Zimní boty pro začínajícího chodce. Jaké jsou vhodné?

Zodpovězené
22. říj 2021

Dobrý den,

mám 13měsíčního syna, který už obstojně chodí, hlavně na procházkách chce ťapkat a ne se vozit v kočárku. Zatím má stále kožené capáčky, ale už z nich vyrůstá a hlavně už potřebuje teplejší botičky. Zkoušeli jsme zatím D.D. Step zimní barefoot, asi mu na tvar nožky docela seděly, ale nemůžu si pomoct, na tak malé dítko mi přijdou prostě obří, malý v nich ani nechtel chodit, ale to bude asi o zvyku 🙂.

Proto bych se chtěla zeptat...Jaké jsou vhodné první botičky na zimu?

Syn má širší baculatou nožku, vyšší nárt a dost "roztahuje" prstíky.

Děkuji za odpověď! 🙂

Zdravím,

botky vybírejte podle tvaru a typu nohy, po přeměření délky a šířky. Na délku by měl být nadměrek u začínajícího chodce ideálně 8 mm, max. 1 cm, do šířky stačí pár mm na každé straně, tedy cca 0,5 cm. Noha musí v botě dobře sedět v patě, v kotníku, přes nárt a musí jít dobře utáhnout. Tvar špičky boty by měl odpovídat tvaru nohy.
Můžete místo bot zvolit i zateplené návleky (třeba Stonz Toddler) nebo zateplené capáčky (třeba Nohatka). Z bot by na tento typ nohy (baculatá, vyšší nárt) mohly sedět Beda Barefoot nebo Little Blue Lamb z řady Baby (záleží na přesných rozměrech).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot