Jaké mám možnosti ohledně nemovitosti?

Zodpovězené
19. zář 2024

Dobrý den,

minulý rok v květnu jsem zapsal manželku do nemovitosti, kterou jsem vlastnil ještě před svatbou, s tvrzením, že se nemusím bát při rozvodu. Má svůj byt a o barák nebude usilovat... Letos v srpnu se ze dne na den odstěhovala k novému příteli i s dětmi, rozvod visí ve vzduchu a dostal jsem nůž na krk, že buď se vzdám dětí na střídavou péči nebo bude požadovat půlku nemovitosti...

Jaké mám, prosím, možnosti?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

z výše popsaného vyplývá, že nemovitost nyní máte s manželkou v podílovém spoluvlastnictví. Případné vypořádání společného jmění manželů u rozvodu se tohoto netýká – tzn. manželka nemůže podmiňovat střídavou péči půlkou nemovitosti. I po případném rozvodu byste tedy byli spoluvlastníky nemovitosti a museli tak případné zrušení spoluvlastnictví řešit v jiném řízení.

Je vhodné také uvést, že rozhodování o rozsahu péče o nezletilé děti je pouze a jen v pravomoci soudu.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44