katarina562
25. črc 2019
914 

16 tipů proti (ranním) nevolnostem

Momentálně jsem na konci 8tt a zdá se mi, že moje nonstop nevolnosti, zvracení a permanentní nechuť k jídlu pomalu vrcholí. Proto bych se s vámi chtěla podělit o nějaké tipy, které mi pomohli a které zase o něco méně, ale i tak je zmíním jelikož, každé z nás může pomoci něco jiného. 🙂 

● Hned po ránu, když máte žaludek jako na vodě, zkuste něco málo sníst. Stačí pár soust krekru, müsli tyčinky, sušenky nebo něčeho jiného na co máte chuť. Ideálně ještě než vstanete z postele. Dobré je také se napít sladkého čaje nebo džusu. Dělám to tak každý den, ale pomůže mi to jen občas.

● Pravidelně doplňuje vitamín B nebo berte doplněk b-komplex. Ten pomůže při nechutenství. Ten mi hodně pomohl.

● Proti nechuti k jídlu je skvělý 100% pomerančovy džus. Já ho popíjela celý den (naředěný 1:1) a moc mi chutnal a vrátil chut k jídlu. 

● Proti nechutenství se doporučuje cucat kostku ledu nebo mražené ovoce. Je to příjemné ale proti nechuti mi to moc nepomohlo.

● Pokud často zvracíte je velmi důležité pít dostatek tekutin. Ideálně 2-3l za den jinak hrozí dehydratace. 

● Při nevolnostech nebo pocitu na zvracení je vhodný heřmankový, meduňkový nebo mátový čaj. Mě osobně velmi pomohl vždy heřmánkový.

● Pokud vás trápí celodenní nevolnosti jezte po malých porcích 5-6 denně. Žaludek bude pořád pracovat a udělá se vám lépe. U mě to občas zabralo. 

● Pokud máte na něco opravdu chuť, tak vůbec nepřemýšlejte a hned si to dejte. Udělá se vám lépe a pochutnáte si. Já vím, že je to taková zvláštní ráda, ale mě to vždy pomohlo. 

● Při nevolnosti je vhodný zázvorový čaj nebo žvýkat sušený slazený zázvor. Mě osobně se mi po čaji udělalo ještě větší zle, ale znám kamarádky, kterým to pomohlo

● Mezi jídli uzobávejte. Ideálně nějaké krekry, oříšky nebo sušené ovoce. Toto mi pomohlo jen občas. 

● Já osobně miluju brambory na loupačku. Ty si dám s ochuceným tvarohem solí, pažitkou a k tomu máslo. V 6tt kdy jsem měla nevolnosti opravdu velké mi toto jídlo velmi chutna4lo. 

● Při pocitu na zvracení zkuste pít místo obyčejné vody, vodu s citronem, to mi velmi pomohlo. 

● Na svačinu si dávejte banány, zklidní vám žaludek a navíc obsahují vitamín B6 a draslík. Já jím banány denně a pomáhají mi. 

● Lízatka proti nevolnosti z lékárny. Ano pomáhají ale já po nich sáhnu, když je opravdu nejhůř. Nemají nejlepší složení, ale při silných nevolnostech pomáhá. 

● Vyhýbejte se přeplněnému MHD a vydýchaným místnostem. Já vím, že ne vždy to jde, ale z mnoha lidí na jednom místě a navíc ty různé vůně a pachy vám opravdu neudělají dobře. 

● Pravidelně se procházejte na čerstvém vzduchu. Mě pohyb velmi pomohl, krásně jsem se prodýchala a bylo mi lépe. 

Tak to by bylo vše co jsem vyčetla a vyzkoušela. Některé tipy jsou obyčejné babské rady, ale i ty občas fungují. Mějte se hezky a přeju vám ať dobu nevolností zvládnete co nejlépe. 🙂 

Mě osobně pomohlo vysadit veškeré vitamíny včetně listovky a hned se nevolnosti zlepšily tak o 50%. Jediné jídlo které jsem byla schopna pozřít byla šunková pizza a mandarinka.

25. črc 2019

@alubif přesně 😉 když jsem otěhotněla podruhé, problila jsem celý první trimestr, jediné na čem jsem byla živá je to, co píšeš + jsem ještě ucucávala coca-colu 🙂

25. črc 2019

Zní to idylicky, ale není to tak černobílé 😀 Ano, vysazení vitaminů vč. listovky jsem si na koni ověřila ve druhém těhotenství a ve třetím už je neberu vůbec a je to teda propastný rozdíl. Soustředila jsem se na příjem z pestré stravy. Dostatečné pití na blití ke sice líbivá myšlenka, ale když vybleješ všechno, co vypiješ, tak lichá 😀 Na víc když ze dne na den tělo snese jiné pití, takže trvá, než se přijde na to, jaký magický nápoj to dnes bude.
Paradoxně jsem si nechala poradit na pěkném webu o přirozeném těhotenství, že je naopak dobré nechat žaludek odpočívat. Často jsem to, na conjsem měla chuť a ochotně si to dala, zase pěkně vyklopila...asi, abych si to důsledně užila. Z toho prostě plyne jediné-každá si musíme najít to svoje. Na víc i v každém těhotenství. V prvním jsem po návratu z práce svačila japonský nakládaný zázvor a do večeře nic jiného nepožila. Ve druhém jsem nepožila do 15 tt skoro nic. Teď si celkem užívám, bez vitaminů to celé probíhá klidně a těch “pár nevolností” a ztížený pitný režim jsou snesitelné 🙂

25. črc 2019

No a někomu nepomůže nic... 😕

26. črc 2019

Uz jsem to tu psala mnohokrat, ale stojim si za tim, ze komu na nevolnosti neco pomuze, nevi, co jsou to ty echt tehotenske nevolnosti... Ja blila i po cole a zazvorovych lizatkach.

26. črc 2019

@luj89 Tak jasně, že když některá nezažije, co je to blít celý den a po čemkoli, tak neví...Počítám ovšem, že si to umí dost dobře představit, aspoň pokud zažila jen pár nepříjemných vrácených snídaní 😀. Ale jestli autorka je poprvé těhotná a strávila si 3 týdny nevolností, tak bych řekla, těžko prezentovat, co jí pomohlo, jako jednoznačné tipy. Zvlášť, jestli je schopná za den vypít 2-3 litry vody 😀

26. črc 2019

@maruskakaras jo, 2-3 litry vody.. Ja byla rada za jednu nevyblitou sklenku denne. No nic 😀

26. črc 2019

vývar je na zvracení všelék 🙂 jediné, co jsem do 5. měsíce mohla jíst 😀

26. črc 2019

Mně pomáhaly vychlazené ovocné džusy. Mívala jsem chuť spíš na jednoduchá jídla z dětství - rajskou, koprovku a tak. Po lízátkách proti nevolnostem jsem zvracela :D

26. črc 2019

Ja jsem jedla hodne jablka a pila nealko pivo 😁 ale byl to teda ocistec kdyz si na to vzpomenu.

27. črc 2019

@kupcatko Já se teď taky snažím jíst ovoce a zeleninu i na to mám celkem chuť, ale nedávno jsem si dala jedno jablko a to se tam moc dlouho neohralo 😵🤣

27. črc 2019

@maruskakaras Ano zažívám to teď denno denně, ale důvod mého článku není dávat jednoznačné tipy, ale pouze doporučení a jak se říká za zkoušku se nic nedá.🙂 Každopádně pokud někdo do sebe nedostane žádné jídlo ani alespoň cca 1l tekutin je to při dlouhodobém stavu na hospitalizaci a zde uvedené tipy jsou opravdu k ničemu.

27. črc 2019

Nepomohlo nic, jen to vyhodit a zase vyhodit, občas teda hranolky s řízkem. Trvalo to krátce, jen tak do 28. týdne.

28. črc 2019

@katarina562 zvládám bez hospitalizace, zvládla jsem i minule (a že to podruhé bylo hodně zlé) 😉

28. črc 2019
Autor komentář smazal

Já jsem extrémně zvracela celé těhotenství, opravdu po čemkoliv a kdykoliv, litr tekutin jsem do sebe nedostala ani omylem, hospitalizace nepomohla.

29. črc 2019

rada pro dámy které mají nejhorší variantu, od častějších pobytů v nemocnici kvůli dehydrataci mě zachraňovalo po usnutí vstát v noci a vypít co nevíc vody, případně vody s citronem, zase jít spát, a zase se napít, mezi 12,00 a 4 ráno jsem to v žaludku udržela když jsem hned po napití zase usnula. přes den nijak.

29. črc 2019

hospitalizace pomůže tak na týden, pak je to zpátky...

29. črc 2019

Nepomohlo mi ani jedno...u všech třech dětí...a na zázvorová lízátka jsem měla šíleně bolestivou reakci...bohužel nepomohlo vždy ani to na co jsem měla chuť a letělo to ven...problila jsem až do dne porodu

29. črc 2019

Já jsem paradoxně musela být sytě najezená, aby mi nebylo špatně...ale samé takové hutné a těžké věci jako hamburger, brambory s masem, atd. A nejlépe třikrát denně a stále se pak docpávat dalším jídlem - pokud jsem si dala k snídani jenom chleba či sušenku, Jakmile jsem měla trochu prázdno v břiše, šla jsem hned a pak jsem se těžce dávala do kupy. Ale na to jsem přišla až asi po dvou měsících blití - ale bylo to tedy umírněné, dle toho co zde některé píšete.
Každopádně doporučuji vyzkoušet i tohle, max. to znovu poletí ven...

3. srp 2019

Začni psát komentář...

Odešli