kocarkopedie
28. srp 2024

RECENZE Caretero Lima – Praktický pro rodiče, pohodlný pro děťátko

Caretero Lima je jednoduchý a cenově dostupný tříkolový sportovní kočárek, určený především vyšším aktivním rodičům, kteří potřebují kočárek pro starší sedící dítě od 6 měsíců, s dobrými jízdními vlastnostmi. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme pouhým obouručním složením. Pohodlnému ovládání napomáhá nastavitelná otočná rodičovská rukojeť, kterou lze přizpůsobit vlastní výšce.

Kočárek se prodává jako sportovní – set obsahuje:

• konstrukci kočárku s koly,
  • sportovní sedadlo,
  • nákupní košík,
  • pláštěnku,
  • nánožník.

* Lima se kupuje jako samostatný sportovní kočárek bez možnosti připojení hluboké korby, nebo autosedačky – tzv. vajíčka.

TOP vlastnosti:

+ Kola s možností průjezdu náročnějšími povrchy.
+ Odpružení zadních kol zaručuje dobrou ovladatelnost na nerovném povrchu.
+ Využitelnost od 6 měsíců až do 3-4 let nebo max. do 22 kg váhy dítěte.

Konstrukce

Kočárek jsem měla za krátkou chvilku složený. Odolná ocelová konstrukce kočárku spolu s koly váží 12,8 kg, ale při jízdě s kočárkem to není vůbec citelné. Velká kola a odpružením zadních kol jsou citlivá a větší otřesy se tak nepřenášejí k dítěti.

Rodičovská rukojeť je otočná a můžete si ji jednoduše přizpůsobit své výšce, a to v rozpětí od 85 do 111 cm. Nejvíce mě však potěšila 60 cm šířka rozchodu zadní nápravy, protože jsem s kočárkem v pohodě projela i přes úzké dveře 🙂.

Navíc jeho složení a rozložení je vcelku jednoduché. Ve srovnání s jinými kočárky stejné terénní kategorie tak Lima patří k těm, které nezaberou celý kufr auta.

Sportovní sedátko

Neotočné sedátko Caretero Lima je určeno pro sedící děti od 6 měsíců. Je poměrně prostorné díky 48 cm vysoké zádové opěrce.

Má pásem polohovatelnou zádovou opěrku, kterou lze spolu s opěrkou nohou nastavit do téměř úplného lehu (165 stupňů), zároveň má zádová opěrka funkci běžného kočárkového sedu s malým sklonem. 5-bodové bezpečnostní pásy mají možnost výškového nastavení.

Jednoduchá prodlužovací stříška s nehlučným rodičovským náhledovým okénkem má XL rozměr. Mně osobně ve stříšce chybělo zabudování ventilačního okénka, které bývá většinou schované pod zipem, protože v teplých letních dnech napomáhá kvalitnější cirkulaci vzduchu.

Více informací najdeš v našem videu:

👉

Celkové závěrečné shrnutí:

Plusy:

+ velikost kol,
+ celková stabilita kočárku,
+ šířka zadní nápravy 60 cm, umožňuje přechod přes úzké dveře,
+ jednoduchá manipulace,
+ prostorné sezení,
+ kapsa na drobnosti,
+ tvarování rodičovské rukojeti.

Mínusy:

• pásem polohovatelná zádová opěrka,
  • chybějící ventilace ve stříšce,
  • odírání nákupního košíku předním kolem.

Závěrečné zhodnocení

Celkově bych tedy dala Caretero Lima – 7 bodů z 10-ti možných. Je to skutečně jeden z cenově dostupných kočárků, který však jízdními vlastnostmi a zabudovanými funkcemi může konkurovat i zvučnějším značkám. Je to fantastický kočárek pro aktivní rodiče, kteří se ani po narození dítěte nechtějí vzdát pohybu nebo potřebují praktický kočárek, který je bude doprovázet na všech společných dobrodružstvích.

Design

• Caretero Lima je momentálně k dispozici ve dvou barevných provedeních: Black a Graphite.

Kočárek samozřejmě zakoupíš i v našem e-shopu!

Aktuálně na ně běží akce a dostanete k němu navíc Mamaleto batoh ZDARMA. 👉 https://i.modrykonik.cz/AKCE_aktívní_rodiče 🙂.

Obecné informace ve zkratce:

• Cena: se na našem e-shopu pohybuje od 5870 Kč.
  • Věkové rozmezí: od 6 měsíců do cca. 3-4 let (max 22 kg).
  • Průměr kol: přední – 30 cm, zadní – 30 cm.
  • Nosnost sportovního sedadla: 22 kg.
  • Nosnost nákupního košíku: 2 kg.
  • Výška zádové opěrky: 48 cm.
  • Rozpětí fixní rodičovské rukojeti: od 85 do 111 cm.
  • Rozměr ve složeném stavu (vך×d v cm): 80 × 60 × 43 cm.
  • Čištění: praní (do 20° Celsia).

Tolik na závěr
Mějte krásný zbytek dne a příjemné kočárkování 😊
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka