Bolesti hlavy zažil někdy asi každý. S migrénou už to ale není žádná sranda. Ten kdo ji zažil, to potvrdí. Exsituje ale několik možností, jak ji řešit.
Nejde o obyčejnou bolest, ale o v podstatě velmi intenzivní a pulzující bolest na jedné straně hlavy v trvání několika hodin až dní. Fungovat s takovou bolestí dost dobře často nejde.
Většina z nás trpících migrénou už pozná, že se blíží a právě v tu dobu je nejvhodnější zasáhnout. Ten, kdo se s ní setkává poprvé, může být zaskočen, ale příště připraven.
Základní informace o migréně najdete i na koníkovi, podrobně se tedy rozepisovat nebudu a vrhnu se rovnou na tipy, jak s ní bojovat.
Zkuste zjistit, co vaši migrénu vyvolává a vyvarovat se toho. U někoho to může být stres, u jiného počasí a změna tlaku, jindy za ní stojí nevhodné potraviny či nápoje. Zkuste se naučit poznat spouštěč a eliminovat ho.
Prevence může mít velký přínost, ovšem často je to běh na dlouhou trať, chvíli trvá, než zjistíme spouštěš migrény a ještě déle může trvat, než se spouštěč naučíme eliminovat. Nicméně vyplatí se na tom zapracovat.
K dalším preventivním opatřením patří vyhýbat se stresu, pravidelně a vyváženě jíst a pít a být aktivní, ale umět i odpočívat.
První rada zní, naučte se reagovat už na první příznaky a podnikněte opatření, která vám pomáhají, můžete tak předejít maximálnímu rozjetí migrény.
Jako první asi sáhnte po lécích. Někomu zabere obyčejný paralen, který zbavuje bolesti, ale neřeší smaotnou migrénu. Pro ni jsou určené speciální léky na předpis, nejlépe tedy poradit se s lékařem. Pomoci může také magnézium.
Osobně si vystačím s paralenem hned v začátku, pak už nepomáhá. Přímo k lékům na migrénu jsem se nedopracovala, nežádoucí učinky pro mne byly takovým strašákem, že jsem nenašla odvahu je použít a hledala jiné cesty.
Dále vám může pomoci akupresura. Některé zkušenosti hovoří o mačkání bodu mezi horním rtem a nosem, tedy pod nosem.
Alternativou k lékům mohou být bylinky či homeopatika, o těch se ale poradtě s homeopatem, který je určí přímo na míru vašim potížím. Z bylinek je dobrá kopretina Řimbaba, nejlépe žvýkat črstvé listy, ale k sehnání je i ve formě tobolek či kapek.
K častým opatřením se doporučuje tma, ticho a klid. Čerstvý a čistý vzduch. Ulevit vám může také určitá poloha těla. Z dalších věcí někdo doporučujestudený obklad, jiný horkou sprchu, tu mám s úspěchem vyzkoušenou.
"Já mám osvedčené ležet na bohu, na té straně, kde hlava bolí a bolesti prodýchávat, s každým výdechem si představuji jak bolest odchází, často takto usnu a probudím se bez bolesti. Osobně mi ještě pomáhá se najíst, někdy vyzvracet, někdy vybrečet. Možná to někomu přijde k smíchu, ale často mi od bolesti ulevilo, dojít si na velkou, proč, to netuším," uvádí jedna z konívek v našem fóru.
No a konečně někdy je doporučován sex a prožití orgasmu. Ač je to téměř nepředstavitelné s tak šílenou bolestí provádět tyto hrátky, zkuste si třeba pomoci sama, bez partnera a uvidíte.
"Já mohu potvrdit, že někdy to opravdu funguje," píše jedna z maminek na našem fóru.
Tipů je mnoho a jejich účinek bude nejspíš individuální, nezbývá než zkoušet, co u vás zabere a při další migréně to začít praktikovat co nejdříve.
zdroj obrázku: pexels.com
Začni psát komentář...