Otevřený zub při zánětu kanálků. Za jak dlouho bolest ustoupí?

Zodpovězené
2. dub 2020

Dobrý den,

již čtvrtý den mám otevřený zub (levá spodní šestka) a kanálky kvůli zánětu a váčku, aby vytékal zánět. Zánět vytéká, avšak bolest příliš neustupuje.

Jak dlouho to může ještě trvat?

Beru Ibuprofen, ale vydrží maximálně 4 hodiny. Už 2x mi byly kanálky čištěny, nyní jsem objednaná na čištění pod mikroskopem, ale na konzultaci jdu až na konci dubna a na zákrok cca za 1-2 měsíce od konzultace.

Není lepším řešením kanálky opět vyčistit kvůli bolesti a provizorně zadělat?

Bolest mě dost paralyzuje a při dvou dětech je to hodně náročné.

Děkuji

Dobrý den,

chodit s otevřeným zubem tak dlouho, opravdu není dobré řešení-zánět to může zhoršit. Do doby ošetření u specialisty by bylo nejlepší, aby zub byl alespoň provizorně ošetřen.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová