Synovi je 1 rok. Kdy obout?

Zodpovězené
22. led 2020

Dobrý den,

synovi je 1 rok a zatím jen chodí do strany a obchází nábytek. Nedávám mu zatím žádné botičky, ani capáčky, jen protiskluzové ponožky.

Jsou už v této chvíli vhodné nějaké kožené capáčky alespoň na doma nebo je lepší, aby byl bosky?

Kdy je vhodné pořídit první botičky na ven, ale i nějaké bačkůrky na doma?

Někde jsem četla, že bosá noha se nejlépe vyvíjí, jinde zase, že je potřeba nohu zpevnit, protože ještě nemá plně vyvinuté vazy, aby se dobře vyvíjely.

Předem děkuji za odpověď.
Eva

Dobrý den,

podle mého názoru pokud nejsou capáčky nutné, je fajn nechat dítě doma co nejvíce naboso, aby co nejlépe vnímalo svoje tělo. První botky na ven kupujte až poté, co se opravdu rozejde (tj. ujde více samostaných kroků v prostoru).
Aby se vazy a svaly posílily, je potřeba jim to umožnit. V pevné botě toho dosáhnete minimálně velmi ztíženě. Noha se v pevné obuvi nemá proč posílit, bota udělá práci za ni.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot