Očkování a homeopatie
Často se mne maminky na konzultaci ptají, zda očkovat či ne, vždy odpovídám následovně:
Každý nechť činí tak, aby žil s pocitem, že v tu chvíli udělal pro sebe či své dítě to nejlepší. Čtěte, čtěte, čtěte a začněte příbalovým letákem, informací je plný internet, vyhodnocujte. Pak se rozhodujte. Otázka není očkovat či ne. Je možno se rozhodovat, jaké vakcíny, jakých nemocí se bojím atd.
Dalším častým dotazem je homeoprofylaxe neboli homeopatické očkování:
Co to je? Homeoprofylaxe je někdy nazýváno homeopatické očkování, které na rozdíl od očkování nespoléhá na tvorbu protilátek, ale na změnu citlivosti organismu vůči chorobám. Cílem HP programu je zavést do lidského organismu energetické složky (tzv. nosody) jednotlivých nemocí, tím se stimuluje imunitní systém a zvýší se imunita organismu. Homeopaté, kteří se tomuto tématu věnují tvrdí, že funguje. Aplikuje se zejména u tropických nemocí atd.
Já jsem homeopatka odkojená klasickou homeopatií, čili dávám homeo, jakmile vidím symptomy a zde je nevidím. S výjimkou tetanu nepovažuji nemoci, proti kterým se očkuje za nezvládnutelné homeopatií či klasickou medicínou, čili homeoprofylaxi neřeším. Možná, pokud bych cestovala po světě, tak bych to zkusila. Ale u svého dítěte v ČR důvod nevidím.
A nyní k věci:
Co po očkování?
Před očkováním nemá smysl dávat nic. Nic v těle není a homeopatický lék nemá na co reagovat. Chodí mi spousta nešťastných maminek s tím, že dali některý homeopatický lék např. Phosphorus, Siliceu, Thuju a dítě mělo přesto nežádoucí účinky. Ano, toto jsou krásné homepatické léky, které lze použít po očkování, ale musíme je vybírat dle symptomů, které organismus vykazuje, nikoliv preventivně:
Po očkování proti tuberkulóze používáme lék Silicea a t v případě komplikací (hnisavá reakce v místě vpi-chu) po očko.
Po očkování proti záškrtu, tetanu a černému kašli podáváme lék a vlastně proti jakému koliv jinému Thuya occidentalis v případě, že se na těle po očkování tvoří výrustky, bradavice, a další útvary na kůži, sliznicích.
Asi nejspolehlivější prevence je podat homeopatika vyrobená z konkrétní vakcíny co nejdříve po očkování. Některé zahraniční lékárny potencují homeopatické vakcíny. Toto je dle mne nejlepší cesta, koupit homeopaticky potencovanou vakcínu a dát ji ihned po očkování a další dva dny několikrát. Toto jsem doporučila již mnohokrát a nikdy se mi nestalo (což je neuvěřitelné), že by přišel někdo s negativními následky. Samozřejmě to není samospásné, ale dle zkušenosti toto funguje velmi pěkně. viz níže případ:
Přišlo ke mně roční děvčátko, které mělo po každém očkování nežádoucí účinky, popisované jako neustálý pláč, který nebylo možné utišit, pak následoval podivný stav, kdy ležela jak naprosto vyčerpaný člověk s nepřítomným pohledem, což přetrvávalo několik týdnů. Rodiče preventivně před očkováním i po něm podávali homeopatické léky (phosphorus a thuja), které byly bez efektu. Za mnou přišli před poslední hexou. Doporučila jsem jim potencovanou hexu. Několik týdnů po posledním očkovaní přišel krásný mail:
"Jsou tomu tři týdny, co jsme byly s malou na tom posledním očkování Infanrixem Hexa. Homeo z vakcíny od Vás jsme podávaly přesně podle Vašeho doporučení a paní Ivanko, nastal ZÁZRAK !!! Absolutně vůbec žádné špatné následky po očkování nenastaly, ani teplota nepřišla a maličká je jak psychicky, tak fyzicky úplně stejná, jako před očkováním.
Samozřejmě nechci vůbec nic zakřiknout, aby ještě něco nepřišlo, ale vzhledem k tomu, že u předešlých dvou očkování vždy asi po čtyřech dnech po aplikaci nastaly hrozné reakce, tak doufám a věřím, že už nás nic špatného nepotká."
Homeopatické potencované vakcíny pomáhají i delším odstupem po očkování.
"Otázka není očkovat či ne." To máte pravdu, očkování je povinné.
Začni psát komentář...
Vytvořila jsem novou skupinu Autopatie a homeopatie pro nás i naše zvířecí miláčky, připojte se, můžete přidávat nejen dotazy, ale i Vaše úspěchy v autopatii či homeo. A vlastně i neúspěchy, ze kterých se můžeme poučit, případně zkusit je napravit. https://www.modrykonik.cz/group/8267/