Jaké jsou nejlevnější zubní náhrady?

Zodpovězené
3. srp 2019

Přeji pěkný večer,

můžu se zeptat, jaké jsou možnosti a ceny náhrad? Co by bylo úplně nejlevnější?

Mám nahoře jedničky, trojky, čtverky a dole taky i dvojky. Tzn. 6 zubů nahoře, 8 dole...

Peníze bohužel nemám a ani možnosti, chtěla jsem vytrhat všechny, ale zdravé mi nechali, že to neudělají.

Trojky nahoře začaly týden po vytrhnutí všech špatných zubů černat :(, nevím, proč.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ceník má každý zubní lékař jiný.

většina je k náhledu na internetových stránkách nebo v čekárně. Záleží, v jakém stavu jsou zuby, které Vám v puse zůstaly, podle toho se odvíjí i cena dané náhrady, to se nedá paušalizovat.

Vaše zdravotní pojišťovna základní péči hradí, do takové kategorie spadají snímatelné náhrady jednoduché nebo totální. Nehradí ale fixní protetiku, tzn. korunky, můstky, u těchto výrobků jen přispívá. Je otázkou, jestli vůbec máte zájem něco řešit a alespoň částečně se na opravě zubů podílet.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová