé tipy z našich článků o šetření a uvidíte, který z nich se u vás doma ujme. Já třeba ráda šetřím čas a energii vařením ve velkém do mrazáku.

http://www.radcenafinance.cz/finance/5-zarucenych-tipu-jak-usetrit-penize-za-jidlo/

http://www.radcenafinance.cz/finance/jak-usetrit-za-jidlo-a-pritom-jist-zdrave/

Zdeňka

já teda zeleninu a ovoce nakupuji pouze v zimě a to až od ledna zhruba pak totiž zeleninu a ovoce beru ze zahrádky a brambory vlastně taky tak že vím že je to kvalitní a co se týče masa tak drůbeží jako krůtí máme vlastní , králičí to máme taky vlastní tak že kupuji pouze vepřové a hovězí tak že spoustu peněz ušetříme pro zatím mám spočítáno že za měsíc projíme cca 5000 kč s tím že čekáme nového člena rodiny tak se to asi o trochu změní

9. únor 2017

Myslím si, že když člověk udělá čerstvé jídlo pro děti a sebe, ušetří strašně moc. Za prvé jim to chutná více, za druhé mě nikdo nepřesvědčí, že skleničky s příkrmy jsou vyváženější a zdravé, protože jsem to sama zkusila ochutnat a ani se nedivím, že to chudáci děti nejedí a je to drahé. A za třetí, když člověk obětuje trochu času, pokud to jde a má jej, upeče jim sám něco sladkého, je to pro ně také lepší a pro peněženku větší výhoda 🙂 A pokud má vlastní zdroje zeleniny, masa, vajec atd. ušetří maximum, co jde. Když vezmu naše rodiče, tak i s prominutím udělali z hovna bič, co se týče jídla a chutnalo to výborně 😀

10. únor 2017

Druhý pohled na věc je ale ta, že i ta zvířata něco stojí. Chováme králíky na maso a slepice na vejce, jednou za čas koupíme prase, dokrmíme a uděláme zabijačku. Ty zvířata toho taky dost sežerou, a když člověk musí koupit pšenici pro slepice a na šrot pro prase, pro králíky ječmen, tak to není zadarmo. A to člověk nepočítá tu práci, kterou s těmi zvířaty má. To samé zelenina. Semínka si člověk nevypěstuje, ty se musí koupit. A třeba cibule u nás prostě nejde, takže tu musím kupovat. Jinak zeleninu mám většinou vlastní, ale taky to stojí dost úsilí. Nestěžuju si, kdybych to nedělala ráda, tak to nedělám vůbec. Jenom nabízím i druhý pohled na věc. Spoustu věcí máme vlastních, ale i tak člověk za jídlo utratí nemalý peníz. Pak se k tomu přidají náklady na "zvěřinec" a myslím, že cenově se to možná vyrovná, jako kupovaný. Ale zase člověk ví, co jí.

10. únor 2017

@sirka1 To je taky fakt, ale jak říkáte, aspoň víte co jíte a to je dobře. Vše má své pro a proti.

10. únor 2017

Začni psát komentář...

Odešli