Jaký nadměrek do šířky je u boty vhodný a jaký maximální?

Zodpovězené
17. dub 2019

Dobrý den,

mohla byste mi prosím doporučit značku bf bot s pevným opatkem (doporučeno ortopedem i fyzioterapeutem) na nohu 14x 5,5 cm? Vhodný nadmerek do délky znám, mohu se však prosím zeptat, jak se orientovat v šířce boty? Jaký nadměrek do šířky je vhodný a jaký maximální? Mnohokrát děkuji

Dobrý den,

na šířku stačí alespoň pár milimetrů na každou stranu, nejčastěji se za ideální nadměrek do šířky uvádí cca 5 mm. Příliš široká bota může způsobovat třeba vtáčení špiček.
Seznam botek s opatkem najdete na http://vpavucine.blogspot.com/2017/01/boty-s-op....

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot