Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
    audreyi
    29. říj 2024    Čtené 850x

    🚴‍♀️🚴‍♀️🚴‍♀️197 Kilometrů z Prahy do Drážďan: Výzva, překonání sama sebe a splněný sen

    Sváteční den jsem se rozhodla využít naplno. Erik vzal děti na podzimní prázdniny na Šumavu (já jsem ve zkušebce a dovolenou si vzít nemůžu), takže jsem měla po usmažení 30 palačinek a sbalení celé rodiny volno a dost prostoru na to, zkusit něco velkého. Vybavila jsem se na cestu podle inspirace od své kamarádky, která jezdí Ironmany a Wintermany – můj největší vzor. Myšlenka, že bych dojela na kole až do Drážďan, mě lákala, ale rozhodně jsem si ráno nebyla jistá, jestli to opravdu zvládnu. Cyklistika mě baví, jezdím relativně dost, ale letos jsem absolvovala maximálně 90 kilometrů v jednom dni. Mít najeto jen kolem 2300 kilometrů a pokusit se o takový výkon byla velká výzva. 

    Plán byl takový, zkusit jet dlouho... Nespěchat za dětmi. Užít si to a zkusit, co dokážu.Nikomu jsem to neřekla. Nikdo nevěděl, že jedu. Nechtěla jsem cítit tlak ani zklamání, když to neklapne. Respektive takhle... Jedna kamarádka věděla, že možná pojedu dlouho, a sledovala moji polohu celý den. To byl můj backup. A pak celou dobu jsem měla v hlavě plán B – věděla jsem, že kdykoli můžu naskočit na vlak, protože jsem jela podél trati. Hlídala jsem si, jak jezdí spoje z Roudnice, Ústí nebo Děčína, takže kdybych se dostala do krize, měla jsem únikovou cestu. Přestože červíček pochybností pořád hlodal, cítila jsem se dobře a těšila se, kam až dojedu. Během cesty jsem se snažila udržet energii na optimální úrovni. Překvapilo mě, že jsem fyzicky jela výborně. Sice pomaleji, abych šetřila síly, ale pocitově mi to vyhovovalo. 

    Překvapilo mě, že jsem neměla téměř žádný hlad a musela jsem se nutit jíst v pravidelných intervalech. Měla jsem s sebou termosku s vývarem, vařené brambory, tuňáka, několik tyčinek a čokoládu. V batohu jsem nesla také 1,5 litru vody, kterou jsem doplnila po cestě. Přestože byl batoh těžký – odhadem vážil kolem 10 až 12 kilo – veškerá výživa se nakonec ukázala jako klíčová. Věděla jsem, že bez pravidelného doplňování energie by mě dříve či později čekal energetický kolaps.  

    Co bylo ale velkou zkouškou, byla jízda po setmění. Nikdy jsem na kole po tmě nejela. Jsem posera a bojím se, abych někam blbě nenajela a nespadla, a taky se prostě bojím sama po tmě... Nicméně jelo se mi skvěle. Cítila jsem se fyzicky dobře a tak jsem si v Děčíně řekla, že to zkusím a půjdu do toho! Dojedu do Drážďan po tmě. Ale teda po setmění mě začala dohánět technika. Mé světlo, které mělo vydržet osm hodin, se vybilo už po první hodině. Světlo jsem měla poprvé v životě zaplé v úplné tmě. Byla jsem tak odkázaná na čelovku, kterou jsem si na poslední chvíli přibalila. Ta naštěstí vydržela dostatečně dlouho, jen tedy měla slabší svítivost, než jsem potřebovala na úplně neosvětlených úsecích cesty. Musela jsem tedy častěji zastavovat a nabíjet jak světlo (a mobil a hodinky taky 🤦‍♀️) a střídala, co zrovna potřebovalo energii nejvíc. Třicet kilometrů zhruba jsem jela a svítila si čelovkou v ruce, což bylo náročné, ale umožnilo mi to pokračovat. Posledních 75 kilometrů jsem tedy zvládla prakticky za tmy, v místech, kde nebylo žádné další osvětlení. První část jsem projela relativně klidně, ale v odlehlejších úsecích, kde nebyla jediná lampa, jsem musela maximálně zpomalit a soustředit se na každý metr před sebou. I přes všechny komplikace jsem se udržela v klidu – věděla jsem, že jediný způsob, jak dorazit do cíle, je pokračovat systematicky dál. Aspoň mě to rozptýlilo a neměla jsem čas sledovat, jak to ubíhá a co mě začíná bolet 🙂 

    Když jsem se nakonec dostala do Drážďan, zalil mě pocit naprosté radosti a úlevy. Dokázala jsem to! Překonala jsem sama sebe a všechny drobné i větší překážky, které mi přišly do cesty. Ráno jsem ani nesnila o tom, že dojdu až sem, ale díky odhodlání jsem to zvládla. Nejvíc pyšná jsem na sebe.

    Znění článku

    audreyi
    6. zář 2024    Čtené 1258x

    Začátek září a neustálý shon: Proč to není normální a jak z toho ven

    Je tady září. Já nastoupila prvního září do nové práce. Manžel je služebně tři týdny v Americe. Nemám k ruce babičky, zato mám na starosti tři děti, psa a dům, a k tomu vícedenní služební cestu. A víte co? Nehroutím se. Vlastně už delší dobu se nehroutím. Jsem celkem v pohodě. Možná se za to až trochu stydím, protože kolem mě jsou samé vynervované maminky. Proto jsem se rozhodla sepsat tento článek, kde bych chtěla popsat některé zásady dobrého bytí podle Audreyi 🙂

    Ty, které mi pomáhají fungovat i v náročných obdobích. Pokud se i vy občas cítíte, že ztracíte púdu pod nohama, možná vám tento článek pomůže najít cestu, jak si ulehčit život a najít v něm více pohody a radosti.
    Protože všechny veci je možné měnit, přizpůsobovat a plánovat tak, aby nám v tom bylo dobře.  A taky nemusíme zvládat všechno sami... Pohoda stojí minimálně pro mé na techto čtyřech pilířích: fyzické zdraví, psychické zdraví, spánek a vztahy. Jakmile se zaměříme na tyto oblasti, zjistíme, že život může být vyváženější a méně chaotický.

    1. Fyzické zdraví: Každý pohyb se počítá 

    Fyzická aktivita je klíčová pro naše zdraví, ale nemusíme se nutně soustředit na hodiny strávené v posilovně. 

    Každý pohyb se počítá, a to je důležité mít na paměti. Cokoli, co vás baví, je lepší než nic. Ať už jde o procházku, tanec, zahradničení nebo domácí cvičení, každá aktivita přispívá k vašemu zdraví. Je prokázáno, že  15 minut pohybu denně  může mít pozitivní vliv na vaše zdraví. Důležité je najít si aktivitu, která vás baví, protože radost z pohybu zvyšuje motivaci k pravidelnému cvičení. Pokud se vám podaří integrovat pohyb do každodenního života, zjistíte, že se cítíte lépe nejen fyzicky, ale i psychicky. 

    Pohyb má pozitivní vliv na produkci endorfinů, které zlepšují náladu a snižují stres. Dlouhodobě může pravidelná fyzická aktivita přispět k lepšímu zdraví srdce, lepší kvalitě spánku a celkovému zlepšení duševního zdraví. 

    Tipy, jak si ulehčit integraci pohybu do života: Zahrňte pohyb do svého týdenního plánu:

    -Naplánujte si pravidelný čas na cvičení – ať už je to ranní procházka do školy, cesta na kole do práce, odpolední cesta na kroužek, večerní protažení nebo víkendové výlety. 

    -Zapojte děti: Čím dříve se děti naučí, že pohyb je přirozenou součástí života, tím lépe. Děti mohou sportovat společně s vámi nebo se účastnit aktivit, které podporují jejich zdravé návyky.

    Celkově platí, že  nejdůležitější je začít. I malé kroky mohou vést k velkým změnám v dlouhodobě mi horizontu. A čím dříve se pohyb stane přirozenou součástí vaší rutiny, tím snadněji se bude integrovat do vašeho života.

    Pro mé osobně platí, že sport je činnost u které zároveň vypnu, relaxuji a cítím se pak skvěle. Mám ze sebe dobrý pocit, jsem milejší na deti, manžela i lidi kolem me. 

    2. Psychické zdraví: Zastavte se, přehodnoťte své očekávání a ambice 

    V dnešní době neomezených možností a obrovského výběru často podlehneme tlaku, že musíme vybírat to nejlepší – skvělou školu, nejlepší kroužky, sportovní kluby… Společnost na nás klade vysoké nároky, a my jako rodiče máme ambici poskytovat svým dětem to nejlepší. Jenže tyto ambice nás mohou dostat do situace, kdy každé ráno vozíme děti na druhou stranu města, odpoledne rozvážíme na kroužky, a mezitím řešíme time management, zácpy, parkování a sourozence, kteri mají aktivity jinde. Takový den se rychle naplní stresovými situacemi a pocitem, že nic nestíháme. Tento tlak a  ambice mít vše perfektní nás ale často přivádí do pasti. 

    Možná by stálo za to se zastavit a položit si otázku: Stojí ten každodenní stres za to? Co si od toho slibujeme? Někdy je důležité přehodnotit své očekávání. Možná by dítě bylo šťastnější ve spádové škole, kam by mohlo chodit pesky společne s kamarády a kde by mělo kroužky družině nebo v okolí a opet s temi kamarády.  Tím byste si ulehčili logistiku, a hlavně si ušetřili každodenní spěch a stres. Když snížíte své ambice ohledně toho, co je „nejlepší“, často zjistíte, že i jednodušší řešení může přinést větší radost a pohodu vám i vašim dětem.

    3. Spánek: Priorita, ne luxus Spánek je často první věcí, kterou obětujeme, když se snažíme zvládnout všechny úkoly dne. Jenže bez kvalitního spánku nemůžeme fungovat naplno – ani fyzicky, ani mentálně. Ano samozrejme vždy je neco za neco a abychom mohli dostatečne spát, musíme se vzdat jiných veci.... Ale ruku na srdce, bude vám TV a večerní serfovani na mobilu pred usnutim tolik chybet? 

    Já osobne už večer po uspavani deti nic nedelam! Žádné povinnosti. Jen prijemne veci. Dám si sprchu, protahnu se a jdu si lehnout. "Popovidame" si s manželem, nebo treba chvíli cteme ale cilene se snažíme jít spát co nejdříve. Jasne, vyjimecne se stane, že musím jeste večer neco dodelat do práce nebo vyresit neodkladne veci, ale vím, že každý den to tak nechci a co jde odkladam na jindy. Minulý rok me nedostatek spánku dohnal a já zkolabovala a razem mi to pomohlo upravit si priority 🙂 

    4. Vztahy: Síla komunity, empatie a vzájemné pomoci 

    Silné a kvalitní vztahy jsou jedním z nejdůležitějších pilířů naší životní pohody. A nejde jen o vztahy v rodině, ale i o širší sociální vazby – s přáteli, sousedy a komunitou. Cítit se součástí něčeho většího, být obklopeni lidmi, kteří nám rozumí, a sdílet s nimi radosti i starosti, přináší do života stabilitu a oporu. 

    Komunita je v dnešním uspěchaném světě často podceňovaná, ale její význam je obrovský. Vzájemná pomoc, empatie a pochopení nám nejen ulehčují praktické každodenní situace, ale také nás emocionálně posilují. Mít možnost spolehnout se na své okolí, když je třeba, a stejně tak nabídnout svou pomoc druhým, vytváří pocit sounáležitosti a bezpečí.

    Tip: Nebojte se požádat o pomoc – ať už jde o rozvoz dětí, hlídání nebo jednoduchou podporu v náročných chvílích. Stejně tak nabídněte svou pomoc druhým. Empatie a podpora jdou ruku v ruce s pocitem sounáležitosti, která je klíčem k vyváženému a spokojenému životu. 

    A tak až pojedu příští týden na služebku, děti budou na prespavacce u svých kamarádů. U nás zase prespi  oni někdy jindy, aby si třeba jejich rodiče mohli vyrazit na rande. A to je proste boží! Pomáhat si navzájem v komunitě mé hrozne baví! 

    A jak si ulehčit každodenní život? 

    Najměte si pomoc: Paní na úklid, rozvoz potravin nebo jiná externí pomoc vám může uvolnit ruce a poskytnout více času na věci, které vás skutečně naplňují.

    Ano jednou týdne k nám domu chodí paní na úklid a ano, nákupy dělám výhradně online. Radši jdu proste se psem nebo na kolo. A nestydím se za to. 

    Volba školy a kroužků v docházkové vzdálenosti: Pokud máte školu a kroužky pro děti v blízkosti domova, ušetříte si denně hodiny rozvážení. Navíc děti získají pohybové návyky a naučí se samostatnosti. 

    I já jsem vozila děti autem do soukromé anglické školky. Té nejlepší! Ale nějak mi to už proste nedává teď smysl... Chodíme na spádovou školu, kroužky máme v okolí. Jasné, že ta škola není dokonalá a mám k ní výhrady. Ale i proto jsem společně s kamarádkami založila ve škole klub rodičů a přátel školy a pokoušíme se věci pomalu ale jistě měnit....rozvazeni a stres v aute jsem tak vyměnila za práci pro klub, která mé teší a která mi dává smysl. 

    Plánujte a organizujte: Sestavte si týdenní plán, který zahrnuje jak práci, tak pohyb a volný čas. Vyhnete se tím chaosu a lépe zvládnete svůj rozvrh. 

    Já vím, že se chci hýbat alespoň 10 hodin týdne. To je můj cíl a ten se snažím svědomitě plnit.

    Na závěr je důležité si připomenout, že nic nemusí být vždy perfektní.  Není třeba se hroutit z maličkostí – doma nemusí být vždy dokonale uklizeno, nemusí být teplá večeře, a občas se může stát, že dítě zapomene úkol nebo prijde pozde na kroužek. Chyby jsou součástí života a neznamenají, že selháváte. 

    S pozitivním mindsetem, empatií a tolerancí k chybám jde všechno líp. Přijměte, že ne vždy všechno klapne na první dobrou, a když se plány sesypou jako domeček z karet, buďte připraveni improvizovat. Takhle se dá zvládnout téměř cokoli – a hlavně se u toho nezbláznit!

    audreyi
    24. srp 2024    Čtené 872x

    Rakouské Alpy v létě s dětmi? No jasně!

    Už několik dní jsme doma z letošní dovolené v Rakouských Alpách a ráda bych opět sepsala shrnutí a rozpočet, protože mě vždycky strašně zajímá, na kolik ta sranda vyšla. (Spoiler: byla to letos naše nejdražší dovolená!) Takže se pohodlně usaďte, tentokrát to bude delší vyprávění. 🙂

    V rámci letošních prázdnin jsme v Alpách strávili 10 dní. Cestovala jsem s kamarádkou a obě jsme měly s sebou tři děti stejného věku, tedy dvakrát 10 let, 8 a 5 let. 🙂

    Místo:
    Co se týká výletů a programu, vycházely jsme opět z webu a knihy "S dětmi v báglu". Chtěly jsme využít lokální letní kartu, která by nám umožnila cestovat neomezeně lanovkami na kopce a ušetřit tak děti od šlapání s obrovským převýšením. Před cestou jsme měly koordinační schůzku a naplánovaly jsme, že tentokrát navštívíme dvě oblasti: Zillertal a Kitzbühel. Obě místa nabízela spoustu atrakcí pro děti a Sommercard se vstupy. Nicméně až na místě jsme zjistily, jak velké rozdíly mezi nimi mohou být!

    Zillertal je oblast velmi známá, rozsáhlá, v srdci Alp, s hluboce zaříznutými údolími a strmými vrcholy. Pro děti je zábava na každém kroku, nejen na kopcích, ale i v městečkách a lesích kolem. Zillertal Sommercard je překvapivě levná a ideální pro rodiny, protože při rodinném nákupu stačí zaplatit jen za dva dospělé, a všechny děti do 15 let jsou zdarma. Šestidenní karta pro mě a tři děti mě tak vyšla na 120 EUR, tedy zhruba 3000 Kč. A to se vyplatí! Kromě lanovek navíc karta platí každý den i pro vstup na šest koupališť a aquaparků v oblasti a na další atrakce. (Ale ruku na srdce, v hezkém počasí se to nedalo všechno využít!) Snažily jsme se dát každý den alespoň dvě „akce“ – lanovku a večerní koupání nebo lanové centrum, a i tak jsme toho měly plné brejle. Denně jsme se vracely domů s tím, že jsme v rámci atrakcí na kopci ani nestihly všechno využít. Bylo to vážně super. Lidí bylo všude tak akorát. Nejvíc lidí jsme potkaly v Zillertal Aréně. Hřiště na kopcích, která jsme navštívily (kromě Zillertal Arény), nebyla nijak organizovaná, spíš to byly volně rozmístěné prvky, které děti mohly využívat – vodní prvky, kuličkodráhy, prolézačky, prvky á la lanová centra.

    Kitzbühel na mě oproti tomu působil značně komerčnějším dojmem. Celá tato oblast je hustěji osídlená, přišlo mi, že je tam i víc továren, skladů a průmyslových objektů... Alpy mi tam nepřišly tak divoké ani vysoké... A všude bylo výrazně víc lidí. Kitzbühel Sommercard je také výrazně dražší! Za čtyřdenní kartu jsem platila pro mě a děti 240 EUR, tedy 6000 Kč, což je dvakrát tolik co za šestidenní kartu v Zillertalu! A to bylo ještě po slevě za ubytování v regionu... Navíc v rámci karty jsou sice lanovky zdarma (pozor, lze použít neomezené množství lanovek za den), ale na další atrakce už jsou jen slevy (např. 10% sleva na návštěvu koupaliště... Což není nic moc... ☹ ). V Kitzbühelu jsme tak zvolily strategii maximálně využít lanovky a snažily jsme se jet na dva kopce za den 😀. To ale znamenalo, že jsme výrazně méně chodily a snažily se naplno využít atrakce pro děti. Parky na kopcích tvořily spíše ucelené celky a působily jako propojené světy pro děti, kde plnily úkoly a procházely stezky. Děti byly výrazně spokojenější, mně už se část v Kitzbühelu moc nelíbila. Připadalo mi, že je to moc o těch atrakcích, málo chození a celé mi to přišlo hodně drahé...

    Ubytování:
    Hledaly jsme na Bookingu a Airbnb. Nakonec jsme našly náhodně přes doporučení v diskuzních fórech přímo rakouské stránky pronajímající apartmány. Snažily jsme se jít po ceně; původně jsme doufaly, že zvládneme sehnat ubytování za 10 000 Kč pro rodinu na týden... Nakonec jsme skončily skoro na dvojnásobku. Já jsem za naši rodinu (4 lidi) platila ubytování dohromady na 10 nocí 34 000 Kč 😢. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme hledaly na poslední chvíli, nebo že šly ceny tolik nahoru... Ale pod 3000 Kč na noc se dostat prostě nešlo.

    Doprava:
    Klasicky jsme jely autem a autem jsme se i hodně pohybovaly na místě. Celou dovolenou jsem zvládla na tři nádrže našeho žravého benzináku, a doprava mě tak vyšla na 6000 Kč.

    Jídlo:
    U nás nic nového – většinu jídla jsem dovezla nebo nakoupila na místě a stravovaly jsme se na 95 % "doma". Venku jsme si občas daly spíš kafe, zmrzku nebo nějakou rychlovku. I tak nás jídlo vyšlo na zhruba 12 000 Kč.

    Celkově mě tak dovolená v Alpách na 10 dní se vším všudy vyšla okolo 60 000 Kč. Letos to byla naše nejdražší dovolená – ve srovnání s Madeirou a Lake Districtem, kde jsme platili i letenky a půjčení auta... 🙈 A navíc nemůžu říct, že bych si to nejvíc užila 😀. Jako jo, bylo to dobrý, ale vlastně mi přijde, že děti už vyrůstají z těch dětských hřišť a že se budeme pomalu ale jistě přesouvat k čisté turistice. Nejde jen o finance, vadilo mi, že jsme vlastně sice byli na horách, ale zejména v těch parcích kolem Kitzbühelu bylo prostě pořád hrozně lidí... 😢 A to já vlastně moc nemusím. Nehledě na to, že z těch hor mám úplně jiný pocit, když na ten kopec vylezu sama...

    Takže konec vyprávění. Doufám, že jsem zas někoho inspirovala vyrazit za hranice. I když nevím, jestli tento můj popis spíš lidi neodradí, což bych nerada. Stále mi vybavení a zařízení v Rakouských Alpách přijde extrémně přátelské pro děti a rodiny. Parky na kopcích jsou skvělé! A to hlavně pro malé děti! Vůbec bych se nebála tam vyrazit s mnohem menšími dětmi, ideálně si to podle mě užijí školkové děti. Moc si to užijete! My už z toho pomalu ale jistě vyrůstáme 🙂 

    audreyi
    7. zář 2020    Čtené 1174x

    O úklidu

    S dětma slova jako nepořádek a úklid dostávají úplně nový význam. 

    Úklid prostě nejde naplánovat... 

    ... třeba na sobotu. Protože s úklidem se jede pořád. Nonstop. Zatímco v jedné části bytu uklízíte, jinde nepořádek zaručeně vzniká, zpravidla v mnohem větším měřítku. Uklizený byt je aktuálně scifi. Nejzáludnější je úklid s přípravou pohoštění před příchodem návštěvy. Po několika hodinách marné snahy zvládat přípravu jídla, děti a úklid se spokojím se sebráním nejviditelnějších kusů věcí ze země obývacího pokoje a dále zavřením dveří do všech ostatních místností v bytě ve chvíli, kdy slyším zvonek  😀 

    Vzrůstá spotřeba všeho 

    Chybí mi časy, kdy jsem zapínala myčku dvakrát týdně - jednou na konci týdne a pak po víkendu 😀 Tablety do myčky mám už v nákupním seznamu v oblíbených. Sáčky do luxu jsem za svobodna měnila asi tak jednou za několik let, teď to dělám každý měsíc ... Bodejť by ne, když denně luxuji tak dvě kila drobků z podlahy, sedačky, postele,  kočárku, krabic z hračkama, z dětí, sebe...

    Objevila jsem nový druh nepořádku 

    Nepořádek už dávno netvoří jemná vrstvička prachu usazená na komodě a pár kapek vodního kamene na baterii v koupelně. Nepořádek, který dokáží způsobit mé děti, se vpodstatě rovná schopnosti předmětu být vržen na zem. Bohužel jsem zjistila, že tuto schopnost mají všechny věci v naší domácnosti. Dózy s potravinami, polštáře z gauče, lego, autíčka, boty, plíny, sběr, nádobí,  kufry, špinavé prádlo, knížky, deky a samozřejmě vsechny hračky... Dále jídlo a tekutiny, které se po vržení na zem dělí na fleky a drobky. Drobky jsou vůbec zvláštní věc. V mé bezdětné domácnosti se prakticky nevyskytovaly. Zato nyní mám pocit, že v okruhu 1 metru od dítěte vylézají ze země úplně samy. 

    Samotné fleky od jídla na gauči nejsou důvodem k vyprání potahu... 

    ... protože na gauči se bohužel až příliš často objevují i jiné fleky organického původu, které vyžadují okamžitý zásah pračky. A prát sedačku víc než jednou týdně považuji za nesmysl 🙂 

    Likvidace bio katastrof bolí nejvíc 

    Zvláštní kapitolou nepořádku je pro mě likvidace biohazardu. Mimo ostatního nepořádku, jehož tvorba se nikdy nezastavuje, tak perete a Sanitolem drhnete vše možné i nemožné a vyčítáte si třeba to, že jste dítě cítili jako první, nekoupili jste si roušku, k večeři jste mu dali červenou řepu... Likvidace biohazardu posunula mé hranice štítivosti tak daleko,  že bych zřejmě už s kamennou tváří zvládla uklízet i vojenské latríny. 

    Na závěr článku bych ráda uvedla, že jsem pořádkumilovná osoba a k tomuto vedu i své děti. S úklidem rádi pomáhají a s vervou se zapojují do všech s úklidem spojených aktivit... Bohužel 😀

    P. S. Hluboce smekám před našimi babičkami a matkami, které vše zvládly bez automatických praček, myček, sušiček... Smekám a nechápu.

    audreyi
    31. srp 2019    Čtené 628x

    Den ze života

    Konci nám prázdniny. Letos po dlouhé době nebyly moc akční. K petiletemu Edikovi a tříletemu  Robertovi nám přibyla na začátku prázdnin sestřička Cecilka, která nemá moc ráda cestování, v autě pláče a tak mě donutila zvolnit a většinu  prázdnin jsme tak strávili poklidně na venkově v domě u mých rodičů... I když poklidně... Jako vzpomínku jsem si sepsala jak tak vypadá můj celkem běžný den s detma, kdy jsme doma a vlastně se nic neděje  😀  

    Probouzí mě jako každý den volání "Mamiii už vstávej". Chvilku to ignoruji. Po pátém opakování kontroluji čas, 6:07... Přesný jak hodinky. Sotva jsem usnula po posledním kojení a za Erikem asi sotva zapadly dveře, odchází teď do práce kvůli dojíždění brzo. Snažím se Edika zlákat ještě k mazlení  a válení v posteli, stejně jako každý den to nezabírá. To už se za náma do ložnice trousí i Robík. Potřebuje čůrat a pak "teplý bílý mlíko ohřátý" 🤦‍♀️ No dobrá. Hrabu se z postele a přemýšlím, čím teda začít. Jsem s Robíkem v koupelně a zapínám první pračku. A rychle se prevlekam z noční košile. Co dál. S kartáčkem v puse jdu do kuchyně zapnout alespoň rychlovarnou konvici. Umýt obličej, krém. To bude zas moje jediná dnešní "péče" o pleť.Klukům nechám kartáčky připravené s pastou v koupelně a dostanou instrukce vyčistit zuby, svleknout se, uklidit pyžama a obléknout se. Než se tak stane, vše musím opakovat minimálně pětkrát.... 🙄 Kluci začínají řádit a nekolikrát prosí o puštění pohádky, zatvrzele odmítám a navrhuji stavbu nového puzzle. Souhlasí, ale chtějí jen se mnou. Tak tedy stavíme puzzle. 100 dílků pirátské lodi. Hotovo máme asi za 20 minut. A jdu chystat tousty k snídani. Mezitím stále urguji zuby/pyžamo/oblékání...Kluci mě vesele ignorují a začínají v pokojíčku mezitím stavět domeček. To spočívá ve vrstveni VŠEHO na jednu velkou hromadu. Dodělám snídani a jdeme jíst. Kafe si šetřím na horší časy a piju Caro a plánuji den. V deset má dorazit kamarádka se synem na návštěvu. Budeme na zahradě, takže úklid hrotit nebudu. Chtělo by to něco upéct ke svačině a musím připravit oběd pro všechny, ideálně něco si jen ohřejeme. Během snídaně konverzujeme na téma jak dělá Michael Jackson ten svůj úžasný náklon. Kluci několikrát odbihají tancovat.  Po snídani je úspěšně nutím dokončit akci zuby/pyžamo/oblékání.  Uf. Potřebuji jít sebrat na zahradu ostružiny na koláč, ale chci šetřit čas, tak čekám až dopere pračka. Mezitím rozpaluji troubu a poklidím po snídani a uklidím nejviditelnější nepořádek v obýváku. Doprala pračka. Beru koš s prádlem, mísu a chůvičku. Klukům pouštím pohádku a odbíhám tři patra dolů na zahradu. Potřebuji stihnout dát koláč do trouby než se probudí Cecilka na kojení. Věším prádlo a slyším z chůvičky první náznaky nespokojenosti. Naštěstí to ještě zaspala. Trhám ostružiny rychlosti blesku a sprintuji nahoru. Než se Cecilka probouzí koláč je v troubě. Přebalím, pomalu dokojim a kluci už zas řádí . Chtějí mazlit Cecilku stylem parní válec. Bedlivě ji hlídám a trnu. Dokončíme hromadné mazlení a Cecilku dávám do houpačky. Já chystám dýňovou polévku. Všechno rychle krájím, osmahnu a na 45 minut jen přiklopím do hrnce. Z pokojíčku se ozývá tradiční zvuk boje - bitva piráti proti rytířům. Robik většinu času řve, Eda mu většinu času škodí. Vyhaním je řvát alespoň na zahradu. Já začínám připravovat věci které je třeba nanosit před příjezdem návštěvy na zahradu - kafe, domácí limonáda, koláč, talíře, skleničky... Tři patra sbíhám a vybíhám asi pětkrát. Cecilku parkuji v kočárku do stínu pod strom. Klukům oblékám pirátské a rytířské kostýmy a očekáváme  návštěvu. Návštěva má díkybohu zpoždění, takže zvládám ještě vklidu pověsit další pračku prádla. Konečně dorazili. Vítáme se. Dlouho jsme se neviděli, tak probírame novinky, hlídáme děti dovádějící v bázenu a srkáme studené kafe. Mezitím kojím a uspávám Cecilku. Mezi dětma proběhne několik konfliktů, ale vše se daří  urovnat. Dáme si polévku a koláč. V půl třetí návštěva odjíždí. Přede mnou další úkol - uspat kluky. Vzhledem k tomu jak brzo vstávají den na jeden zátah ještě nedají. Pouštím Robikovi tradiční 5-ti minutou pohádku. Mezitím uklidim nádobí a zapínám myčku. Pak mlíko (teplý  bílý  ohřátý mami!😂) a uspavani Roberta. Edikovi pouštím pohádku a spát jde už sám. Co mě teď čeká? Připrava večeře než se kluci vzbudí, abych s nima pak mohla být venku. Erikovi jsem slíbila koláč, bohužel celý padnul během návštěvy. Takže rychle nakrajim lilky a nechám je vyplakat. S další várkou vypraného prádla, misou  a chůvičkou mizím na zahradu. Větším prádlo, trhám ostružiny a spěchám zpět. Cecilka se může každou chvíli vzbudit na kojení. Během 30-ti minut mám v troubě koláč i lilky zapekané s parmazanem, které budou k večeři. Cecilka se naštěstí budí právě včas. Vše je v troubě a tak se jí běžím věnovat. Beru si na zahradu na deku a čekám až se probudí kluci. Mezitím se na zahradě potkávám se ségrou a z práce se vrací i Erik. Konečně zavládla pohoda. Děti, po spaní miloučké, se cachtají v bazénu, Cecilka na dece, a s Erikem se střídáme v hraní s klukama. Z práce dorazí i mamka a dohodneme se, že budeme grilovat. Já nabízím jako přílohu k masu své lilky a jako dezert koláč  a jsem ráda, že víc se honit už nemusím. Večeříme. V sedm odcházím umýt a uspávat Cecilku. V osm se vracím zpátky. Ještě si rychle pohraji s klukama. Posbíram prádlo a poklidim naše věci ze zahrady a jdeme nahoru "spát". Kluci si chtějí ještě hrát v pokojíčku. Já do třetice peču ostružinový koláč. Opět na zahradě celý padnul a kluci si ho přeji k snídani. Chystáme se druhý den ráno na houby, tak se bude hodit něco rychlého. Uspávání se dneska ujímá Erik, tak jen kluky rychle naženu do pyžamek a zorganizuji čištění zubů a úklid pokojíčku po celodenním hraní ( což se děje samozřejmě až po deseti urgencich). Mazlím je na dobrou noc. Rychle poklidím kuchyň a sedám k počítači. Je konec měsíce a potřebuji odeslat účetní podklady pro výplaty, vyřídit maily a objednat klukům nové oblečení do školky na netu. Chvíli před půlnoci se Cecilka budí na kojení a nutí mě odložit počítač. Užívám si nerušené kojení a mazlení miminka. A pak už jen sprcha a spát 🙂  

    Komentáře k mému obrovskému břichu:

    "Takhle to vypadá, že vůbec nemáš velký prsa 😄"

    "Mimco to tam ma i s terasou, vyrivkou a zahradnim domkem, ne? "

    "Ses si jista, ze je tam jen jedno? Takovej pupek mela znama co porodila dvojčata"

    A nejlepší nakonec "Bude to takovej ten druh kouzelnickyho cisla, kdy za mohutneho virblu vsichni cekaji, ze se na scene objevi dite a on se objevi treba klavir?"

    😂

    Nemůžu říct, že bych patřila k ženám co si těhotenství užívají.... Ale je fakt, že takhle do třetice už se celkem pravidelně stává, že si na to že jsem těhotná, za celý ani nevzpomenu, a to se počítá 😀

    audreyi
    18. srp 2017    Čtené 392x

    Třetí rok s Edísem

    Zase se po roce dojímám a bilancuji jaký, že byl ten třetí rok s Edísem. 

    Hrozně ráda, bych teď psala  o tom,  jak se od rána do večera objímáme a jak je všechno super a sluncem zalité....ale nechci lhát ani sobě, ani Tobě Edo. Máme za sebou sakra náročnej rok, kterej byl taky plnej tvrdé práce na našem vztahu. Byl to rok, kdy jsem se toho hrozně moc dozvěděla o Tobě,  ale i o sobě. Upřímně musím říct, že jsem neskutečně ráda, že jsi takový,  jaký jsi. Jsem pyšná na to,  jakého mám syna,  jak jsi šikovný, jak zvládáš jemnou i hrubou motoriku, jak mluvíš, kreslíš, zpíváš, tančíš... Jsi neskutečně šikovnej kluk a máš skvělé hlášky 🙂  Ničeho se nebojíš, pálí ti to, máš velké sebevědomí a neskutečnou vyřídilku. Chtělo by se mi říct, celá maminka 🙂 Jsou to vlastně skvělé benefity a věřím, že se v životě neztratíš.  Víš,  co chceš, jak to chceš a jdeš si za tím. Chtělo by se mi říct, celá maminka 🙂 A to je ten náš kámen úrazu. My dva jsme totiž stejní. A mě je už teď jasné, že jsi mi byl seslán do cesty proto, abys mi dal životní lekci, naučil mě pokoře a úctě. Abys mě naučil tomu, že věci nemůžou být vždycky tak,  jak já chci. Že je důležité se občas zastavit, zklidnit. Je důležité ( a nesmírně těžké) nesnažit se někoho měnit k obrazu svému, ale respektovat a milovat ho takového, jaký je. 

    Děkuji ti za to,  že jsi,  jaký jsi.... A slibuji ti, že se i nadále budu snažit být ti dobrou mámou. A doufám, že mi odpustíš, že mi to někdy nejde 🙂 

    Krásné třetí narozeniny Edíku, už jsi velkej kluk!

    Moc tě miluji
    Máma

    audreyi
    24. črc 2017    Čtené 272x

    Moje zkušenost s Blendea SUPERGREENS

    Posilování imunity, doplňování živin kvůli nesprávnému stravování, urychlení přirozené očisty organismu, zlepšení vitality. To je to, co mě lákalo na testování Blendea Supergreens a to je to, proč jsem se do testování přihlásila. 

    Na Blendea Supergreens mě nejvíce zaujalo, že se skládá rovnou ze čtyř zelených super potravin, a tak člověk dostane to nejlepší ze spiruliny, chlorelly, zeleného ječmene a mladé pšenice v jednom a nemusí tak složitě zkoumat a vybírat, jaká zelená super potravina je nejlepší. 

    Směs se podle výrobce zalévá se vodou nebo přidává do smoothie. Doporučená dávka je 1 až 2 čajové lžičky denně, ideálně ráno nalačno. Více informací o výrobku naleznete na https://www.blendea.cz 🙂 

    A teď už k mojí recenzi. Výběr do testování mě velmi mile překvapil a na testování jsem se hodně těšila. Nemohla jsem se dočkat, jak bude na mě Blendea působit. Doufala jsem totiž, že postupně pitím Blendey dosáhnu onoho nakopávacího efektu a zbavím se tak své závislosti na ranní kávě, kterou už budu jen nahrazovat Blendeou. 

    Konzumaci jsem zařadila ráno nebo dopoledne tak, jak radil výrobce, a během čtyř týdnů jsem svůj nápoj nevynechala. Stal se součástí mého každodenního rituálu a mou náplastí za občasný prohřešek proti zdravému životnímu stylu 🙂 

    Co mi na supersměsi pořád trochu vadí je chuť. Ta mě prostě neoslnila. Samotnou směs rozmíchanou ve vodě piju pouze v případě nejvyšší nouze. Po zamíchání do chuťově výraznějšího smoothie už je to lepší. Nejvíc se mi pro maskování osvědčila buď hodně sladká směs banánu a jahody, nebo kyselé citrusové mixy. Ve smoothie pak ale zase mé estetické já bojuje s tím, že po přidání do smoothie směs zhnědne 🙂  Nicméně i přes to, že mi chuť směsi zrovna nesedla, zvládám ji konzumovat každý den a věřím, že za ty pozitivní účinky to stojí. 

    A jaké konkrétní vidím na konzumaci Blendea Supergreens přínosy? 

    Zlepšení zažívání. Musím říct, že již po pár dnech užívání funguje mé zažívání naprosto perfektně a jsem přesvědčena, že je to opravdu čistě fungováním směsi. 

    Zlepšení pleti. Od dob dospívání bohužel trpím na akné a má pleť má hodně nedokonalostí i teď po dvou dětech ☹ Včera,  když jsem přemýšlela nad účinky Blendey na mé zdraví, uvědomila jsem si, že mám vlastně úplně dobrou pleť a že mě už delší dobu pupínky netrápí. Může to být shoda okolností, ale já věřím že není. A velmi mile mě to překvapilo.

    Zlepšení morálky při dodržování zdravého životního stylu. Musím říct, že to, že si denně dávám superzdravý koktejl mělo vliv na celkové dodržování zdravého jídelníčku. Směs jsem přidávala nejčastěji do dopoledního nebo ranního smoothie, které  dodalo mému tělu i další vitamíny a vlákninu. Navíc mě konzumace zeleného smoothie skvěle zasytila a neměla jsem pak chutě na sladké, s čímž dost bojuji. A když už jsem měla ráno a dopoledne tak skvělý start, odpoledne už se mi pak chtělo jíst také zdravěji. 

