Pomoc rodině dítěte po chemoterapii. Je nějaká možnost?

Zodpovězené
19. dub 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je nějaká možnost podpory pro rodinu dítěte školkového věku, které je po chemoterapii.

Ptám se kvůli situaci, kdy léčba už byla ukončena, dítěti jsou 4 roky a matka dítěte bude muset nastoupit do práce (půl roku podpory již končí). Problémem je, že dítě po onkologické léčbě ve školce vydrží vždy pár dní. Opět je doma s nemocí.

V této situaci matka dítěte nemůže do žádného pravidelného pracovního poměru nastoupit, ale zároveň prý nemá nárok na žádné příspěvky.

Je to pravda?

Děkuji

Hezký den,

bohužel v této problematice nejsem "kovaná". V první řadě bych zkusila požádat o příspěvek na péči (na Úřadu práce), případně se obrátit na organizace jako například Dobrý anděl.

Přeji hodně zdraví a sil!

Bc. Adéla Cachová
sociální pracovnice