Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
    modra_zdenka
    12. únor 2017    Čtené 289x

    Jak hospodaříte s penězi?

    Milé maminky,

         také se občas jako já podivujete, kam se všechny rozutekly. Tedy nemyslím děti, ale peníze. Nic „velkého“ jste nepořizovaly, a zůstatek na účtu přesto vypadá žalostně. To je ta pravá chvíle, kdy je třeba si posvítit na rodinný rozpočet.

    Moje babička měla v kredenci sešitek, do kterého každý den zapisovala, kolik utratila, a několik obálek. Jedna s penězi na nájem, druhá na elektřinu, třetí na platby za telefon a tak dále. Podařilo se jí ze skromného důchodu ušetřit tolik, že by klidně mohla vyrazit na cestu kolem světa. Babička věděla, že přehledný rodinný rozpočet je základem hospodaření.

    Zapisování veškerých výdajů a příjmů nevypadá jako velká zábava, ale věřte, že jinudy cesta k vyrovnanému rozpočtu nevede. Pokud nejste příznivci tužky a papíru, vyberte si některou z webových nebo mobilních aplikací. Chvíli to trvá, než si zvyknete zaznamenávat opravdu všechny vydané peníze, nakonec se to však vyplatí. Uvidíte, na čem všem se dá ušetřit.

    U nás doma se také osvědčila takzvaná „finanční karanténa“. Věci, které si vyhlédneme, nekupujeme hned, ale zapíšeme si je na seznam přání. Seznam necháme tak měsíc uležet a když se i po této době shodneme na tom, že je naše přání aktuální, vysněnou věc si pořídíme. Často se však stává, že s měsíčním časovým odstupem už nám připadá zbytečná. Evidujete si také své výdaje?

    Podívejte se na konkrétní kroky a aplikace, které vám pomohou s hospodařením:

    http://www.radcenafinance.cz/finance/rodinny-rozpocet-jak-hospodarit-s-penezi-s-pomoci-aplikaci/

    Zdeňka

    modra_zdenka
    11. únor 2017    Čtené 383x

    Drobné úspory v domácnosti.

    Milé maminky,    

         říká se „Kdo šetří, má za tři“, a je to tak! Nemusí se ovšem jednat o žádná drastická opatření, ale o docela prosté maličkosti, které děláme dnes a denně.

    Koho by nelákala dlouhá horká sprcha nebo bublinková lázeň na konci perného dne? Když se ale člověk cachtá každý den, není účet za vodu příjemným překvapením. Přemýšlela jsem, jak ulehčit domácímu rozpočtu i životnímu prostředí, a napadlo mě pár věcí, na které si doma můžeme dát pozor. Stačí změnit zavedené návyky a brzy se to projeví.

    První z nich je třeba čištění zubů. Necháváte při něm téct vodu, nebo ji vypínáte? Já se někdy přistihnu, že v rozespalosti nechávám kohoutek zapnutý. To samé se týká zhasínání. Kolikrát se stane, že celý byt svítí jako Las Vegas, a všichni jsme přitom v jedné místnosti. Podobných věcí je celá řada: Přetopené místnosti, zakryté radiátory, zbytečně mnoho vody ve varné konvici na jeden šálek čaje...

    A když už si vybudujete správné šetřící návyky, čeká vás ještě druhé kolo: Naučit to svoje ratolesti. Vidíte to stejně?

    Přeji vám pevné nervy a hodně ušetřené energie.

    Zdeňka

    www.radcenafinance.cz/finance/navod-jak-neplytvat-energiemi-a-usetrit-v-domacnosti/

    Milé maminky, pár dní Vám tu soukromě radím a jsem tu s Vámi opravdu ráda. Jelikož jsem za PC, rozhodla jsem se Vám zaslat odkaz, abyste viděli, jak jsem se ke své práci dostala a jak ji zvládám i jako maminka na mateřské. 🙂

    Milé maminky, pojďte soutěžit o rodinné vstupné do iQPARKU a iQLANDIA v Liberci.
    https://www.modrykonik.cz/forum/dny-s-modrou-pyramidou/soutez-o-rodinne-vstupne-do-iqparku-a-iqlandia-v-liberci/

    modra_zdenka
    10. únor 2017    Čtené 128x

    Vlastní byt nebo nájemní ?

    Milé maminky,

         ráda bych tento příspěvek věnovala tématu, které je mezi námi rodiči velmi aktuální, a tím je bydlení. Zvlášť bych se chtěla zamyslet nad tím, zda se v dnešní době vyplatí bydlet v nájemním bytě nebo je lepší pořídit si vlastní bydlení na hypotéku.

    Dokud jsem byla bezdětná, bydlení jsem moc neřešila. Nějaký ten byteček nebo pokoj v pronájmu se z platu vždycky utáhnul. Ale s dítětem nastalo období „hnízdění“. Už mě nebavilo provizorium, nechtěla jsem se po roce přesouvat jinam. Chtěla jsem mít něco stálého, nejlépe vlastního.

    Dlouho jsme promýšleli, zda je rozumné vzít si v dnešní době hypotéku. Přeci jen nikdy nevíme, co se může stát a zda budeme schopni ji splácet. Pro hypotéku hovořil jasný argument, který nakonec zvítězil: I když bychom bydleli v nájemním bytě, museli bychom dát každý měsíc dohromady určitou částku srovnatelnou s výší měsíční splátky hypotéky, abychom neskončili bez střechy nad hlavou. Výhodou je, že s hypotékou investujeme do vlastního.

    Jak to vidíte Vy?

    Přeji vám, aby se vám dobře bydlelo i žilo. 🙂

    Zdeňka

    modra_zdenka
    9. únor 2017    Čtené 895x

    Jak ušetřit na jídle?

    Milé maminky,

    určitě mi dáte za pravdu, že ušetřit se dá na lecčem, ale jíst se musí! A pokud možno kvalitně, zvlášť když ke stolu usedají také děti. Zamýšlely jsme se s kolegyněmi nad tím, zda se dá vařit dobře a poctivě a neutratit přitom půlku výplaty za potraviny. Zkušené maminky tvrdí: Jde to!

    A jak to dělají? Především mají všechno dobře promyšlené. Vědí, co se bude následující týden jíst, sestaví si nákupní seznam a nekupují zbytečnosti, které pak v lednici přežívají až do vypršení data spotřeby. Nekupují polotovary, ale základní potraviny, jako jsou rýže, brambory, těstoviny nebo luštěniny, a kombinují je převážně se zeleninou. V jejich domácnosti nenajdete sladké limonády a průmyslové cukrovinky. Namísto toho pijí jejich děti vodu se šťávou nebo ovocný čaj a přikusují k tomu domácí pečivo.

    Jak se to daří Vám? Pro začátek je možné vyzkoušet alespoň některé tipy z našich článků o šetření a uvidíte, který z nich se u vás doma ujme. Já třeba ráda šetřím čas a energii vařením ve velkém do mrazáku.

    http://www.radcenafinance.cz/finance/5-zarucenych-tipu-jak-usetrit-penize-za-jidlo/

    http://www.radcenafinance.cz/finance/jak-usetrit-za-jidlo-a-pritom-jist-zdrave/

    Zdeňka

    Milé maminky, pojďte s námi soutěžit o poukázku do DM drogerie v hodnotě 1500 Kč.
    https://www.modrykonik.cz/forum/dny-s-modrou-pyramidou/soutez-o-poukazku-do-dm-drogerie-v-hodnote-1500-kc/

    modra_zdenka
    8. únor 2017    Čtené 131x

    Zařízení pokojíčku

    Milé maminky,

    náš dětský pokojíček jsme zařizovali opravdu pro malé miminko a velká proměna nás teprve čeká, už teď ale ráda čerpám inspiraci. Je lepší uzpůsobit pokoj batoleti a v předškolním věku znovu celý prostor upravit na míru, nebo už od začátku vybavit pokojík tak, aby rostl spolu s dítětem?

    Už teď je mi jasné, že důležitou součástí dětského pokoje jsou úložné prostory. Roční dítě je využije na hračky a hry, školáci na knížky a nezbytné studijní vybavení. Spací zóna by měla být oddělená od koutku na hraní nebo na studium, aby se dítě při odpočinku „odřízlo“ od jiných činností. Postel by rozhodně neměla být nějakým provizoriem! Nesmí chybět kvalitní matrace a odvětratelný rošt, konstrukce a materiál by měly splňovat všechny bezpečnostní parametry. Pokud je to možné, dala bych přednost dřevu. Je to nestárnoucí materiál, který se dá i po letech opět opravit a oživit. A nezapomeňte ani na stolky a stoly s kvalitním posezením. Vybarvování omalovánek je také důležitá práce!

    Barvy jsou otázkou vkusu. Ale určitě neplatí, že holčičí pokojík musí být růžový a chlapecký modrý. Co takhle žlutá, šedá nebo mentolová?

    https://cz.pinterest.com/pin/268245721536048427/

    https://cz.pinterest.com/pin/242490761164542180/

    Inspirujte se také proměnami pokojíků našich klientů:

    http://www.radcenafinance.cz/promeny-bydleni/promena-pokojicku/

    http://www.radcenafinance.cz/promeny-bydleni/rekonstrukce-detskeho-pokoje/

    Zdeňka