    Přívaly energie se však úplně nedostavily a tak ranní káva z mého stolu nezmizela, alespoň ne napořád. Někdy se cítím dobře, někdy jak vymačkaný citron. Stále jako na houpačce, užívání Blendea Supergreens na tohle efekt žádný nemělo. Nutno podotknout, že ale celkově mám velmi náročný program, kdy na mateřské podnikám, snažím se volných chvílích cvičit a po nocích šiju 🙂 

    Abych to shrnula, celkově hodnotím užívání Blendea Supergreens velmi pozitivně. Rozhodně to pro mě byla zajímavá zkušenost a v užívání budu pokračovat, zejména kvůli zlepšení zažívání a pleti. Věřím, že časem se připojí i další pozitivní účinky. 

    Děkuji moc za příležitost k testování.  

    Blíží se čas dovolených v tropických destinacích. Já cestování s dětmi moc fandím, ale bohužel mám za sebou i jednu nepříjemnou zkušenost z minulého týdne. Dávejte prosím pozor, kam vaše děti šlapou. Zem, na kterou praží slunce je skutečně velmi horká. Robík stál pár vteřin na tomto poklopu, než jsem ho zvedla, a má popalena obě chodidla, na levém chodidle má dokonce popáleninu třetího stupně. Naštěstí se mu to už teď dobře hojí a snad se to obejde bez trvalých následků. Nikdy by mě nenapadlo, že zem bude až tak rozpálená a že může způsobit až taková poranění. Doufám, že to třeba někomu pomůže a dá si větší pozor než my ☹

    audreyi
    Zpráva byla změněna    26. čer 2017    

    Zdravá snídaně je základ 🙂 Už druhý týden jsou ty moje obohacené o zelený superdrink. Chuť teda zrovna není jeho silná stránka, ale musím říct, že už si začínám zvykat. #test_blendea

    audreyi
    Zpráva byla změněna    19. čer 2017    

    Dneska dorazil balíček od Blendea, testování může začít 🙂 Dopijim své poslední kafe, které od zítřka bude nahrazovat nový zelený životabudič. Držte mi palce, ať ty návaly energie má rodina přežije 😀 #test_blendea

    Robíček má deset měsíců na Valentýna.... tomu prostě nešlo odolat 🙂

    audreyi
    Zpráva byla změněna    30. pro 2016    

    Letos mi Ježíšek najezil tři báječné knihy do kuchyně. Vsechny už jsem prolistovala a pár receptů vyzkoušela a nemůžu se dočkat, až podle nich budu vařit jeden recept za druhým. Milovnicim zdravé stravy moc doporučuji! 🙂

    (3 fotky)

    Edík 28. měsíc 🙂

    Robík má dneska 8 měsíců. Tak jedna aktuální vánoční podoba 🙂

    Mikulášská návštěva 🙂 Robík a Zuzanka=VSL 🙂

    (3 fotky)
    audreyi
    3. pro 2016    Čtené 85x

    Robík a testování Hipp Bio Combiotik 2

    Na testování mléka HiPP BIO Combiotik 2 jsem se moc těšila. Mám sedmi měsíčního chlapečka Roberta,  kterého stále ještě kojím. Zároveň ale podnikám a kvůli práci už bych uvítala,  aby syna někdo mohl pohlídat trochu déle a nakrmit ho z lahvičky.  

    Značku Hipp mám opravdu ráda,  nejen, že používám kosmetiku a příkrmy, ale starší syn po ukončení kojení přešel právě na mlíčko HiPP,  které zbozňoval,  a které zároveň bylo jediné po kterém neblinkal a nezhoršovalo mu atopický ekzém. Proto bylo mléko HiPP tentokrát  mou první volbou a z vyhlášení testování jsem byla nadšená a doufala, že nás vyberou.  

    Vybrali nás a mlíčko velmi rychle dorazilo a my začali testovat.  Testování jsem pojala velmi svědomitě. Nakoupila nové lahvičky,  zásoby kojenecké vody a těšila se,  jak mlíčko bude Robikovi chutnat, jak budu vše dokumentovat a kolik si při testování užijeme legrace. Bohužel tady jsme narazili. Robík prostě mlíčko vůbec nechtěl. Zkoušela jsem mu mlíčko nabízet v různou denní dobu,  zkoušeli jsme různé typy lahviček,  lahvičku jsem nabízela já,  táta,  babička,  brácha... Bohužel všechny naše snahy skončili neúspěchem. Posledním pokusem byl nákup jiného mléka a to byla u nás trefa do černého,  Robikovi prostě chutnalo víc. 

    Moc mě mrzí, jak testování dopadlo.  Za mě  má mlíčko HiPP pořád zelenou. Má skvělý obal,  velmi oceňuji roh na zarovnání odměrky,  dobře se rozpouští,  a mě moc chutná,  stejně jako kdysi staršímu synovi.... Bohužel náš aktuální strávník má jiný názor a dal přednost konkurenci. 

    Moc děkuji za příležitost k testování. Popostrcila mě k tomu vyzkoušet umělé mlíčko a na konci testování mám  spokojené miminko,  které zvládne krmení z lahvičky v mé nepřítomnosti. Co mě mrzí,  že to není mlíčko HiPP. Bohužel chuti mého chlapečka neporucim.  Značce HiPP zůstaneme i nadále věrní v kosmetice a prikrmech.