naše najčastější noční poloha 😝
pro mě nebyla moc pohodlná a malej mi hodně blinkal takže jsem kojila normálně v sedě a bylo to nejlepším, takto v leže jsem kojila asi první 2-3 dny po porodu když jsem nemohla sedět pak už v sedě až do 8 měsíců 😀
a v noci jsem normálně vstala a šla do obýváku si sednout a nakojit a pak si zase jít lehnout, nechtěla jsem si učit dítě hned od narození do postele k rodičům to by to pak dopadlo
a nás učili v porodnici nejdříve tuhle polohu, bylo to pro mě dost nepohodlné, protože jsem měla jen jednu ruku volnou
já kojím jedině takhle
taky mi vyhovuje tahle poloha, když jsem to zkoušela v sedě tak mi přišlo že jsem měla Kubíka nějakýho zkroucenýho
Ja jsem ji nejdriv nemohla prijit na chut. Kdyz byla Kata mala, tak mi prislo, ze se proste ani zaboha nemuzeme "prostorove sladit", bylo to nepohodlne. Ale jak trosku vyrostla, tak jsem stale casteji pouzivala tuhle polohu (venku samozrejme ne 😀) a v soucasnosti kojim z 99% takhle.
kojím jedině takto
Mě taky nevyhovuje,asi dělám něco špatně,bolí mě z ní záda,hrudní i bederní páteř a malý strašně vytahuje bradavku☹
Velmi pohodlná poloha. Dítě musí být na boku, těsně přitisklé k břiše matky, nesmí ležet na zádech a mít pouze otočenou hlavičku k prsu. Je to pro něj nepohodlné, únavné a také je nevhodně drážděna bradavka a může docházet k jejímu poškození. Při této poloze je velmi vhodny pohodlný polštář pod hlavu maminky a třeba i polštářek za dítě, aby se nepřeklopilo na záda - pak není nutné ho přidržovat.
Tato poloha není zcela vhodná pro úplný začátek kojení, pro nezkušené maminky, kdy se dítě i matka učí správné technice kojení a hlavně přisávání - není zde dobrá manipulace s dítětem při přisávání, nelze příliš upravovat techniku přisátí a na dítě není zcela dobře vidět.