Dcera - 6 let, ploché nohy, špičky k sobě. Jaké koupit boty?

Zodpovězené
1. říj 2020

Dobrý den,

holka - 6 let, ploché nohy, dává špičky k sobě. Na ortopedii předepsané vložky, cvičení a chůze na boso. Dcera, ale dává stále špičky k sobě. Chtěla bych zkusit barefoot.

Které boty doporučíte teď na podzim, zimu?

Jaké jsou vhodné papučky do školky?

Děkuji

Dobrý den,

doporučuji i návštěvu fyzioterapeuta, zejména pokud vtáčí špičky i bez bot. Pokud jen v botách, je to zřejmě nesprávně zvolená obuv.
Při výběru barefoot obuvi zohledňujete nejenom délku, ale i šířku - vtáčení může být způsobeno i příliš velkým nadměrkem v botě. Dále se bere v potaz jaký má kotník a nárt, bota musí dobře sedět na noze, dát se dobře utáhnout okolo kotníku. Zohledňuje se i tvar prstů - pokud je má třeba sestupně, má v botě s rovnou špičkou příliš velký nadměrek nad ostatními prsty, ačkoliv palec má nadměrek akorát.
Pro papučky platí stejná pravidla - barefoot papučky jsou bez podpatku, s dobrým tvarem špičky a s měkkým opatkem.
Více třeba u mě na blogu.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot