Jaké jsou vhodné boty pro první krůčky?

Zodpovězené
6. dub 2021

Dobrý den,

náš syn dělá první krůčky, je mi jasné, že zatím stačí capáčky, ty mám celokožené, ale za měsíc a dál už bude jistě ťapkat i venku a tam mi moc vhodné vzhledem k tomu, že nemají podrážku nepřijdou.
Doba je taková, že do obchodu se jít podívat a poradit nemůžu, a tak mě napadlo, zda byste mi neporadila druh botek, po kterých se můžu podívat a případně předvybrat. Četla jsem, že by měly být ideálně měkoučké s pevnou patou, kvůli šmajdání. Koukala jsem na značku Primigi, ale nevím, zda šířkou a tak by byly vhodné.
Má nohu dlouhou 11,8 cm od paty k prstíkům, nemá typicky palec delší, spíš stejně dlouhý s ukazováčkem a prostředníčkem a v nejširším místě nožky má 5 cm.

Za případné návrhy na vhodné boty pro něj velmi děkuji.

Hezký den

Dobrý den,

souhlasím, že pro začínajícího chodce jsou super capáčky, poté můžete zkusit Bobux Xplorer - to je podobně měkká bota jako capáček, už s gumovou podrážkou, ale jsou za patou úplně měkké, bez vyztužení.
Do délky volte cca 1 cm nadměrek, do šířky alespoň pár milimetrů. Nožka je tabulkově úzká, úzké botky jsou třeba Ricosta barefoot, Lurchi barefoot, Froddo Prewalkers, na prstíky do roviny by mohly sednout Protetika barefoot (sedí na normální a širší kotník, normální a vyšší nárt).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot