Jak správně a kvalitně vyčistit zuby ročnímu dítěti, které čištění bojkotuje?

Zodpovězené
18. srp 2019

Dobrý den,

prosím Vás o radu.

Syn má rok a čtvrt, 13 zubů. Snažíme se čistit, co to dá, ale ze strany malého je úplný bojkot. Odmítá otevřít pusu, když už se mi tam kartáček podaří dostat, skousne ho, takže čistit je téměř nemožné. Jediná chvilička, kdy se nechá, je když začne plakat. Tahle situace je hrozná, nechci aby se čištění bál, ale zas to nechci zanedbat a nečistit.

Nemáte nějaký fígl, jak mu nenásilně otevřít pusu, aby si ty zuby nechal vyčistit? Jak dlouho by mělo čištění u takhle malého dítěte trvat?

Předem děkuji za odpověď. Hezký den.

Dobrý den,

bohužel neexistuje žádný univerzální fígl.

Na někoho funguje domluva, na někoho čištění "na sílu", někdo si nechá vyčistit zoubky, když se u toho může podívat na pohádku. Je to velice individuální. Nejde ani tak o čas, jako o to, aby se stihly vyčistit všechny plošky prořezaných zubů.

V tomto věku není ani nutné používat pastu - pokud nespolupracuje, zbytečně jí polyká. Pro rodiče je to nepříjemná záležitost, ale věřte, že to nebude trvat věčně, zjistí, že se každodenní boj nevyplatí a je lepší se chvilku "poddat".

Přeji hodně trpělivosti.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová