Home office. Musí mi jej zaměstnavatel v mém případě umožnit?

Zodpovězené
15. zář 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možné při RP pracovat na plný úvazek u stávajícího zaměstnavatele a zda je nárok na home office.

Musí mi toto zaměstnavatel umožnit?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

i když pobíráte rodičovský příspěvek, můžete pracovat bez jakýchkoli omezení. Lze přitom pracovat na dohodu, na plný úvazek nebo jako OSVČ. Nicméně je ale nutné zabezpečit odpovídající péči o dítě (to je možné dát do jeslí nebo mateřské školy, kdy děti mladší 2 let zde mohou pobývat až 92 hodin měsíčně (v případě překročení se příspěvek pozastaví) a pro starší děti není stanoveno časové omezení).

Co se týče práce na dálku (tzv. home office) – ta je možná jen na základě písemné dohody mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem (viz níže § 317 zákoníku práce). To tedy znamená, že záleží čistě na Vaší dohodě se zaměstnavatelem.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44