Může to být parodontóza? Při tlaku na zuby se mi zuby lehce kývou, plivu krev a dásně bolí.

Zodpovězené
15. kvě 2019

Dobrý den.

Ráda bych se Vás zeptala, zda se dá něčím zastavit kývání zubů, tedy pravděpodobně parodontóza? Je mi 28 a lehounce při velkém tlaku vidím v zrcadle, že se mi hýbou některé zuby. Musím opravdu vynaložit větší tlak na zuby. Pomůže dentální hygiena s tímto problémem? Muže se jednat o jiný problém a ne přímo paradontózu? Krev při čištění plivu. Někdy víc, někdy vůbec. Občas dásně lehce bolí.

Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

zuby nejsou srostlé v zubním lůžku, takže mírná vůle při velkém tlaku je normální. Takové samovyšetření ale k ničemu není. Pokud plivete při čištění krev a máte citlivé dásně, doporučuji navštívit zubního lékaře a dentální hygienistku. S nimi pak svůj stav zkonzultovat.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová